01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-2godz.-41min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań i ważne zmiany właścicielskie

Lech Poznań i ważne zmiany właścicielskie

Lech Poz­nań od początku tego roku dzi­ała sto­sunkowo inten­sy­wnie nie tylko, jeśli chodzi o kwest­ie sportowe. Jak poin­for­mowała ofic­jal­na strona klubu ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki, w “Kole­jorzu” doszło do konkret­nych i ważnych zmi­an właś­ci­ciel­s­kich. Więk­szoś­ciowym udzi­ałow­cem został Piotr Rutkowski.

Syn wchodzi w buty ojca

O takim, a nie innym obro­cie spraw było wiado­mo już od praw­ie roku, ponieważ właśnie wtedy Lech Poz­nań ogłosił, że w klu­bie zaczną się stop­niowe, ale grun­towne zmi­any. Wszys­tko, czego mogliśmy się spodziewać doty­czy głównie rodziny Rutkows­kich. Doty­chcza­sowy właś­ci­ciel — Jacek Rutkows­ki, rolę więk­szoś­ciowego udzi­ałow­ca w Lechu Poz­nań pełnił od 2006 roku. Ter­az w jego rolę wejdzie syn — Piotr Rutkows­ki. Jed­nak to nie koniec nowości.

Zobacz także: Fiasko trans­feru Radosława Murawskiego

Do zarzą­du — choć w mniejszym stop­niu — dołączy także Maja Rutkows­ka. Cór­ka Jac­ka Rutkowskiego otrzy­ma “mniejs­zoś­ciowy paki­et akcji”. Wszys­tkie te dzi­ała­nia wpły­wa­ją oczy­wiś­cie także na całą struk­turę klubu. Od tej chwili na czele Lecha Poz­nań stanie dwóch prezesów. Karol Klim­czak stanie się preze­sem zarządza­ją­cym, a jego zadaniem cho­ci­aż­by biz­ne­sowy rozwój klubu. Z kolei Piotr Rutkows­ki w roli właś­ci­ciela skon­cen­tru­je się na sportowym roz­wo­ju Lecha Poznań.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.