01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.51min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech Poznań i ważne zmiany właścicielskie

Lech Poznań i ważne zmiany właścicielskie

Lech Poz­nań od początku tego roku dzi­ała sto­sunkowo inten­sy­wnie nie tylko, jeśli chodzi o kwest­ie sportowe. Jak poin­for­mowała ofic­jal­na strona klubu ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki, w “Kole­jorzu” doszło do konkret­nych i ważnych zmi­an właś­ci­ciel­s­kich. Więk­szoś­ciowym udzi­ałow­cem został Piotr Rutkowski.

Syn wchodzi w buty ojca

O takim, a nie innym obro­cie spraw było wiado­mo już od praw­ie roku, ponieważ właśnie wtedy Lech Poz­nań ogłosił, że w klu­bie zaczną się stop­niowe, ale grun­towne zmi­any. Wszys­tko, czego mogliśmy się spodziewać doty­czy głównie rodziny Rutkows­kich. Doty­chcza­sowy właś­ci­ciel — Jacek Rutkows­ki, rolę więk­szoś­ciowego udzi­ałow­ca w Lechu Poz­nań pełnił od 2006 roku. Ter­az w jego rolę wejdzie syn — Piotr Rutkows­ki. Jed­nak to nie koniec nowości.

Zobacz także: Fiasko trans­feru Radosława Murawskiego

Do zarzą­du — choć w mniejszym stop­niu — dołączy także Maja Rutkows­ka. Cór­ka Jac­ka Rutkowskiego otrzy­ma “mniejs­zoś­ciowy paki­et akcji”. Wszys­tkie te dzi­ała­nia wpły­wa­ją oczy­wiś­cie także na całą struk­turę klubu. Od tej chwili na czele Lecha Poz­nań stanie dwóch prezesów. Karol Klim­czak stanie się preze­sem zarządza­ją­cym, a jego zadaniem cho­ci­aż­by biz­ne­sowy rozwój klubu. Z kolei Piotr Rutkows­ki w roli właś­ci­ciela skon­cen­tru­je się na sportowym roz­wo­ju Lecha Poznań.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.