27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.13godz.19min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rumak: Lech powinien atakować od pierwszej minuty

Rumak: Lech powinien atakować od pierwszej minuty

 – Piłkarze Zaw­iszy są przeanal­i­zowani przez nas dogłęb­nie – powiedzi­ał na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej tren­er Mar­iusz Rumak.

Lech Poz­nań wygrał jesienią z byd­goskim Zaw­iszą. Czy lechi­ci będą spec­jal­nie przy­go­towywać się do tego meczu? — Zwracamy uwagę jak oni gra­ja. W ostat­nim cza­sie widzieliśmy Lecha, który chce grać pressingiem. Wraca­jąc do spotka­nia z byd­goskim klubem — to przy­go­towanie Lecha, a nie dopa­sowanie się do Zaw­iszy będzie najważniejsze – dodał szkoleniowiec.

Zaw­isza prezen­tu­je się znacznie lep­iej niż pod­czas meczów w rundzie jesi­en­nej. Lechi­ci przewidu­ją spec­jal­ną tak­tykę na spotkanie z beni­aminkiem? - Lech powinien atakować od pier­wszej min­u­ty. Nie będziemy czekać. Zaw­isza jest zde­cy­dowanie moc­niejszym zespołem niż poprzed­nio, ale Lech Poz­nań także. Punk­towo w rundzie rewanżowej są to dwie, najlep­sze drużyny – sko­men­tował tren­er pier­wsze zespołu.

Na skutek reformy roz­gry­w­ki trwa­ją do połowy grud­nia, a rozpoczy­na­ją się na nowo w połowie lutego. Czy zmi­any w Ekstrak­lasie były dobre dla klubów? — Żeby ocenić sys­tem roz­gry­wek to trze­ba poczekać, aż one się skończą. Ja mam wąt­pli­woś­ci. Nie chodzi tylko o samo granie, ale także i o bazy treningowe. My mamy sztuczne boiska. Ze szkole­niowego punk­tu widzenia uważam, że trud­no zimą trenu­je się w Polsce. Wszys­tko rozstrzyg­nie się w ostat­nich sied­miu meczach. Trze­ba dobrze przy­go­tować zespół na fazę pucharową – ocenił tren­er Rumak.

Od sty­cz­nia na pewno w barwach Kole­jorza zobaczymy Paulusa Ara­ju­uri’ego. Czy będzie to jedyne i ostat­nie wzmoc­nie­nie Lecha zimą? – Licz­ba wzmoc­nień nigdy nie będzie wystar­cza­ją­ca. Każdy tren­er ma kil­ka trans­fer­owych marzeń. Paulus przyjdzie jako wzmoc­nie­nie. Wzmoc­nie­niem będzie też to, że piłkarze, którzy nie przepra­cow­ali latem pełnego okre­su przy­go­towaw­czego ter­az będą mogli to zro­bić – zaznaczył.

W medi­ach pojaw­iły się speku­lac­je, że Jas­mi­nowi Buri­ciowi grozi koniec sportowej kari­ery. Co na ten tem­at uważa szkole­niowiec pier­wszego zespołu? – Sytu­ac­ja nie jest dra­maty­cz­na. Właśnie powinien skończyć się zabieg. Jeśli wszys­tko pójdzie zgod­nie z planem to w mar­cu Jas­min powinien wró­cić do treningu - zakończył.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.