02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
2dn.5godz.1min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Spokojnie, to tylko jeden mecz

Spokojnie, to tylko jeden mecz

Spoko­jnie z tymi zach­wyta­mi. To tylko jeden mecz i w dodatku z jed­nym z najsłab­szych zespołów w lidze. Jasne, to samo moż­na było o naszej drużynie powiedzieć jeszcze tydzień temu, ale potenc­jał per­son­al­ny Zaw­iszy jest jed­nak zde­cy­dowanie mniejszy niż Lecha.

Ale od początku. Wynik na pewno robi wraże­nie. Ten Zaw­isza jed­nak nie był taki sła­by na tle Lecha jak mógł­by na to wskazy­wać rezul­tat. Prze­cież prze­gry­wa­jąc 2:0 doprowadz­ił do wyrów­na­nia i gdy­by nie pier­wsza czer­wona kart­ka, to o zwycięst­wo nie było­by tak łatwo.

Jasne, rzut karny i pod­wyższe­nie prowadzenia na 4:2, to duży hand­i­cap, biorąc pod uwagę, że do koń­ca meczu pozostało 40 min­ut meczu. Lech miał dużą przewagę, ale powinien ją wyko­rzys­tać jeszcze bardziej.

Nie moż­na “Kole­jorza” porów­nać do Realu, ale on pokazał w sobotę jak należy prze­jechać się po osłabionym i bezbron­nym rywalu. Lechowi tego brakowało. Hamalainen zmarnował sytu­ację sam na sam, której nie powinien, a Pawłows­ki nie strzelił na pustą bramkę z 30 metrów.

Takie sytu­acje moż­na mieć za tydzień na Łazienkowskiej i one mogą zade­cy­dować o braku zwycięst­wa. To trze­ba wyko­rzys­tać. Jasne,było 6:2, ale gdy Pawłows­ki strze­lał to było tylko 2:0. Jeśli nie potrafisz pokazać w takich sytu­ac­jach, że jesteś lep­szy, to możesz mieć prob­le­my z trud­niejszy­mi przeciwnikami.

Znami­en­ny też był brak ambicji Lecha. Jasne, wygrali wysoko, zdobyli trzy bram­ki więcej, niż powin­ni aby wygrać, ale nie dążyli do tego, żeby zdobyć kole­jne. Pokazać, tak to my jesteśmy Lech Poz­nań i zdażyły nam się słab­sze dni. Jesteśmy jed­nak z powrotem na właś­ci­wych torach i ter­az znów m\usicie się nas bać.

Przekaz w postaci 6:2 robi wraże­nie, ale mógł być on wyższy. Cały czas jed­nak należy pamię­tać, że to tylko jeden mecz, a jeśli Lech fak­ty­cznie pod­czas trzyd­niowego zgrupowa­nia w Między­chodzie wró­cił na właś­ci­we tory, to musi to potwierdz­ić w środę i szczegól­nie w sobotę.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.