10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.33min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Trałka: Wiedzieć a wykonać — to jest różnica

Trałka: Wiedzieć a wykonać — to jest różnica

Jesteśmy wkurzeni po tym meczu. Co moż­na więcej powiedzieć. Ten remis trak­tu­je­my jako prze­grany mecz – mówił po spotka­niu z Piastem Gli­wice Łukasz Trałka.

Po pier­wszej częś­ci wtorkowego meczu nas­tro­je w szere­gach mis­trza Pol­s­ki były bard­zo dobre. Piłkarze kon­trolowali mecz, prowadzili 2:0 i nic nie wskazy­wało na to, że w drugiej połowie to goś­cie będą stroną domin­u­jącą. - My wys­zliśmy na drugą połowę z myślą, że wygramy ten mecz. Nie mam poję­cia czemu spotkanie tak się potoczyło. Szko­da bram­ki na 2:1. Piast uwierzył wtedy w siebie, że może coś jeszcze u nas ugrać. Szko­da tego gola, bo my popełnil­iśmy błąd w obronie. To był chy­ba najważniejszy moment w spotka­niu – oce­nia kap­i­tan Kole­jorza. — Dwa, trzy razy podes­zliśmy zbyt wysokim pressingiem i Piast miał przewagę w środ­ku. Gli­wiczanie częs­to zmienią ustaw­ie­nie w cza­sie spotka­nia i gra­ją na trójkę z tyłu. Wiedzieliśmy o tym, mieliśmy na ten tem­at odprawę, ale wiedzieć a wykon­ać — to jest różni­ca – doda­je.

Od 69. min­u­ty poz­na­ni­a­cy grali w prze­wadze jed­nego zawod­ni­ka. Za faul na Daw­idzie Kow­nackim czer­woną kartką został ukarany Kamil Vacek. Lechi­ci nie potrafili jed­nak tego wyko­rzys­tać. — Mieliśmy kil­ka dobrych sytu­acji np. strzał Karo­la, ale brakowało 100% bramkowych okazji – komen­tu­je krótko Trałka.

Już w sobotę mis­trzów Pol­s­ki czeka kole­jny mecz. Rywalem Lecha w 33. kole­jce Ekstrak­lasy jest Pogoń Szczecin, która we wtorek prze­grała z gdańską Lechią 0:2. Por­tow­cy odd­ali się od podi­um, a ich przewa­ga nad Kole­jorzem wynosi zaled­wie jeden punkt. — Po meczu w Warsza­w­ie kluc­zowym spotkaniem był dla nas Piast Gli­wice. Wiemy, że jest coraz mniej meczów. Remisy nic nam nie dają, my musimy grać o zwycięst­wa – zaz­nacza defen­sy­wny pomoc­nik Lecha. — Musimy zagrać dobrze cały mecz, bo w Łęcznej, w Warsza­w­ie czy z Piastem mieliśmy dobre pier­wsze częś­ci spotka­nia, a potem tra­cil­iśmy bram­ki – doda­je.

Poz­na­ni­a­cy po 32. kole­jce pla­su­ją się na siód­mym miejs­cu w tabeli grupy mis­tr­zowskiej. Jeśli w sobotę wygra­ją z Pogo­nią mogą awan­sować nawet na czwartą lokatę. Warunek jest jed­nak jeden – muszą liczyć na korzystne wyni­ki w Gli­wicach (Piast-Cra­covia) oraz w Lubinie (Zagłę­bie-Ruch). — Już parę tygod­ni temu mówiło się, że nie mamy szans na grę w pucharach. Później wygral­iśmy spotkanie. Prze­gral­iśmy z Piastem, ale jeśli z kolei wygramy z Pogo­nią, to nadzieje na europe­jskie puchary wrócą. Gramy z meczu na mecz i musimy każde spotkanie wygry­wać. Ja nie wiem, jakie miejsce do zdoby­cia jest dla nas realne. Trud­no powiedzieć, co dalej się wydarzy. My chce­my zająć taką lokatę, która da nam grę w Lidze Europy – kończy Trał­ka.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.