09.07.2022, g. 20:10
Superpuchar Polski
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.51min.
12.10 X3.45 23.50 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

W końcu ODPALIŁ!

W końcu ODPALIŁ!

Lech Poz­nań gra coraz lep­iej. Piłkarze są zde­cy­dowanie skuteczniejsi i lep­si dla oka w ofen­sy­wnie. Jak min­ione 30. kole­jek prezen­towało się na trybunach?

Początek sezonu to europe­jskie puchary i pamięt­ny napis „Litews­ki chamie, klęknij przez pol­skim panem”. Kibiców nie ominęła kara za trans­par­ent. Pod­czas spotka­nia z Koroną Kielce kibole z Kotła zostali prze­niesieni na try­bunę im. Hen­ry­ka Czapczyka.

 Pod­czas meczów u siebie kibole zaprezen­towali pod­czas 30. kole­jek jed­ną oprawę, przy­go­towaną przez ultra­sów — „Kole­jorz w końcu odpali” (Lech-Jagiel­lonia). Dwus­tron­na kar­to­ni­a­da wyszła bard­zo dobrze. Hasło z oprawy wypełniło się w 100%. Kibole nie zaw­iedli, pod­czas meczu z „Jagą” był chy­ba jeden z lep­szych dop­ingów w całym sezonie. Wisienką na tor­cie była wyso­ka wygrana Kole­jorza i to po dobrej grze.

 Warto wspom­nieć również o chaosie na try­bunach pod­czas spotka­nia z Legią Warsza­wa. Na kilka­naś­cie dni przed meczem ultra­si zaan­gażowali resztę sta­dionu w stworze­nie unikalnej i niepow­tarzal­nej oprawy – kon­fet­ti, trans­par­en­ty wypełniły Inea Sta­dion. Nud­no na pewno nie było! Jeszcze przed pier­wszym gwiz­d­kiem kibice zasy­pali murawę tona­mi kon­fet­ti oraz ser­pen­tyn. Set­ki flag w Kotle, włas­noręcznie przy­go­towane plakaty, spon­tan­icznie rzu­cane kon­fet­ti w górę robiło ogromne wraże­nie. To nie pier­wszy raz, gdy przy Buł­garskiej goś­ciła taka for­ma oprawy meczowej.

Pod­czas meczów wyjaz­dowych kibole zaprezen­towali efek­towne racowisko w Lubinie czy powrót „Des­per­a­dos” w spotka­niu z Legią.

 Jed­nak w środowisku kibi­cowskim nud­no nie było. W sierp­niu Sto­warzysze­nie „Wiara Lecha” ogłosiło, że kończy swo­ją dzi­ałal­ność. Jed­nak po kilku miesią­cach WL zapowiedzi­ało, iż pow­stanie nowa orga­ni­za­c­ja, zrzesza­ją­ca kibiców Kole­jorza. Nowe sto­warzysze­nie ofic­jal­nie pow­stało na początku kwiet­nia 2014 roku. Główne zada­nia SKLP to rozwój struk­tur kibi­cows­kich, wspieranie klubu oraz prowadze­nie dzi­ałań, które mają wpłynąć na frek­wencję na stadionie.

Zan­im jed­nak Wiara Lecha zakończyła swo­ją dzi­ałal­ność dokończyła wszys­tkie prowad­zone przez sto­warzysze­nie akc­je, mające na celu budowanie pozy­ty­wnego wize­runku kibi­ca — „Niebiesko-biały Mikołaj”, renowac­ja grobów pow­stańczych oraz upamięt­nie­nie wybuchu pow­sta­nia wielkopol­skiego. Nie upadła jed­nak idea drużyny KKS Wiara Lecha, która swo­je mecze nadal roz­gry­wa w A‑klasie.

 Jakie będzie sie­dem ostat­nich kole­jek w wyko­na­niu kiboli Kole­jorza? Na pod­sumowa­nia przyjdzie czas na początku czerwca!

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.