27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
51dn.20godz.16min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Lechia: Rudnev nie może, Ubiparip pomoże

Lech Poz­nań po niezłym spotka­niu, które kibi­com dostar­czyło sporo emocji, pokon­ał Lechię Gdańsk 2:1. Bram­ki w tym meczu strze­lali Vojo Ubi­parip i Mateusz Możdżeń dla Lecha, a dla Lechii samobójcze trafie­nie zal­iczył Dim­itri­je Injac. Po tym spotka­niu podopieczni Mar­iusza Ruma­ka awan­sowali na czwarte miejsce i pozostaną na nim przy­na­jm­niej do jutra.

Mecz dobrze rozpoczęli Lechi­ci, którzy od razu zepch­nęli grę na połowę prze­ci­wni­ka, ale jedyny strzał na bramkę Tonewa z dys­tan­su był bard­zo niecel­ny. Lechia próbowała zepch­nąć ciężar gry pod bramkę Lecha, jed­nak nie zaowocow­ało to żad­ną, nawet potenc­jal­nie niebez­pieczną akcją. Za to w 7. min­u­cie najpierw strzał z dys­tan­su odd­ał Muraws­ki, nieste­ty zbyt moc­ny, a chwilę później mało brakowało do tego, żeby Rud­nev mógł dopiąć do swo­jego bilan­su bramkowego 21 gola. Po dobrym dośrod­kowa­niu fut­bolówka trafiła w sam środek pola karnego, gdzie wbie­gał Łotysz, który zdążył odd­ać strzał, ale pił­ka niez­nacznie minęła bramkę.

W 15. min­u­cie dobrze zain­ter­we­niował Burić, który obronił strzał Koseck­iego z rzu­tu wol­nego, z boku pola karnego. Trzy min­u­ty później sędzia znów odg­wiz­dał rzut wol­ny, tym razem dla Lecha. Nieste­ty Tonew trafił w mur, a piłkę prze­jęła Lechia. Lechowi udało się jed­nak odzyskać fut­bolówkę i stworzyć sobie świet­ną sytu­ację do strze­le­nia gola. Po aucie fut­bolówka trafiła pod nogi Murawskiego, który odd­ał ją Kik­i­u­towi, a ten wykon­ał bard­zo dobrze podał do Rud­ne­va ustaw­ionego w polu karnym. Łotysz jed­nak tak samo jak przy poprzed­niej sytu­acji niedokład­nie uderzył i pił­ka minęła bramkę.

Lechi­ci zde­cy­dowanie narzu­cili Lechii swój styl gry, a Pawłóws­ki musi­ał coraz częś­ciej inter­we­niować. Najpierw w 24. min­u­cie w polu karnym strzał próbował odd­ać Ubi­parip, ale został zablokowany, a chwilę później z dys­tan­su uderzał Injac i pozornie niezbyt moc­ne kop­nię­cie było strza­łem ide­al­nie w światło bramki.

Rud­nev trze­ci raz miał ide­al­ną sytu­ację do strze­le­nie abram­ki i trze­ci raz jej nie wyko­rzys­tał w taki sam sposób. W 34. min­u­cie Łotysz miał kole­jną okazję, żeby się przeła­mać. Po dośrod­kowa­niu Tonewa fut­bolówka trafiła wprost pod nogi poz­nańskiego napas­tani­ka. Nieste­ty i tym razem się nie udało.

Chwilę później ostre dośrod­kowanie pił­ki w pole karne spraw­iło sporo prob­lemów bramkar­zowi Lechii, który inter­we­niował nogą, pił­ka trafiła pod nogi Vojo Ubi­pari­pa, odbiła się od nich i trafiła w bramkarza. Minęło kilka­naś­cie sekund i ponown­ie zakotłowało się pod bramką goś­ci. Tym razem z bliska głową uderzał Grze­gorz Wojtkowiak, a fut­bolówka trafiła wprost w Woj­ciecha Pawłowskiego. Niepil­nowany Tra­ore prze­dostał się z piłką pod pole karne Lecha, gdzie odd­ał fut­bolówkę koledze z zespołu. Akc­ja była na tyle niebez­piecz­na, że Burić musi­ał inter­we­niować. Na szczęś­cie bez prob­le­mu zła­pał piłkę.

Pier­wszy gol w spotka­niu padł w 43. min­u­cie. Strzel­cem bram­ki został Ubi­parip. Po błędzie Baji­cia pił­ka trafiła pod nogi Vojo, który zwlekał z odd­aniem strza­łu, a potem umieś­cił piłkę w siatce.

Drugą połowę Lech rozpoczął w takim samym sty­lu jak pier­wszą. Chwilę po pier­wszym gwiz­d­ku sedziego pił­ka trafiła do Tonewa, który wbie­gał pod pole karne z piłką. Buł­gar został jed­nak zatrzy­many przez jed­nego z obrońców Lechii. W 51. min­u­cie mogła być dru­ga bram­ka, kiedy fut­bolówka trafiła do Ubi­pari­pa ustaw­ionego przy bram­ce Pawłowskiego. Dobrze zain­ter­we­niowali jed­nak obroń­cy drużyny goś­ci i ostate­cznie Madera wybił piłkę. Lech jed­nak naciskał dalej i w kil­ka min­ut później do Ruden­va podawał Tonew. Tym razem też zabrakło trochę dokład­noś­ci w uderze­niu Łotysza zna­j­du­jącego się w polu karnym Lechii.

W 64. min­u­cie samobójczego gola strzelił Injac. Po dośrod­kowa­niu Nowa­ka pił­ka trafiła między Bąka i Inja­ca, który chcąc wybić fut­bolówkę uderzył ją tak nieszczęśli­wie, że ta poszy­bowała w stronę bram­ki Buri­cia. Golkiper próbował bronić, ale pił­ka po jego rękaw­icy wpadła do siatki.

Po stra­conym golu Lech, mimo że szukał okazji, to jed­nak nie potrafił prze­jść obrony Lechii. Po wejś­ciu Drew­ni­a­ka pił­ka trafiła do Ubi­pari­pa, który próbował prz­erzu­cić fut­bolówkę nad zawod­nika­mi goś­ci, jed­nak dwa razy pił­ka odbiła się od defen­sorów. Swo­jego dobrego ustaw­ienia nie wyko­rzys­tał też Rud­nev, które­mu fut­bolówka prz­ele­ci­ała prak­ty­cznie pod noga­mi po strza­le Vojo. Na szczęś­cie Lechia także nie wyko­rzys­tała rzu­tu wol­nego z linii pola karnego. Pił­ka poszy­bowała wysoko pon­ad poprzeczką.

W 85. min­u­cie niebepicznie zro­biło się po bramką Lecha, kiedy niepil­nowany Tra­ore wbieg z piłką w pole karne. Na szczęś­cie Burić zdążył z inter­wencją i zatrzy­mał piłkarza goś­ci. „Kole­jorz” wyszedł z kon­trą. Z boku pola karnego Ubi­paripowi udałó się podać piłkę w stronę Możdże­nia, który zde­cy­dował się na strzał z dys­tan­su i tak pokon­ał Pawłowskiego. Chwilę później Lecha ratował Burić, a jego podanie do kolegów z zespołu zaowocow­ało dobrze rozpoczętą akcją. Przez środek boiska z piłką biegł Rud­nev, który przed polem karnym zde­cy­dował się na podanie do niekry­tego Drew­ni­a­ka. Nieste­ty Młody zawod­nik w sytu­acji sam na sam z bramkarzem strzelił pros­to w niego.

W ostat­nich min­u­tach spotka­nia obie drużyny pokaza­ły jak bard­zo zależy obu na zwycięst­wie. Na szczęś­cie w ostat­niej akcji Burić nie musi­ał szczegól­nie inter­we­niować po strza­le jed­nego z Lechistów, a sędzia odg­wiz­dał koniec meczu. Lech po trud­nym, ale i ciekawym meczu pokon­ał Lechię 2:1.

LECH POZNAŃ – LECHIA GDAŃSK 2:1

BRAMKI: 43‘ Ubi­parip, 85‘Możdżeń – 64‘ Injac (s)

Żółte kart­ki: -

LECH: Burić — Kikut, Wojtkowiak, Kamińs­ki, Hen­riquez — Możdżeń, Injac, Muraws­ki, Tonew(71‘ Drew­ni­ak), Ubiparip(90‘Drygas) – Rudnev(90‘ Djurdjevic)

LECHIA: Pawłows­ki – Jan­ic­ki, Madera, Bąk, Wilk – Bajić(87‘ Daw­id­ows­ki), Sur­ma, Airapetian(56‘ Machaj), Nowak – Kosecki(74‘ Luk­janovs), Traore

Widzów: 19 737

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.