01.10.2022, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Legia Warszawa
Do meczu pozostało:
4dn.13godz.42min.
12.07 X3.45 23.58 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie 21. kolejki

W ten week­end odbyła się kole­j­na kole­j­ka piłkars­ka. I pol­s­ka Ekstrak­lasa roze­grała kole­jną ser­ię ośmiu spotkań. Była wal­ka do koń­ca, roz­gromie­nie i niespodzian­ka. Kto, z kim, gdzie i jaki był wynik?

GKS Bełchatów 1:1 Górnik Zabrze

Żewłakow 10′ — Bonin 27′

Obie drużyny nadal liczą się w walce o wys­tęp w przyszłorocznej edy­cji Ligi Europe­jskiej. Przed tą kole­jką te zespoły dzieliły trzy pozy­c­je, ale tylko jeden punkt. Już w dziesiątej min­u­cie gry, Marcin Żewłakow wyprowadz­ił swo­ją drużynę na prowadze­nie, po świet­nym poda­niu Daw­i­da Nowa­ka. W 27. min­u­cie do remisu doprowadz­ił Grze­gorz Bonin, który dobi­jał strzał obro­niony przez Sapelę. Mecz w Bełcha­towie zakończył się podzi­ałem punktów.

Polo­nia Warsza­wa 1:0 Lech Poznań

Sobiech 82′

Polo­nia kon­tra Lech, Zielińs­ki kon­tra Bakero. Poje­dynek tren­erów, którzy poprzed­nio pra­cow­ali w klubach, prze­ci­wko którym w piątek wal­czyli. Mecz był bard­zo wyrów­nany. Było sporo wal­ki, a nawet trochę bru­tal­noś­ci. Ebi Smo­larek z Manuelem Arboledą wal­czyli o miejsce na boisku. Pod­szczypy­wali się wza­jem­nie, kopali, sztur­chali. Aż w końcu były gracz Feyeno­or­du Rot­ter­dam nie wytrzy­mał i najpierw zaatakował łok­ciem w kark “Mań­ka” w walce o górną piłkę, a później zdzielił prawym sier­powym Kolumbi­jczy­ka, gdy pił­ka zna­j­dowała się kilka­dziesiąt metrów dalej. Wyle­ci­ał za to z boiska.

Polo­nia jeden, ale za to skuteczny, cios zadała w 82. min­u­cie. Adri­an Mierze­jew­s­ki zagrał na dłu­gi słu­pek, piłkę zgrał Bruno Coutin­ho, a Artur Sobiech z bliska pokon­ał Krzyszto­fa Kotorowskiego. Jeszcze w dolic­zonym cza­sie gry Rafał Muraws­ki dostał drugą żółtą kartkę i również musi­ał przed­w­cześnie opuś­cić boisko. Polo­nia wygry­wa dru­gi raz z rzędu.

Ruch Chorzów 0:2 Polo­nia Bytom

Telichows­ki 60′, Pod­stawek 90′

Najs­tarsze Der­by Śląs­ka. Ekipa goś­ci, która wciąż bije się o utrzy­manie, nie zamierza­ła odd­awać za dar­mo zwycięst­wa chor­zowianom, którzy z jed­nej strony wal­czą o pozostanie w najwyższej klasie z roz­gry­wkowej, a z drugiej… mogą bić się o europe­jskie puchary. To jed­nak goś­cie bardziej wal­czyli o trzy “ocz­ka”. W 60. min­u­cie obroń­ca Błażej Telichows­ki wcielił się w rolę sna­jpera i spry­t­ną pod­cinką pokon­ał bramkarza gospo­darzy. W ostat­nich min­u­tach Grze­gorz Pod­stawek wyko­rzys­tał sytu­ację sam na sam i dobił Ruch.

Cra­covia Kraków 3:0 Lechia Gdańsk

Trivunović 18′, Klich 48′, Vis­nakovs 58′

Mimo, że po rundzie jesi­en­nej Cra­covia była już skazy­wana na porażkę, to wios­ną zaczęła ostrą pogoń za bez­piecznym miejscem w Ekstrak­lasie. Kole­jną ofi­arą “Pasów” została gdańs­ka Lechia. Już w 18. min­u­cie, po dośrod­kowa­niu Alek­se­jsa Vis­nakovsa, piłkę do siat­ki wpakował Vule Trivunović. Trzy min­u­ty po rozpoczę­ciu gry w drugiej połowie, Mateusz Klich z 35. metrów dośrod­kował piłkę z rzu­tu wol­nego, a ta… wpadła za kołnierz zaskoc­zone­mu Sebas­tianowi Małkowskiemu. Dziesięć min­ut później Vis­nakovs dobił goś­ci znad morza.

Legia Warsza­wa 2:2 Zagłę­bie Lubin

Vrdol­jak 45+1 (k)‘, Hub­nik 90+2′ — Abwo 15′, Wilczek 87’

Gospo­darze chcieli prz­er­wać ser­ię trzech kole­jnych ligowych porażek. Z kolei goś­cie, prowadzeni przez byłego szkole­niow­ca “Wojskowych” — Jana Urbana — prag­nęli kon­tyn­uować ser­ię spotkań bez poraż­ki za kadencji nowego tren­era. Już po kwad­ran­sie gry lubini­an­ie objęli prowadze­nie za sprawą pre­cyzyjnego strza­łu Davi­da Abwo. W dolic­zonym cza­sie gry Hubert Siejew­icz zauważył faul na Michale Kuchar­czyku, którego na pewno nie było. Jede­nastkę na gola zamienił Ivi­ca Vrdoljak.

W 87. min­u­cie uderze­nie Kami­la Wilcz­ka odbiło się od obroń­cy gospo­darzy i pił­ka zatrzepotała w siatce. Woj­ciech Ska­ba był bezrad­ny. Wtedy wydawało się, że trzy punk­ty wyjadą na Dol­ny Śląsk. Do akcji wkroczył Michal Hub­nik, który świet­nie wyko­rzys­tał wrzutkę kole­gi z zespołu, ratu­jąc remis dla klubu ze stolicy.

Śląsk Wrocław 2:2 Widzew Łódź

Madej 84′, Mila 90+4′ (k) — Madera 55′, Dza­lamidze 73′

Gospo­darze nie prze­grali od trzy­nas­tu spotkań, czyli dokład­nie od momen­tu, w którym funkcję szkole­niow­ca Śląs­ka objął Orest Lenczyk. I tym razem mieli dalej ciągnąć tę ser­ię. Jed­nak to goś­cie za sprawą Sebas­tiana Madery objęli prowadze­nie. Na nieco pon­ad kwad­rans przed końcem Nika Dza­lamidze po szy­bkiej kon­trze pod­wyższył prowadze­nie. W 84. min­u­cie Łukasz Madej strzelił bramkę kon­tak­tową, dziesięć min­ut później wywal­czył rzut karny, który wyko­rzys­tał pewnie Sebas­t­ian Mila. Remis!

Korona Kielce 2:2 Wisła Kraków

Korzym 68′, Wilk 90+3′ (s) — Genkow 12′, 65′

Wyda­je się, że krakowian­ie pewnie zmierza­ją po mis­tr­zost­wo. Reg­u­larnie zdoby­wali punk­ty, a klu­by próbu­jące wal­czyć o “majs­tra” prze­gry­wa­ją lub remisu­ją. “Biała Gwiaz­da” już w 12. min­u­cie gry, za sprawą Małeck­iego, Kir­ma i na koniec Cwe­tana Genkowa objęła prowadze­nie. W 57. min­u­cie Radosław Sobolews­ki otrzy­mał drugą żółtą kartkę, automaty­cznie czer­woną i wyle­ci­ał z boiska. To nie przeszkodz­iło goś­ciom w pod­wyższe­niu prowadzenia. Zro­bili to osiem min­ut później, a trafił ponown­ie Buł­gar Genkow.

Kiel­czanie jed­nak się nie pod­dali. W 68. min­u­cie na raty kon­tak­tową bramkę zdobył Maciej Korzym. W trze­ciej min­u­cie dolic­zonego cza­su gry Alek­san­dar Vuković huknął z rzu­tu wol­nego, pił­ka odbiła się od Cezarego Wil­ka i wpadła do bram­ki. Gospo­darze ura­towali remis! Po drodze i Korona kończyła mecz w “10”, bo drugą żółtą kartkę w 73. min­u­cie otrzy­mał Piotr Malarczyk.

Jagiel­lonia Białys­tok 1:0 Arka Gdynia

Burkhardt 73′

Podopieczni Michała Pro­bierza gra­ją tak, jak­by jeszcze nie obudzili się ze snu zimowego, choć mamy już kalen­dar­zową wios­nę. Chcieli wresz­cie zdobyć pier­wszy kom­plet punk­tów w tej rundzie. I udało im się to. W 73. min­u­cie Tomasz Kupisz podał do Rafała Grzy­ba, który następ­nie wyłożył fut­bolówkę Mar­ci­nowi Burkhard­towi, a temu nie pozostało nic innego, jak wpakowanie pił­ki do siat­ki. To był jeden, ale skuteczny cios. Jeszcze w 90. min­u­cie Miroslav Bożok otrzy­mał drugą żółtą kartkę i wyle­ci­ał z boiska.

Wiele w tej kole­jce wydarzyło się w dolic­zonym cza­sie gry, przez co było bard­zo dużo emocji. Nieste­ty, dla Lecha tylko negaty­wnych, gdyż po raz trze­ci z rzę­du “Kole­jorz” nie potrafił wygrać. Co będzie dalej?

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Legia Warszawa

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 17:30

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Lech Poznań - Legia Warszawa

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 17:30

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Radomiak Radom - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

30/09/2022 / 18:00

Wisła Płock - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

30/09/2022 / 20:30

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 15:00

Lech Poznań - Legia Warszawa

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 17:30

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 20:00

Radomiak Radom - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

30/09/2022 / 18:00

Wisła Płock - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

30/09/2022 / 20:30

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 15:00

Lech Poznań - Legia Warszawa

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 17:30

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

01/10/2022 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.