27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
57dn.19godz.40min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Podsumowanie 29. kolejki

Prze­dostat­nia kole­j­ka prze­biegła pod hasłem wielu bramek, w tym kilku pięknych, ład­nych akcji, wielu emocji i hero­icznej wal­ki o utrzy­manie i grę w europe­js­kich pucharach. A co wiemy na kole­jkę przed końcem? Na dobrą sprawę… nic!

Arka Gdy­nia 2:5 Legia Warszawa

Bram­ki: Szmatiuk 67′, 68′ — Manú 28′, Radović 45′, Kuchar­czyk 49′, 61′, Bory­siuk 85′

Arka jest jed­ną z trzech drużyn, które wal­czą o jed­no miejsce, zapew­ni­a­jace pozostanie w lidze. Mecz z Legią ich na pewno do tego upragnionego celu nie przy­bliżył, bo Arka prze­grała. Choć piłkarze znad morza wal­czyli, to jed­nak Legia wyszła na prowadze­nie w 28. min­u­cie. Strzel­cem gola był Manú. Pod koniec pier­wszej połowy z boiska za drugą żółtą kartkę wyle­ci­ał Mateusz Siebert, a chwilę później bramkę zdobył Miroslav Radović. Kole­jne dwa gole Michała Kuchar­czy­ka miały ustaw­ić mecz, jed­nak w 67. i 68. min­u­cie do bram­ki Legii trafił Maciej Szmatiuk i nadzieje Arkow­ców odżyły. Ostat­nie słowo należało już do Legii, a dokład­nie Ariela Bory­siu­ka, który ustal­ił wynik spotka­nia. Warto odno­tować, że gdy­ni­an­ie kończyli mecz w ósemkę, gdyż oprócz czer­wonej kart­ki, dwóch kon­tuzji doz­nali piłkarze tego klubu, a tren­er nie miał już możli­woś­ci zmiany.

Cra­covia Kraków 3:0 Jagiel­lonia Białystok

Bram­ki: Klich 25′, Suvorov 52′, Struna 86′

Pasy” zro­biły przede wszys­tkim to, co zro­bić musi­ały, jeżeli chci­ały utrzy­mać się w lidze — wygrały mecz. A przy porażkach Arki i Polonii Bytom, to na 90. min­ut przed końcem sezonu są na 14. pozy­cji w tabeli. Cra­covia była dużo lep­sza i wygrała zasłuże­nie. Najpierw ład­ną bramkę z rzu­tu wol­nego zdobył Mateusz Klich, potem świet­ną sytu­ację wyko­rzys­tał Alexan­dru Suvorov, a “Jagę” dobił rez­er­wowy Andraż Struna.

Korona Kielce 1:0 Górnik Zabrze

Bram­ki: Niedzielan 65′(k.)

Był to mecz drużyny nie wal­czącej o nic — Korony — oraz ekipa, która nadal ma szanse na udzi­ał w przyszłorocznej edy­cji Ligi Europy — Górni­ka Zabrze. Spotkanie wyglą­dało jed­nak tak, że to bardziej Kiel­czanom zależało na wygranej. I tak się też stało — bramkę z rzu­tu karnego w 65. min­u­cie zdobył Andrzej Niedzielan, który chy­ba jeszcze nie powiedzi­ał ostat­niego słowa w kon­tekś­cie wal­ki o koronę Króla Strzel­ców pol­skiej Ekstraklasy.

Polo­nia Bytom 1:2 Lech Poznań

Bram­ki: Radzewicz 90′ — Wilk 36′, Štil­ić 81′

Polo­nia wal­czy o życie, choć chy­ba wyglą­da naj­gorzej z tych trzech drużyn, które biją się o spadek. Nato­mi­ast “Kole­jorz” prak­ty­cznie nie wal­czy już o nic. Prak­ty­cznie, bo szanse są czys­to matem­aty­czne. Ale są. Jed­nak trze­ba było wygrać oba swo­je mecze. Połowę tego planu Lech wykon­ał. Swo­ją przewagę w tym spotka­niu udoku­men­tował w 36. min­u­cie, a bramkę zdobył wychowanek klubu z Wielkopol­s­ki — Jakub Wilk. W 56. min­u­cie czer­woną kartkę za faul na Mateuszu Możdże­niu otrzy­mał Adri­an Chomiuk. Pod koniec spotka­nia, zaraz po wejś­ciu na boisko, wynik pod­wyższył Semir Štil­ić. Polonii udało się jedynie strzelić bramkę hon­orową, a uczynił to Marcin Radzewicz.

Polo­nia Warsza­wa 0:0 GKS Bełchatów

Polo­nia jest jed­ną z tych ekip, które nadal mają szan­sę na miejsce w pier­wszej trójce i awans do europe­js­kich pucharów. Z kolei Bełcha­towian­ie myśla­mi są już chy­ba na wakac­jach. Jed­nak to oni byli bliżsi wygra­niu tego meczu, z ale rzu­tu karnego nie wyko­rzys­tał Mateusz Cetnars­ki i ten mecz był jedynym w tej kole­jce, w którym nie padła żad­na bramka.

Ruch Chorzów 1:2 Śląsk Wrocław

Bram­ki: Janosz­ka 43′ — Ćwie­long 5′, Elsner 32′

Wrocław­ian­ie poważnie myślą o wicemistr­zost­wie Pol­s­ki, co potwierdzili w tym meczu. Już w piątej min­u­cie, za sprawą Pio­tra Ćwie­lon­ga, wys­zli na prowadze­nie. W 32. min­u­cie Rok Elsner pod­wyższył wynik. Łukasz Janosz­ka pod koniec pier­wszej połowy strzelił bramkę kon­tak­tową, a jak się później okaza­ło — także hon­orową. Bo mimo, że Ruch atakował, to gola nie zdołali już zdobyć.

Widzew Łódź 1:0 Lechia Gdańsk

Bram­ki: Grzel­czak 5′

Widzew bard­zo szy­bko rozstrzygnął ten mecz. Już pięć min­ut po pier­wszym gwiz­d­ku sędziego, Piotr Grzel­czak wpakował piłkę do siat­ki goś­ci znad morza. Ten gol dał łodzianom trzy punk­ty i przy­bliżył ich nieco do Ligi Europy. Z kolei Lechię — wręcz prze­ci­wnie. Jed­nak w tabeli panu­je taki ścisk, że w ostat­niej kole­jce jeszcze wiele się może wydarzyć.

Zagłę­bie Lubin 0:3 Wisła Kraków

Bram­ki: Kirm 43′, Melik­son 58′(k.), Rios 90+2′

Wisła w tym spotka­niu potwierdz­iła, że należało się jej mis­tr­zost­wo. Bo choć Zagłę­bie nie grało źle, to “Biała Gwiaz­da” skrzęt­nie wyko­rzys­tała wszys­tkie błędy popełnione przez graczy “Miedziowych”, co zaowocow­ało takim, a nie innym wynikiem. Najpierw gola zdobył Andraż Kirm, który wykończył ład­ną akcję Wisły. Niecały kwad­rans po prz­er­wie Maor Melik­son wyko­rzys­tał rzut karny, który został podyk­towany za faul na nim samym. Wynik ustal­ił w dolic­zonym cza­sie gry Argen­tyńczyk Adres Rios.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.