10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.25min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Remis w ostatnim domowym meczu sezonu. Goście popsuli zemstę za jesienny pogrom

Remis w ostatnim domowym meczu sezonu. Goście popsuli zemstę za jesienny pogrom

Na zeszłą niedzielę, trze­ci dzień Mis­tr­zostw Europy 2016 we Francji Wielkopol­s­ki Związek Pił­ki Nożnej zaplanował spotka­nia 25. kole­j­ki klasy okrę­gowej. Na dwie godziny przed pier­wszym gwiz­d­kiem meczu Polaków w Nicei na boisko przy uli­cy Gdańskiej miały wyjść drużyny Wiary Lecha i Vit­covii Witkowo. Pier­wszy gwiz­dek sędziego za porozu­mie­niem stron prze­sunię­to o kwad­rans wcześniej, by spoko­jnie zdążyć roze­grać mecz jeszcze przed pier­wszym star­ciem Polaków we Francji.

Druży­na Wiary Lecha podeszła to meczu w bojowych nas­tro­jach mając w pamię­ci pogrom z zeszłej rundy, gdy w Witkowie Kibole polegli aż 5:0. Zespół tren­era Jarosława Wróblewskiego już w siód­mej min­u­cie stworzył sobie pier­wszą stupro­cen­tową sytu­ację. Diag­o­nalne podanie w polu karnym otrzy­mał Sła­womir Makows­ki i lewy obroń­ca Wiary Lecha miał mnóst­wo miejs­ca i cza­su, by otworzyć wynik spotka­nia. Po moc­nym uderze­niu z prostego pod­bi­cia fut­bolówka odbiła się jed­nak tylko od poprzecz­ki i opuś­ciła boisko.

Kibole wciąż nacier­ali, co opłaciło się już dziesięć min­ut później. Wtedy to po per­fek­cyjnym roze­gra­niu kon­try ze środ­ka boiska do siat­ki goś­ci trafił niedziel­ny kap­i­tan DWL — Stanisław Makows­ki. Napast­nik Wiary Lecha otrzy­mał dośrod­kowanie z prawego skrzy­dła od Niedźwiedzkiego, nato­mi­ast 20-let­niemu skrzy­dłowe­mu asys­tował Smu­ra. Druży­na Wiary Lecha prze­ważała w meczu z drużyną, która jeszcze kil­ka miesię­cy temu gromiła kiboli kilko­ma bramka­mi, co pokazy­wało, że zespół tren­era Wróblewskiego już dawno zapom­ni­ał o kryzysie.

Po pon­ad dwóch kwad­ransach gry prze­budz­ił się zespół goś­ci z byłym lechitą w składzie- Walde­marem Przy­si­udą. Zespół z Witkowa przeprowadz­ił bliź­ni­aczą akcję do tej lechitów z 17. min­u­ty i po strza­le z małej odległoś­ci zdobył gola na wyrów­nanie. Do koń­ca spotka­nia emocji nie brakowało, w prze­ci­wieńst­wie do goli.

Najbliżej zdoby­cia drugiej bram­ki byli Kibole, gdy w 58. min­u­cie akcję z prawego skrzy­dła zamykał Jan Makows­ki. Jego strzał po krótkim rogu obronił jed­nak golkiper goś­ci. W ostat­nich min­u­tach Wiara Lecha przeprowadz­iła jeszcze

 

kil­ka kon­trataków, ale żaden z nich nie zakończył się tak, jak­by sobie tego życzyli. Naj­groźniej pod bramką Vit­covii było za sprawą Gra­jkowskiego. Pomoc­nik Wiary Lecha wywal­czył piłkę w środ­ku pola i wyprowadz­ił kon­trę w prze­wadze trzech na jed­nego. Przed polem karnym zde­cy­dował się podać do Pio­tra Makowskiego, lecz dograł za ple­cy i kibole stra­cili piłkę.

 

Było to ostat­nie spotkanie tego sezonu przy uli­cy Gdańskiej i kto wie, czy nie ostat­nie w his­torii klubu. Wiara Lecha bory­ka się bowiem z poważny­mi kłopota­mi finan­sowy­mi i start w przyszłych roz­gry­wkach wciąż stoi pod znakiem zapy­ta­nia. Pod­czas meczu na try­bunach moż­na było nabyć pier­wszy numer zina Drużyny Wiary Lecha.

 

K.K.S. WIARA LECHAVITCOVIA WITKOWO 1:1 (1:1)

Bram­ki: 17′ St. Makows­ki — 37′ Pietrowski

Żółte kart­ki: 34′, 70′ Adams­ki, 64′ J.Makowski, 90′ Pawlaczyk — 45′ Pietrowski

Czer­wona kart­ka: 70′ Adamski

DWL: Kacz­marek — M. Nowak, Olaszczyk, Adams­ki, Sł.Makowski — Smu­niews­ki, J.Makowski (65′ Pawlaczyk) — Niedźwiedz­ki (77′ Gra­jkows­ki), Smu­ra, Kwaśnik (84′ Kuznow­icz)- St. Makows­ki (70′ P.Makowski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.