07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.22godz.15min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dla kibola pogoda nie ma znaczenia..

Dla kibola pogoda nie ma znaczenia..

Inau­gu­ra­cyjny mecz Lecha Poz­nań z Piastem Gli­wice należał do grupy tych „niety­powych”. Decyzją woje­w­ody kibole Kole­jorza nie mogli obe­jrzeć spotka­nia ligowego z per­spek­ty­wy try­bun. Znaleziono na to rozwiązanie.

Kiedy to przed trze­ma laty woje­w­o­da zamknął, jeszcze wtedy, Sta­dion Miejs­ki w Poz­na­niu, kibole tłum­nie zgro­madzili się pod nim, by dopin­gować swoich piłkarzy. Wów­czas efekt był kap­i­tal­ny. Dop­ing był słyszal­ny przez całe spotkanie na stadionie.

Podob­na sytu­ac­ja miała miejsce przed kilko­ma dni­a­mi. Sta­dion zamknię­ty, nie ma meczu z kibi­ca­mi – dla woje­w­ody to proste. Kibice jed­nak są w swoich dzi­ała­ni­ach bard­zo zmo­ty­wowani. Tuż po ogłosze­niu decyzji, pod­jęli oni kro­ki, by jed­nak dopin­gować piłkarzy. Postanow­ili jak przed kilko­ma laty wspier­ać zawod­ników spod stadionu.

W upale, upale i jeszcze raz upale kilka­set osób zgro­madz­iło się obok klubowego sklepu w jed­nym celu – zmo­ty­wować piłkarzy do wal­ki i gry, po bla­mażu w Estonii. Na telebimie kibole mogli oglą­dać spotkanie swo­jego klubu. Kilka­krot­nie był prowad­zony dop­ing, słyszal­ny na murawie.

O kiboli zad­bali straża­cy. Od samego początku meczu nieopo­dal miejs­ca, gdzie stali kibole, zna­j­dowała się wod­na kurtyna.

Kibole pokaza­li, że czy mecz roz­gry­wany jest w 35 stop­niowym upale (w cie­niu…), gęs­to pada­ją­cym śniegu (mecz z Wisłą Kraków) czy w ulewnym deszczu (Ruch Chorzów) to na zawsze są ze swo­ją drużyną. Wyna­grodze­niem były trzy punk­ty, fotel lid­era, podz­iękowa­nia od piłkarzy i … 0 punk­tów na kon­cie warsza­wskiej Legii za sprawą bram­ki Bart­ka Ślusarskiego.

W czwartek rewanżowe spotkanie Lecha z Nomme. Pod­czas tego meczu kibole z Kotła spotkanie obe­jrzą z per­spek­ty­wy IV trybuny.

Bez komen­tarza.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.