01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
3dn.8godz.8min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Droga po Puchar”, czyli finał z 2004 roku

Dru­gi raz w finale Pucharu Pol­s­ki Lech z Legią spotkał się w 2004 roku. Aby sięgnąć po to tro­feum trze­ba było okazać się lep­szym w dwumeczu. PZPN ustal­ił, że pier­wsze spotkanie odbędzie się 18 maja w Poz­na­niu, a rewanż 1 czer­w­ca w Warszawie.

 

Pier­wszy mecz cieszył się dużym zain­tere­sowaniem kibiców, którzy w licz­bie pon­ad 26 tysię­cy zasiedli na sta­dion­ie przy Buł­garskiej. Oglą­dali oni dobre, w wyko­na­niu Lecha, spotkanie. Podopieczni Czesława Mich­niewicza od początku spotka­nia ruszyli do ataku.

Już w 6. min­u­cie Piotr Reiss mógł zdobyć pier­wszą bramkę dla „Kole­jorza”. Swój cel osiągnął w 17. min­u­cie spotka­nia. Łukasz Madej dośrod­kował piłkę z prawej strony boiska, w polu karnym stał bard­zo dobrze ustaw­iony Michał Golińs­ki, który uderzył na bramkę z pier­wszej pił­ki. Bramkarz Legii, Artur Boruc, wypluł ją przed siebie, a do siat­ki skierował ją Piotr Reiss.

W 35. min­u­cie kibice zgro­madzeni na Sta­dion­ie Miejskim w Poz­na­niu mogli znów się cieszyć. W środ­ku pola piłkę prze­jął Paweł Kac­zorows­ki, który był nieprzepisowo pow­strzymy­wany przez defen­sorów Legii, fut­bolówkę zdobył Piotr Reiss, który wle­ci­ał z nią w „szes­nastkę” i strza­łem po długim rogu pokon­ał golkipera Legii.

Lech do koń­ca spotka­nia miał jeszcze kil­ka sytu­acji na pod­wyższe­nie wyniku, m.in. Michała Golińskiego i Zbig­niewa Zakrzewskiego, ale ostate­cznie w pier­wszym spotka­niu gospo­darze zdobyli 2:0, co i tak uznane było za duży sukces piłkarzy Czesława Michniewicza.

W drugim meczu atmos­fera od samego początku była napię­ta. Już w pier­wszej połowie bohaterowie pier­wszego spotka­nia, Zbig­niew Zakrzews­ki i Michał Golińs­ki, z powodu kon­tuzji musieli opuś­cić boisko, jed­nak nie wpłynęła to na wynik meczu. Do prz­er­wy na tabl­i­cy wyników otrzymy­wał się wynik remisowy.

W 68. Min­u­cie szan­sę na zdoby­cie kon­tak­towej bram­ki miała Legia. „Wojskowi” wyko­rzys­tali rzut karny i jeszcze chęt­niej atakowali, z nadzieją na zdoby­cie drugiej bram­ki. Tę dwukrot­nie zdobyć mógł Gar­cia, który na boisku pojaw­ił się w drugiej połowie, ale na drodze pomoc­ni­ka Legii stanął Walde­mar Piątek.

Ostate­cznie Lech zdołał otrzy­mać wynik 1:0, który w kon­tekś­cie zwycięst­wa w pier­wszym meczu 2:0, poz­wolił na sięg­nię­cia po Puchar Pol­s­ki. Był to dla Poz­na­ni­aków tri­umf o tyle ważny, że decy­du­jące jego frag­men­ty roz­gry­wały się na sta­dion­ie przy Łazienkowskiej.

18 maja 2004, pier­wszy mecz
Lech Poz­nań – Legia Warsza­wa 2:0
Bram­ki: Reiss ’17 ’35
Żółte kart­ki: Bosac­ki, Świer­czews­ki — Sokołows­ki II

Lech: Piątek – Kac­zorows­ki (84. Kryger), Bosac­ki, Wój­cik, Lasoc­ki – Madej, Scher­fchen, Świer­czews­ki, Golińs­ki (90. Mow­lik) – Reiss, Zakrzews­ki (76. Piskuła).

Legia: Boruc – Choto, Zielińs­ki, Jóźwiak – Sokołows­ki II, Magiera (39. Jarzębows­ki), Sur­ma (79. Sza­la), Vuković, Sokołows­ki I (46. Wróblews­ki) – Wło­dar­czyk, Saganowski.

1 czer­w­ca 2004, dru­gi mecz
Legia Warsza­wa – Lech Poz­nań 1:0 (0:0)
Bram­ka: Wło­dar­czyk (k) ’68

Legia: Boruc – Choto, Zielińs­ki, Sza­la – Sokołows­ki II, Sur­ma (59. Gar­cía), Vuković (75. Magiera), Jarzębows­ki, Sokołows­ki I (56. Wróblews­ki) – Wło­dar­czyk, Saganowski.

Lech: Piątek – Kac­zorows­ki, Bosac­ki, Wój­cik, Lasoc­ki – Madej (90. Kryger), Scher­fchen, Świer­czews­ki, Golińs­ki (33. Piskuła) – Reiss, Zakrzews­ki (16. Grzelak).

Zdarzenia poprzedza­jące dru­gi mecz oraz jego prze­bieg upamięt­nił film “Dro­ga po Puchar”, którego real­iza­cją zajęła się telewiz­ja WTK.

http://www.youtube.com/watch?v=YmLWT3rqUEM

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.