01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
9dn.3godz.28min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

DWL: Kibole rozstrzelali Odlew

dwl welnianka (11)K.K.S. Wiara Lecha wygrała z Odlewem Poz­nań 7:0. Bram­ki dla Lechitów strze­lali Krzysztof Szer­szeń, Karol Woj­ciechows­ki, Artur Adams­ki i Woj­ciech Tabiszews­ki. Po tym meczu Kibole utrzy­mali pozy­cję wicelid­era B‑klasy.

Podopieczni Dar­iusza Kus­to­nia bard­zo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 3. min­u­cie Adams­ki podał do wychodzącego na wolne pole Szen­fel­da, ale pomoc­nik Wiary Lecha uderzył obok słup­ka. Trzy min­u­ty później było już 1:0, gdy sytu­ację sam na sam na bramkę zamienił Szer­szeń, który minął bramkarza i trafił do pustej bram­ki. Chwilę później Lechi­ci pod­wyższyli prowadze­nie. Z rzu­tu rożnego piłkę w pole karne dogry­wał Szen­feld, a Adams­ki głową uderzył pros­to w okienko.

Lechi­ci domi­nowali i z łat­woś­cią dochodzili do sytu­acji strz­elec­kich. Odd­awali wiele strza­łów i tylko dzię­ki roz­pac­zli­wym inter­wencjom defen­sorów Odlewu nie padło dużo więcej bramek. To jed­nak nie znaczy, że nie był ich wcale. W 23. min­u­cie kom­bi­na­cyjną akcję w polu karnym kole­jnym trafie­niem zakończył Woj­ciechows­ki. Kibole starali się grać na jed­no tem­po i to też się udało, cho­ci­aż­by gdy w 31. min­u­cie Norek podał do Szer­szenia, który pokon­ał po raz dru­gi w tym meczu bramkarza gospo­darzy, pod­wyższa­jąc na 4:0. Przed prz­er­wą jeszcze raz udało się trafić do siat­ki. Lechi­ci krótko roze­grali rzut rożny, Szer­szeń wbiegł z łat­woś­cią w pole karne i podał wzdłuż linii bramkowej do Woj­ciechowskiego, który podeszwą wpakował piłkę do siatki.

Po prz­er­wie tren­er postanow­ił dać odpocząć Szer­szeniowi i Woj­ciechowskiemu, ponieważ już za trzy dni Wiara Lecha gra kole­jne bard­zo ważne spotkanie. Na boisku pojaw­ili się Surowiec i Tabiszews­ki. Lechi­ci jed­nak zwol­nili i nie gra z taką agresją i deter­mi­nacją jak w pier­wszej połowie. Poz­wo­lili gospo­dar­zom na znacznie więcej, a Ci widząc to, zwi­etrzyli swo­ją szan­sę i szukali choć­by bram­ki kontaktowej.

To jed­nak im się nie udało. Bram­ki zdoby­wali nadal zawod­ni­cy Wiary Lecha. W drugiej połowie mieli znacznie mniej sytu­acji na jej zdoby­cie. Dwie z nich w ostat­nich min­u­tach wyko­rzys­tał Tabiszews­ki. Wpierw wpadł w pole karne i pod­ciął piłkę nad bramkarzem, a kil­ka min­ut później uderzył moc­no, ponown­ie nie dając mu szans na dobrą interwencję.

ODLEW POZNAŃ — K.K.S. WIARA LECHA 0:7
BRAMKI: ‘6, ‘31 Szer­szeń, ‘8 Adams­ki, ‘24, ‘33 K. Woj­ciechows­ki, ‘82, ‘88 Tabiszewski
Żółte kart­ki: jed­na dla Odlewu

KKS: Sała­ta — Krys­tkowiak, Laufer (55. Olaszczyk), S. Makows­ki, Tym — Norek (78. M. Gór­czak), Siejek, K. Woj­ciechows­ki (46. Surowiec), Szen­feld — Szer­szeń (46. Tabiszews­ki), Adamski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.