09.07.2022, g. 20:10
Superpuchar Polski
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.7min.
12.10 X3.45 23.50 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Kotorowski: W poprzednim sezonie była gra, ale nie było wyników

Jed­nym z filarów odpowiedzial­nych za dobrą grę Lecha od początku roz­gry­wek jest Krzysztof Kotorows­ki. Bramkarz Lecha wpuś­cił w czterech meczach tylko jed­ną bramkę. Jego part­nerzy z ataku są skuteczni i „Kole­jorz” od początku sezonu jest na czele tabeli. – Spoko­jnie pod­chodz­imy do tej sytu­acji. To dopiero początek – przestrze­ga przed hur­raop­tymizmem doświad­c­zony golkiper.

Przed sezonem toczył on rywal­iza­cję z Jas­minem Buriciem i miejsce numer jeden w bram­ce Lecha. Tej rywal­iza­cji przy­pa­try­wał się Dominik Kubi­ak, tren­er bramkarzy, a także Andrzej Daw­idz­iuk, który wspo­ma­ga swo­jego młod­szego kolegę po fachu.

- Czu­ję się numerem jeden, bo gram. Staram się też nie dawać pretek­stów do tego, aby stracić swo­ją pozy­cję. Ciężko pracu­ję na treningach i wal­czę o miejsce w składzie. Czu­ję jed­nak na ple­cach odd­ech Jas­mi­na. Stra­cil­iśmy do tej pory jed­ną bramkę. Burić to jed­nak dobry bramkarz i cały czas konku­ru­je­my o miejsce – zaz­nacza Krzysztof Kotorowski.

Zdaniem bramkarza Lecha relac­je pomiędzy nim, a Jas­minem są bard­zo dobre. – Lubimy ze sobą współpra­cow­ać. Praw­da jest też taka, że gdy on bronił, to ja nie marudz­iłem, tak mi się przy­na­jm­niej zaje. Ter­az sytu­ac­ja jest odwrot­na. On jest młodym bramkarzem, przed nim jeszcze dłu­ga kari­era. Mamy nowe zaję­cia na treningach i każdy z nas zdoby­wa cenne doświad­cze­nie. Wyda­je mi się jed­nak, że dzię­ki niemu bram­ka Lecha jest na dłu­gi czas zabez­piec­zona – uważa doświad­c­zony piłkarz.

W obec­nej sytu­acji nie ma jed­nak powodów do zmi­any bramkarza. Zespół funkcjonu­je bard­zo dobrze, a za tą grą idą wyni­ki. – Gramy tym skła­dem przez dłu­gi czas, to musi­ało przynieść efek­ty. Mamy bard­zo dobrych piłkarzy – zauważa Kotorows­ki. – W poprzed­nim sezonie mieliśmy mecze, w których prezen­towal­iśmy dobrą piłkę, ale nie przynosiło to wyników. Ter­az mamy jed­no i drugie. Chce­my ten sta­tus utrzy­mać, jak najdłużej – dodaje.

Gra Lecha od początku sezonu robi wraże­nie. Golkiper tego zespołu uważa, że taka sytu­ac­ja musi zro­bić wraże­nie na rywalach. – Oni już ter­az nas się boją. Górnik nie otworzy się przed nami, bo mało kto na nas dzisi­aj tak zagra. Będą grać w defen­sy­wie i szukać kon­try, tak jak robił to Ruch. Kon­sek­went­nie z tyłu i może uda się coś ustrzelić. Śląskie drużyny nie są łatwy­mi prze­ci­wnika­mi. W zeszłym sezonie w Zabrzu nam się nie udało, ale wcześniej było nieźle. Ja mimo to dobrze wspom­i­nam ten sta­dion – kończy Kotorowski.

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.