Lech — Zawisza: Optymistyczne zwycięstwo na początek

Lech Poz­nań wygrał we Wronkach w meczu kon­trol­nym z Zaw­iszą Byd­goszcz 3:0. Bram­ki dla podopiecznych Mar­iusza Ruma­ka zdobyli Bar­tosz Ślusars­ki (dwie) i Alek­san­dar Tonew.

W bard­zo trud­nych warunk­ach przyszło grać piłkar­zom Lecha swój pier­wszy w tym roku spar­ing. Do zimowej aury szy­b­ciej przys­tosowali się gracze Zaw­iszy Byd­goszcz. W grze było dużo przy­pad­kowoś­ci i błędów i to właśnie to wyko­rzys­tali goś­ci, którzy już w 6 min­u­cie mogli objąć prowadze­nie. W sytu­acji sam na sam znalazł się Abbott, jed­nak trafił pros­to w Wandzela.

Z cza­sem jed­nak Lechi­ci zaczęli coraz lep­iej radz­ić sobie na boisku. W 25 min­u­cie na indy­wid­u­al­ną akcję strza­łem zakończył Wol­s­ki, ale bramkarz Zaw­iszy sparował fut­bolówkę przed siebie, a poprawka w wyko­na­niu Drew­ni­a­ka nie spraw­iła już Kacz­markowi wiele prob­lemów. Gospo­darze przed prz­er­wą jeszcze kil­ka razy zagrozili swoim rywalom. W 41 min­u­cie Ubi­parip znalazł się w sytu­acji sam na sam, jed­nak uderzył nad poprzeczką. Chwilę później to Serb wypuś­cił swo­jego kolegę z zespołu na wol­ną pozy­cję, jed­nak Ole­jniczak był nieprzepisowo pow­strzymy­wany przez rywala.

Po prz­er­wie dru­ga jede­nast­ka radz­iła sobie dużo lep­iej. Częś­ciej i groźniej uderza­li a swo­je okaz­je na zdoby­cie bram­ki mieli Jakóbows­ki oraz Tonew. Akc­ja tej dwój­ki w 66 min­u­cie zakończyła się bramką. Buł­gar prz­erzu­cił piłkę z lewej na prawą stronę, gdzie był Jakóbows­ki, a ten świet­nie wrzu­cił piłkę na głowę Ślusarskiego, który uprzedz­ił bramkarza i skierował piłkę do siat­ki. Kil­ka min­ut później świet­nie fut­bolówkę w środ­ku pola prze­jął Djur­d­je­vić, podał do Tonewa, który wpadł w pole karne i moc­no uderzył po krótkim rogu obok bezrad­nego Witana i Lech prowadz­ił już 2:0.

W 82. Min­u­cie efek­towną akcją popisali się Lechi­ci. Z lewej strony boiska do Tonewa zagrał Hen­riquez. Buł­gar zagrał do Reis­sa, który z pier­wszej pił­ki podał nad obroń­ca­mi Zaw­iszy do Linet­tego, który z powi­etrza zagrał do Ślusarskiego, a ten zdobył swo­ją drugą bramkę w tym meczu.

LECHZAWISZA 3:0

Bram­ki: ‘66, ‘82 Ślusars­ki, ‘73 Tonew

Żół­ta kart­ka: Cyfert — Drygas

Lech (I):   Wandzel — Możdżeń, Ceesay, Wołąkiewicz, Gaj­da — Ole­jniczak, Drew­ni­ak, Trał­ka, Lovren­ci­cs — Wol­s­ki, Ubiparip

Lech (II): Szy­mańs­ki – Kędzio­ra, Djur­d­je­vić, Cyfert, Hen­ri­uqez – Jakóbows­ki, Muraws­ki, Linet­ty, Tonew – Ślusars­ki, Reiss

Zaw­isza: Kacz­marek (46. Witan) — Ciechanows­ki (46. Stachiewicz), Skrzyn­s­ki, Strąk (46. Nawotczyńs­ki), Petasz — Dry­gas, Her­mes (75. Mąka), Ostal­czyk (46. Gewor­gyan) , Wój­ci­c­ki  (68. Tabaczyńs­ki) — Mąka, Abbott (46. Leśniewski)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress