Lecha już na starcie czeka maraton

Lech, zapew­ni­a­jąc sobie awans do 1/16 Ligi Europy obnażył po raz kole­jny ter­miny Pucharu Pol­s­ki zapro­ponowane przez PZPN. Okazu­je się, że w przy­pad­ku awan­su w kole­jnej fazie europe­js­kich pucharów ter­miny 1/8 tych roz­gry­wek pokry­wa­ją się z ter­mi­na­mi 1/18 Ligi Europy. W związku z tym już ter­az trze­ba było przy­go­tować zmi­anę ter­minów dwóch spotkań.

Już wcześniej, w związku z trud­ny­mi warunk­a­mi atmos­fer­yczny­mi trze­ba było prze­sunąć 16. kole­jkę Ekstrak­lasy na ostat­ni week­end lutego. Pier­wsze spotkanie Pucharu Pol­s­ki Lecha z Polonią Warsza­wa odbędzie się tydzień wcześniej, a więc 20 lutego, trzy dni po meczu “Kole­jorza” w europe­js­kich pucharach, a kil­ka dni przed rewanżem. Drugie spotkanie ćwierć­fi­nału Pucharu Pol­s­ki odbędzie się w pier­wot­nie pro­ponowanym, jako pier­wszy ter­minie 1 lub 2 marca.

PZPN nie spodziewał się awan­su Lecha do dal­szych roz­gry­wek i spowodował, że kole­jny raz zawod­ników mis­trza Pol­s­ki czeka mara­ton. Już przed startem Ekstrak­lasy “Kole­jorz” zdąży roze­grać trzy mecze o stawkę, dla niego może nawet i dużo więk­szą, niż ligowe punkty.

Pier­wot­nie pier­wszym spotkaniem Lecha na wios­nę miał być mecz 1 lub 2 mar­ca w Pucharze Pol­s­ki. Ostate­cznie zagra on już 17 lutego, a więc dwa tygod­nie wcześniej. W tym cza­sie mis­trz Pol­s­ki roze­gra pięć meczów, a w przy­pad­ku awan­su w Pucharze Pol­s­ki bądź/i Ligi Europy licz­ba spotkań znów się wydłuży.

17 luty: Pier­wszy mecz 1/16 Ligi Europy
20 luty: Pier­wszy mecz ćwierć­fi­nału Pucharu Polski
24 luty: Rewanż 1/16 Ligi Europy
27 luty: Lech Poz­nań — Widzew Łódź (16. kole­j­ka Ekstraklasy)
1–2 mar­ca: Rewanż ćwierć­fi­nału Pucharu Polski

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress