09.07.2022, g. 20:10
Superpuchar Polski
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.16min.
12.10 X3.45 23.50 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Probierz, który w Lechu “już jest” po raz drugi

Pozy­c­ja Jose Mari Bakero w klu­bie nie jest naj­moc­niejsza. Coraz głośniej speku­lu­je się na tem­at ode­jś­cia Hisz­pana z klubu, czego on sam nie chce komen­tować. Najpoważniejszym kandy­datem do zastąpi­enia go w Lechu jest Michał Pro­bierz. Znów, chci­ało­by się powiedzieć.

Niespeł­na 40-let­ni szkole­niowiec w swo­jej kari­erze był już przymierzany do „Kole­jorza”, jed­nak na tym się skończyło. Najbliżej tej posady był po zakończe­niu ubiegłego sezonu, kiedy w zespół ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki po raz pier­wszy do kilku lat nie zak­wal­i­fikował się do europe­js­kich pucharów. Niezad­owoleni z ligowej pozy­cji kibice doma­gali się zwol­nienia tren­era, a ten mimo tego, że jego kon­trakt w czer­w­cu dob­ie­gał koń­ca, pozostał na swoim stanowisku.
Jose Mari Bakero już wtedy mógł­by nie pra­cow­ać w Poz­na­niu, jed­nak postanowiono dać mu jeszcze jed­ną szansę.

Wydawało się, że tę znakomi­cie wyko­rzys­tał, ale rzeczy­wis­tość okaza­ła się inna i po kilku efek­townych zwycięst­wa przyszła kolej na powrót do ligowego maraz­mu. Pra­ca Hisz­pana miała zostać oce­niona po zakończe­niu rundy jesi­en­nej, a tę jak na złość opiekun Lecha zakończył dwoma zwycięst­wa­mi i dostał kole­jną szansę.

Wyda­je się jed­nak, że trze­ciej nie dostanie. Po porażce z GKS-em Bełchatów jego pozy­c­ja wisi na włosku i wyda­je się, że nic już jej nie uratu­je. Odpowied­nim kandy­datem na stanowisku tren­era jest Michał Pro­bierz. Ten sam, który już w czer­w­cu miał zostać szkole­niow­cem „Kole­jorza”.

Wtedy jed­nak nadal był trenerem Jagiel­lonii i zak­wal­i­fikował się z nią dru­gi raz z rzę­du do Ligi Europy. Jed­nak dość szy­bko, bo jeszcze w lipcu opuś­cił Białys­tok po nieu­danym dwumeczu w europe­js­kich pucharach. Po pół­torej miesią­ca otrzy­mał propozy­cję pra­cy z ŁKS‑u Łódź i na dwa miesiące wyciągnął ten klub z dna tabeli. Ten szy­bko jed­nak tam wró­cił i obec­nie zna­j­du­je się w stre­fie spadkowej.

Później prowadz­ił grec­ki Aris Saloni­ki, ale i tam dłu­go nie zagoś­cił, odchodząc po dwóch miesią­cach ze względów na fatal­ną sytu­ację finan­sową i orga­ni­za­cyjną. Ter­az jego kole­jnym przys­tankiem może być Lech Poz­nań. Moż­na odnieść wraże­nie, że Michał Pro­bierz czeka na propozy­cję z Lecha. Od dłuższego cza­su speku­lu­je się na tem­at wspól­nej przyszłoś­ci tego tren­era i klubu ze stol­i­cy Wielkopol­s­ki. I tam być może już wkrótce nadejdzie.

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.