09.07.2022, g. 20:10
Superpuchar Polski
Lech Poznań vs Raków Częstochowa
Do meczu pozostało:
3dn.17godz.27min.
12.10 X3.45 23.50 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Takie mecze decydują o mistrzostwie

Takie mecze, jak ten, który Lech roze­grał w piątek w Zabrzu decy­du­ją o zdoby­ciu Mis­tr­zost­wa Pol­s­ki. Podopieczni Jose Mari Bakero nie sprostali Górnikowi i mimo tego, że po tej serii spotkań nadal będą lid­erem T‑Mobile Ekstrak­lasy nie sko­rzys­tali z szan­sy, jaką była możli­wość odskoczenia od rywali w walce o tytuł. Czołówka ligi zaw­iodła, podob­nie jak „Kole­jorz”, który nie uciekł, a miał dogod­ną do tego okazję.

Piłkarze z Poz­na­nia pomi­mo straty dwóch punk­tów w Lubinie świet­nie rozpoczęli sezon. Naj­groźniejsi prze­ci­wni­cy w poprzed­nim tygod­niu rywal­i­zowali w europe­js­kich pucharach, a jak te boje wpły­wa­ją na kondy­cję i przy­go­towanie, także to men­talne, zawod­ników w kon­tekś­cie spotkań w lidze, przekon­ał się w poprzed­nim roku także „Kole­jorz”. Dlat­ego 5. seria spotkań była dobrą okazją nie tylko, aby utrzy­mać się, co ostate­cznie się udało, na pozy­cji lid­era, a przede wszys­tkim do tego, by odskoczyć przeciwnikom.

Tak jed­nak się nie stało i kończą­ca się dzisi­aj meczem Legii z ŁKS-em kole­j­ka zapamię­tana będzie, bez wzglę­du na wynik tego spotka­nia, jako week­end prze­granych czołowych drużyn ligi. Zaw­iódł nie tylko Lech, ale także Wisła i Śląsk. Szan­sę na wyprzedze­nie „Kole­jorza” miała także Polo­nia oraz Jagiel­lonia, lecz żaden z tych zespołów nie potrafił tego uczynić. Ostate­cznie Lech nadal jest pier­wszym zespołem w lidze.

Nie zmienia to fak­tu, że przewa­ga trzech punk­tów w sto­sunku do Śląs­ka i Polonii mogła okazać się niezwyk­le cen­ną zal­iczką na poczet przyszłych kole­jek. To bez­piecz­na przewa­ga, dzię­ki której jed­no potknię­cie w przyszłym meczach, nie zaważyło­by na stra­cie lid­era. Jako poty­czkę trak­tować należy prze­graną w słabym sty­lu z Górnikiem. Jeśli Lech naprawdę chce liczyć się w walce o tytuł mis­tr­zows­ki, powinien kole­jnych unikać. Wszyscy kibice wiedzą jed­nak, że o to będzie niezwyk­le trudno.

Lech prze­gry­wa prze­ważnie na wyjaz­dach, choć początek tego sezonu zwias­tował nieco inny sce­nar­iusz. W poprzed­nim jed­nak nie było tak dobrze. Wtedy Lechi­ci prze­gry­wali seryjne mecze, które roz­gry­wali w roli goś­cia. Było ich aż dziesięć, co daje stratę 30 punk­tów, a to 1/3 sumy, jaką moż­na zdobyć.

Oby ten roze­grany w Zabrzu był tylko i wyłącznie upom­nie­niem, bo kosz­mary z poprzed­niego sezonu powoli wraca­ją. Okazję do tego, aby nieco odwró­cić oczy od meczu z Górnikiem piłkarze Jose Mari Bakero będą mieli dopiero za dwa tygod­nie, gdy ich rywalem będzie Wisła Kraków. To będzie prawdzi­wy test dla aktu­al­nego lid­era T‑Mobile Ekstrak­lasy. To pier­wszy z sil­nym prze­ci­wników i bezpośred­nich rywali w walce o mis­tr­zost­wo. Zwycięst­wo poz­woli wyr­wać się z maraz­mu, lecz gdy w Poz­na­niu obe­jrzymy inny mecz, wtedy kibice będą mogli mieć poważne powody do zaniepokojenia.

 

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lech Poznań - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Pogoń Szczecin - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Raków Częstochowa - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

15/07/2022 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.