To nie był dobry rok dla Lecha

Lech Poz­nań mimo braku awan­su do europe­js­kich pucharów okazał się być najlep­szą drużyną broniącą. W tym sezonie stracił on zaled­wie 22 bram­ki. Nie był jed­nak tak skuteczny, jak przed rok­iem i zdobył tylko 37 goli.

 

Przede wszys­tkim prob­le­mem tego zespołu była gra na wyjaz­dach. Prze­grał na nich aż 10 spotkań, 2 zremisował i 3 wygrał. W 15 meczach zdobył, więc zaled­wie 11 punktów.

Zde­cy­dowanie lep­szy kap­i­tał zgro­madz­ił nato­mi­ast na Buł­garskiej. W Poz­na­niu wygrał 10 meczów, 4 zremisował i zaled­wie 1 prze­grał.  Był też skuteczniejszy.

W meczach na Sta­dion­ie Miejskim zdobył 27 bramek, tracąc tylko 6. Na wyjaz­dach było dużo gorzej, bowiem na 10 strzelonych goli, przy­padło aż 17 stra­conych. One okaza­ły się wielokrot­nie decy­dować o stra­cie punktów.

Aż 7 meczów „Kole­jorz” prze­grał sto­sunkiem bramek 0–1. Najwyższy­mi prze­grany­mi zakończyły się meczem z Jagiel­lonią i Górnikiem (0–2). Lech potrafił nato­mi­ast efek­town­ie wygrać. Pokon­ał on Cra­cov­ię 5–0, Koronę 4–0 oraz nowego mis­trza Pol­s­ki, Wisłę 4–1. Na wyjeździe nato­mi­ast zdobył 3 bram­ki w meczu z Arką Gdynia.

Najskuteczniejszym piłkarzem Lecha okazał się Rude­vs, który w lidze do bram­ki prze­ci­wni­ka trafił 11 razy. 6 bramek zdobył Semir Stil­ić, a 5 Jakub Wilk oraz Bar­tosz Ślusars­ki (3 dla Cra­covii, 2 dla Lecha).

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress