01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
4dn.4godz.21min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

To ofensywni zawodnicy byli antybohaterami, a nie bramkarze bohaterami

piotr reiss gks belchatowW pomec­zowych komen­tarzach i opini­ach na tem­at sobot­niego spotka­nia spotkań moż­na wiele słów pochwal­nych skierowanych w stronę bramkarza GKS‑u Bełchatów — Emil­i­jusa Zubasa. To jed­nak nie on był bohaterem tego meczu.

Gdy­by przeanal­i­zować spotkanie pod wzglę­dem gry bramkarza goś­ci, to poza dwoma inter­wenc­ja­mi nie popisał się on niczym nadzwycza­jnym. W oby przy­pad­kach bard­zo dobrze zachował się przy strza­łach Ger­go Lovren­ci­c­sa. W pier­wszym nogą instynk­town­ie odbił fut­bolówkę na rzut rożny, w drugiej sparował piłkę na poprzeczkę. Grał praw­idłowo, jego wys­tęp był poprawny, ale nic więcej.

To Lechi­ci zaw­iedli na całej linii. Bo trud­no powiedzieć coś innego, gdy Piotr Reiss z pię­ciu metrów trafia dwa razy pros­to w niego. To samo zro­bił zresztą Kasper Hamalainen i Łukasz Trał­ka, kiedy uderzał z dys­tan­su. A gdy defen­sy­wy pomoc­nik Lecha świet­nie uderzył głową, to pił­ka zatrzy­mała się na poprzeczce. Emil­i­jus Zubas miał w meczu z Lechem bard­zo dużo szczęś­cia, bo gdy­by „Kole­jorz” zachował zim­ną krew pod jego bramką, to z Poz­na­nia powinien wyjeżdżać z dorobkiem pię­ciu bramek.

Sporo słów pochwały moż­na mieć nato­mi­ast do Jas­mi­na Buri­cia. Bramkarz Lecha dwa razy musi­ał wznieść się na wyżyny swoich umiejęt­noś­ci i odbić piłkę po bard­zo trud­nych strza­łach głową zawod­ników GKS‑u. On również miał sporo szczęś­cia, gdy w ostat­nich min­u­tach ryw­al prz­erzu­cił w tylko wiadomy sobie sposób piłkę nad poprzeczką.

Obaj bramkarze mieli sporo zasług w tym, że spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. To jed­nak bardziej wina indo­lencji zawod­ników obu zespołów, którzy w ofen­sy­wie grali dra­maty­cznie nieskutecznie. Bohaterem tego meczu było szczęś­cie bramkarzy obu drużyn, a nie oni sami. Grali poprawnie, zro­bili swo­je, ale nic więcej.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.