06.10.2022, g. 18:45
Liga Konferencji Europy
Lech Poznań vs Hapoel Be'er Sheva
Do meczu pozostało:
4dn.19godz.34min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wilk: Na każdej pozycji dam z siebie wszystko

Kuba Wilk w ostat­nich meczach próbowany był na prawej, a także lewej strony pomo­cy. Jose Mari Bakero cały czas szu­ka ustaw­ienia, w którym moż­na było­by w pełni wyko­rzys­tać potenc­jał drzemią­cy z pomoc­niku Lecha. - Ja lep­iej czu­ję się na lewej stron­ie pomo­cy. Mam nadzieję, że będę na niej także asys­tował, jak było to, gdy grałem po drugiej stron­ie boiska - mówi w roz­mowie z LechNews.pl, pop­u­larny “Wilczek”

 

Podbeskidzie postaw­iło Wam, w rewanżowym meczu Pucharu Pol­s­ki, bard­zo wysoko poprzeczkę?

- Tak. Nie sądz­iłem, że strzeli nam dwie bram­ki, ale tak się stało. Wcześniej też mieliśmy takie mecze, że musieliśmy gonić wynik, ale dal­iśmy radę. Na pewno musieliśmy szy­b­ciej strzelić bramkę, ale w tym spotka­niu ta kon­tak­towa nam pomogła. Wierzyliśmy, że strze­limy pier­wszą, a potem następ­ną bramkę i tego awan­su nie prze­gramy. I tak się stało. Każdy z nas jest zad­owolony, że udało się nam dowieść tę zdoby­cz, którą popraw­iliśmy jeszcze trze­cią bramką. W ostat­nim frag­men­cie meczu ustaw­iliśmy sobie i wszys­tko było pod naszym dyktandem.

Byliś­cie piłkarsko lep­si, a jed­nak niewiele z tego wychodz­iło. Co dzi­ało się w waszych głowach?

Podbeskidzie pokaza­ło w Poz­na­niu, że ma charak­ter i nie przy­pad­kowo grało o awans do finału Pucharu Pol­s­ki. Ter­az wal­czą o awans do Ekstrak­lasy i na pewno z taką grą im się to uda. Postaw­ili nam wysoko poprzeczkę, ale my gral­iśmy, pokaza­l­iśmy charak­ter i to dla nas duży bodziec przed przyszły­mi meczami.

Zarzu­ca się Lechowi, że sła­biej gra skrzy­dłem. Jak wyglą­da to z per­spek­ty­wy zawod­ni­ka, który wys­tępu­je na skrzydle?

Na pewno Sławek był sil­nym punk­tem zespołu i nie przez przy­padek trafił do FC Koln. Miał bard­zo dobry sezon. Gra skrzy­dła­mi nie jest taka, jak kiedyś, ale każdy z nas się stara i chce jak najlepiej. Na pewno są pozy­ty­wne wyni­ki, ale sądzę, że te lep­sze mecze jeszcze przyjdą i zakończymy sezon z uśmiechem na twarzy, a każdy z nas powie, że zro­bil­iśmy wszys­tko, co w naszej mocy.

Ostat­nie dwa mecze zagrałeś na lewej pomo­cy. Lep­iej się Tobie wys­tępu­je na tej pozycji?

Gra mi się zde­cy­dowanie lep­iej, choć po meczu z Legią byłem trochę zmęc­zony. Jestem jed­nak zad­owolony, że gram na swoim miejs­cu. Na prawej nie grało mi się źle, ale tren­er decy­du­je i usta­la kto, gdzie gra. Ja cieszę się, że gram i na każdej pozy­cji dam z siebie wszys­tko. Mam nadzieję, że gra­jąc na lewej stron­ie także będę asystował.

W spotka­niu z Legią i Podbeskidzie częs­to zagry­wal­iś­cie piłkę do skrzy­deł i ta gra też wyglą­dała zde­cy­dowanie lepiej…

Wiado­mo, że jesteśmy sil­niejsi , gdy gramy boka­mi i szukamy napast­ników: Ślusarskiego czy Rud­nevsa, którzy są sil­ni w powi­etrzu i dobrze gra­ją „1 na 1”. Mam nadzieję, że ta gra z boku będzie jeszcze lep­sza. Trze­ba nad nią jed­nak cały czas pracować.

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Lech Poznań - Śląsk Wrocław

Puchar Polski

18/10/2022 / 15:00

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 12:30

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 15:00

Widzew Łódź - Raków Częstochowa

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 17:30

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

03/10/2022 / 19:00

Piast Gliwice - Raków Częstochowa

PKO BP Ekstraklasa

06/10/2022 / 20:45

Miedź Legnica - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 12:30

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 15:00

Widzew Łódź - Raków Częstochowa

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 17:30

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.