07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.5min.
13.90 X3.90 21.55 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

139 dni Macieja Makuszewskiego

139 dni Macieja Makuszewskiego

W sobotę Kole­jorz uległ 2:4 Górnikowi Zabrze, a jedynym pozy­ty­wem tamtej poty­cz­ki jest powrót po kon­tuzji Macie­ja Makuszewskiego.

139. Dokład­nie tyle dni trwała prz­er­wa Macie­ja Makuszewskiego. Skrzy­dłowy Kole­jorza 10. grud­nia pod­czas star­cia z Cra­cov­ią zer­wał więzadła w kolanie. Pier­wsza diag­noza byla bard­zo pesymisty­cz­na. Koniec sezonu dla lechi­ty i wyjazd na Mundi­al pod znakiem zapy­ta­nia. Reprezen­tant Pol­s­ki jed­nak się nie pod­dał. Ciężko pra­cow­ał, aż wresz­cie uzyskał poz­wole­nie na powrót do tren­ingów. 28. kwiet­nia ponown­ie wybiegł na boisko.

 

W 73 min­u­cie meczu z zabrzana­mi, przy wyniku 0:4 pop­u­larny Maki pojaw­ił się na muraw­ie. - Podob­nie było w meczu reprezen­ta­cyjnym z Danią. Wtedy też wszedłem przy złym wyniku — mówił. - Starałem się dźwignąć drużynę, dać jej trichę wiary. Udało się strzelić kon­tak­tową bramkę, ale dru­ga padła za późno, by myśleć o korzyst­nym wyniku. 

Wydawało się, że skrzy­dłowy wys­tąpi w sobot­nim meczu rez­erw Kole­jorza, ale tam go zabrakło. Znalazł się w mec­zowej 18-stce pier­wszego zespołu, a zaraz po wejś­ciu na boisko popisał się asys­tą przy bram­ce Oleksyia Khoblen­ki. — Czu­ję się dobrze, od jakiegoś cza­su trenu­ję już na pełnych obro­tach i cieszę się, że zagrałem kil­ka min­ut. Szko­da, że nie udało się wygrać — dodał po meczu.

- Nie przy­pom­i­nam sobie drugiego takiego meczu. Mieliśmy swo­je sytu­acje, ale nie wyko­rzys­tal­iśmy ani jed­nej. Rywale mieli dobre momen­ty. Sytu­a­cyj­na pił­ka i gol. Pięk­na bram­ka na 0:1. Cho­ci­aż nie stwarza­li sobie stupro­cen­towych szans, to zdoby­wali bram­ki, a nam nic nie chci­ało wpaść. Dopiero przy 0:4 udało się wyko­rzys­tać okazję. Zabrakło cza­su, by ura­tować cho­ci­aż punkt. 

Poraż­ka 2:4 spraw­iła, że Kole­jorz stracił pozy­cję lid­era Lot­to Ekstrak­lasy na rzecz warsza­wskiej Legii. Wszys­tko jed­nak zależy od nich i nie muszą patrzeć na wyni­ki pozostały meczów. Jeśli wygra­ją cztery kole­jne spotka­nia, będą mogli cieszyć się z mis­tr­zost­wa Pol­s­ki. — Na razie patrzymy na najbliższy mecz. Czeka nas trudne spotkanie, ale wiemy, że jesteśmy dobrą drużyną i mecz z Górnikiem tego nie zmieni — kończy.

 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.