02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.21godz.55min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ślusarski: Tworzymy historię

Już za kilka­naś­cie godzin Lech roze­gra spotkanie rewanżowe z SC Bra­ga. U siebie, w minu­sowej tem­per­aturze, „Kole­jorz” pokon­ał zespół z Por­tu­galii. Ter­az jed­nak to Sport­ing będzie grał na włas­nym sta­dion­ie. Zaprasza­my do przeczy­ta­nia, co na tem­at tego meczu powiedzi­ał Bar­tosz Ślusarski.

Przy Buł­garskiej Lech wygrał z Bragą 1:0, jest więc na razie w lep­szej sytu­acji, niż Sport­ing. Czy jed­nak będzie umi­ał wyko­rzys­tać tę sytu­ację? — Myślę, że jest to niezły wynik. Czeka nas ciężkie spotkanie. Wiemy, jak Bra­ga może zagrać u siebie w lep­szych warunk­ach atmos­fer­ycznych, ale myślę, że Lech też będzie grał lep­iej niż w Poz­na­niu. Jestem dobrej myśli.

Przed meczem z SC Bra­ga UEFA pod­jęła decyzję, żeby ograniczyć ilość pub­licznoś­ci na try­bunach. Okaza­ło się, że sta­dion przy Buł­garskiej nie speł­nia wszys­t­kich norm bez­pieczeńst­wa. Ter­az piłkarze Lecha będą mieli okazję zagrać na por­tu­gal­skim obiek­cie, który jest, nazwi­jmy go, dosyć ory­gi­nal­ny. — Grałem na tym sta­dion­ie jeden mecz. Ten sta­dion ma dwie try­buny, za bramką jest skała. Wyglą­da to naprawdę efek­town­ie. Na sta­dion wjeżdża się pod płytę boiska. Później do szat­ni, windą jedzie się do tunelu, gdzie wychodz­imy na boisko – powiedzi­ał Ślusarski.

Lech znów musi przyzwycza­ić się częst­szego roz­gry­wa­nia spotkań. Pod­czas poprzed­niej rundy, zespół z Poz­na­nia przyzwycza­ił kibiców do słab­szych wys­tępów w spotka­ni­ach zaraz po LE. Ostat­ni mecz Lecha, roze­grany w Pucharze Pol­s­ki z Polonią Warsza­wa także nie należał do najbardziej udanych. — Nie myślałem o tym, że pier­wszy mecz w Pucharze Pol­s­ki prze­gramy. Ter­az nasza sytu­ac­ja się skom­p­likowała. Jest duża szansa, żeby awan­sować do europe­js­kich pucharów przez Puchar Pol­s­ki – zachowu­je jed­nak optymizm “Ślusarz”.

Tak daleko, jak ter­az Lech, nie doszedł jeszcze żaden pol­s­ki klub, cho­ci­aż nie przekła­da się to za bard­zo na miejsce w tabeli w roz­gry­wkach Ekstrak­lasy. – Liga Europy jest waż­na. Tworzymy his­torię, a takie mecze są niezwyk­le istotne. Ale nie może­my zapom­i­nać o innych roz­gry­wkach – zakończył napast­nik „Kole­jorza”.

Wobec tego niech zwycięża Lech!

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.