31.05.2023, g. 18:45
Eredivisie
Breda vs Emmen
Do meczu pozostało:
1dn.4godz.51min.
13.00 X3.75 22.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

20 faktów o Fiorentinie

20 faktów o Fiorentinie

W czwartek o godzinie 19:00 na Artemio Franchi we Flo­rencji rozpocznie się mecz trze­ciej kole­j­ki Ligi Europy grupy I. Zespół Lecha Poz­nań, który w Toskanii wylą­dował dopiero w środę o 23:30 zagra z obec­nym lid­erem Serie A- Fiorentiną. Przy­go­towal­iśmy 20 fak­tów o włoskim klubie:

 1. Kibole Vio­li są w bard­zo dobrych relac­jach z kibo­la­mi Tori­no, Hel­las Werony i Modeny.
 2. W 2002 roku została zde­grad­owana do 4. ligi z powodu prob­lemów finan­sowych. Szczęśli­wie jed­nak powró­ciła na najwyższy szczebel włoskiej pił­ki 2 lata później.
 3. Aż sześć razy zdoby­wała Puchar Włoch, lecz mis­trzem Italii została tylko dwukrotnie.
 4. Ostat­ni raz zawod­ni­cy Fiorentiny mis­tr­zost­wo Włoch zdobyli 47 lat temu.
 5. Sta­dion Artemio Franchi, na którym swo­je mecze roz­gry­wa­ją piłkarze Vio­li mieś­ci 47 tysię­cy widzów, czyli 5 tysię­cy więcej niż Inea Stadion.
 6. Jest jed­nak pięć razy brzyd­szy od sta­dionu Kolejorza. stadion
 7. W 1990 roku był areną Mis­tr­zostw Świata
 8. Łącz­na wartość kadry lid­erów Serie A wg trans­fer­markt wynosi pon­ad 131 mil­ionów € (śred­nia wartość zawod­ni­ka wynosi ok. 4,7 milionów €).
 9. Jest więc sześć razy droższa od kadry obec­nych mis­trzów Pol­s­ki i tylko o 3,5 mil­iona tańsza od wszys­t­kich 447 zawod­ników Ekstraklasy.
 10. Obec­ne roz­gry­w­ki Ligi Europy są dla podopiecznych tren­era Paulo Sousy trzec­i­mi z rzędu.
 11. Gdy Vio­la grała w europe­js­kich pucharach, zawsze wychodz­iła z grupy.
 12. Obec­ny szkole­niowiec rywali Kole­jorza jest byłym trenerem dobrze nam znanego Videotonu i FC Basel. Por­tu­gal­czyk prowadz­ił także Queens Park Rangers, Swansea i Leicester. gergo lovrencsics
 13. Najmłod­szym zawod­nikiem Fiorentiny jest 17-let­ni środ­kowy napast­nik z Sene­galu — Diakhate.
 14. Let­nim nabytkiem klubu z Toskanii jest oczy­wiś­cie Kuba Błaszczykows­ki. Były skrzy­dłowy Borus­si miał kiedyś trafić do Lecha, lecz ze względów finan­sowych wybrał Wisłę Kraków.
 15. W kadrze Fiorentiny zna­j­du­je się zaled­wie ośmiu Włochów.
 16. Ostat­nie spotkanie Fiorentiny w lidze zakończyło się porażką. W niedzielę rywale Lecha prze­grali na wyjeździe z Napoli 2:1.
 17. Strzel­cem jedynej bram­ki dla Vio­li był Niko­la Kalin­ić. Napast­nik strzelił w tym sezonie już pięć bramek w ośmiu meczach. denisthomalla
 18. Do tej pory, jedyny­mi pol­ski­mi kluba­mi, jakie zmierzyły się z Fiorentiną był Ruch Chorzów i Widzew Łódź. Ruch w roku 1970 prze­grał w dwumeczu 3:1, a Widzew szes­naś­cie lat temu został zdekla­sowany 5:1.
 19. W kadrze Fiorentiny zna­j­du­je się pię­ciu zawod­ników, którzy awan­sowali niedawno ze swoi­mi reprezen­tac­ja­mi na Euro2016 do Francji. Jeden zagra o awans w barażach.
 20. W his­torii klubu Fiorenti­na czterokrot­nie grała w finale europe­js­kich pucharów, lecz tylko raz udało jej się wygrać.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.