06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.20godz.4min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dobra dyspozycja Lecha w meczu z Sarajewem

Dobra dyspozycja Lecha w meczu z Sarajewem

W rewanżowym spotka­niu 2. rundy kwal­i­fika­cyjnej Ligi Mis­trzów Lech Poz­nań pokon­ał 1:0 FK Sara­je­wo. Bram­ki dla Kole­jorza strze­lali Bar­ry Dou­glas. Tri­um­fu­jąc nad Boś­ni­aka­mi poz­na­ni­a­cy przy­p­ieczę­towali awans do trze­ciej rundy. 

Pier­wsze min­u­ty w wyko­na­niu lechitów były ner­wowe. Sara­je­wo zapowiadało, że nie będą chcieli atakować od samego początku, jed­nak Boś­ni­a­cy próbowali swoich okazji do strze­le­nia bram­ki od pier­wszego gwiz­d­ka arbi­tra. W 5 min­u­cie poz­na­ni­a­cy wys­zli na prowadze­nie. Po faulu na Łukaszu Trałce do rzu­tu wol­nego pod­szedł Bar­ry Dou­glas, który pre­cyzyjnym strza­łem uderzył w samo światło bram­ki. Kilka­naś­cie sekund później mogło być już 2:0, jed­nak Szy­mon Pawłows­ki niez­nacznie się pomylił.

W 21 min­u­cie zakotłowało się pod bramką FK, jed­nak obroń­cy goś­ci zdołali zblokować uderze­nie lechitów. Dwie min­u­ty później poz­na­ni­a­cy popisali się ład­ną, kom­bi­na­cyjną akcją. Trał­ka ode­brał piłę w środ­ku pola, odd­ał do zna­j­du­jącego się na lewym skrzy­dle Pawłowskiego, ten zaś dostrzegł w okol­i­cy 11 metra Thoma­l­lę, który wyczyś­cił mu pole, odd­ał piłkę koledze, lecz pomoc­nik uderzył zbyt lekko, aby Ostraković miał prob­le­my z obroną. W 29 min­u­cie ład­ną akcją popisał się Hamalainen. Fińs­ki napast­nik ruszył środ­kiem pola, ograł rywali i huknął na boś­ni­acką bramkę – Ostraković z prob­le­ma­mi, ale piąstkował.

W 35 min­u­cie Bek­ić ruszył prawą stronę, odd­ał piłkę do Leona Benko, który chci­ał spry­t­nym uderze­niem pokon­ać Burićia –bramkarz Kole­jorza nie dał się przechytrzyć i nie miał żad­nych prob­lemów z obroną. Kilka­naś­cie sekund później sara­jew­ian­ie próbowali ataku lewą stroną, lecz strzał Bar­bar­ića wyp­iąstkował boś­ni­ac­ki bramkarz Lecha.

W 41 min­u­cie lewą stroną ruszył Pawłows­ki, jed­nak po dośrod­kowa­niu w pole karne obroń­cy Sara­je­wa wybili piłkę na rzut rożny.

W 52 min­u­cie z rzu­tu wol­nego Alispahić dośrod­kowywał do Bek­ićia, piłkę z linii bramkowej wybił Burić, jed­nak sędzia wskazał pozy­cję spaloną. Dziesięć min­ut później po sporym zamiesza­niu w polu karnym pił­ka wpadła pod nogi Barry’ego Dou­glasa, który uderzył moc­no na bramkę Ostrakovi­cia, Boś­ni­ak wybił piłkę, ta trafiła do Thoma­lli – młody Niemiec jed­nak obok bramki.

W drugiej połowie po kilku miesią­cach prz­er­wy na boisku pojaw­ił się Ger­go Lovrenc­sics, który ostat­ni raz w niebiesko-białych barwach wys­tępował w kwiet­niu, w ligowym spotka­niu ze Śląskiem Wrocław. W 84 min­u­cie znakomitą sytu­ację zmarnował Thoma­l­la, który w sytu­acji sam na sam z bramkarzem uderzył obok bramki.

Do koń­ca spotka­nia wynik nie uległ zmi­an­ie i lechi­ci mogli cieszyć się z awan­su do 3. rundy elim­i­na­cyjnej Ligi Mis­trzów. Kole­jnym rywalem Lecha będzie FC Basel. Pier­wszy mecz odbędzie się przy Buł­garskiej już w przyszłym tygodniu.

LECH POZNAŃFK SARAJEWO 1:0 (1:0)

Bram­ki: Dou­glas (5.)

Żółte kart­ki: Dud­ka  – Alispahić, Tatomirović , Stepanov, Barbarić

LECH POZNAŃ: Burić — Kędzio­ra, Kamińs­ki, Kadar, Dou­glas — Trał­ka, Dud­ka (72. Tet­teh) — Formel­la, Hamalainen (69. Jevtić), Pawłows­ki (78. Lovrenc­sics) — Thomalla

FK SARAJEWO: Ostraković — Tatomirović, Bar­bar­ić, Stepanov, Puzi­ga­ca – Radovac (77. Sto­jcev), Cimirot – Dul­je­vić (54. Velkos­ki), Alispahić, Bek­ić (85. Hebi­bović)– Benko

Widzów: 22 205

ejberempire

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.