02.06.2023, g. 02:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Connecticut Sun
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.45min.
11.12 X16.00 28.60 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechici w reprezentacjach- podsumowanie

Lechici w reprezentacjach- podsumowanie

Na październikowe zgrupowa­nia kadry powołanych zostało aż dziesię­ciu zawod­ników z pier­wszego zespołu mis­trzów Pol­s­ki. Najmłod­si grali w meczach towarzys­kich, a star­si wal­czyli o awans na wielkie turnieje. Bezpośred­ni awans wywal­czył jedynie Karol Linet­ty. W barażach zagra­ją Węgrzy- Kadar i Lovren­ci­cs, oraz Boś­ni­a­cy z powoły­wanym Buriciem.

Karol Linet­ty- zagrał dopiero w drugim spotka­niu reprezen­tacji Pol­s­ki. Dłu­go wyczeki­wany wys­tęp Linet­tego nad­szedł w meczu z Irlandią, gdzie roze­grał całkiem niezłe zawody. Miał spory udzi­ał przy drugiej bram­ce Polaków, dzię­ki której wywal­czyliśmy bezpośred­ni awans na mis­tr­zost­wa Europy, które odbędą się we Francji w przyszłym roku.

Tomasz Kędzio­ra, Daw­id Kow­nac­ki, Dar­iusz Formel­la —  Najmłod­si lechi­ci wys­tąpili w meczach towarzys­kich prze­ci­wko Izraelowi i Rumu­nii. Pol­s­ka młodzieżówka najpierw wygrała w czwartek z Izraelem (3:1 w Lublin­ie), a następ­nie zremisowała bezbramkowo z Rumu­nią. Kędzio­ra, jako kap­i­tan reprezen­tacji Pol­s­ki do lat 21 zagrał w obu spotka­ni­ach w pełnym wymi­arze cza­sowym. Daw­id Kow­nac­ki wszedł na boisko w meczu z Izraelem na 23 min­u­ty przed końcem, by z Rumu­nią roze­grać już pełne spotkanie. Dar­iusz Formel­la nato­mi­ast w obu meczach wchodz­ił z ław­ki. Zagrał w sum­ie przez 33 min­u­ty- 18 min­ut z Izraelem i 25 z Rumunią.

Tamas Kadar, Ger­go Lovrenc­sics - Węgrzy z lechi­ta­mi w składzie zagrali dwa spotka­nia w ramach grupy F elim­i­nacji do Euro2016. Madziarowie zwyciężyli 2:1 z Wys­pa­mi Owczy­mi, ale w drugim spota­niu prze­grali z Grecją (4:3) i o awans powal­czą jeszcze w barażach. Kadar pier­wsze spotkanie elim­i­na­cyjne prze­ci­wko Wyspom Owczym  roze­grał w całoś­ci i popisał się asys­tą przy wyrównu­ją­cym golu Daniela Bode. W drugim meczu z Grecją również zagrał w pełnym wymi­arze cza­sowym, nato­mi­ast dru­gi z lechitów — Lovrenc­sics prze­siedzi­ał ten mecz na ław­ce. Z Grecją zagrał już 62 min­u­ty i zdobył nawet jed­ną z bramek.

gergo lovrencsics

Paulus Ara­ju­uri, Kasper Hamalainen - Mimo braku awan­su na turniej fińs­cy lechi­ci mogą być szczęśli­wi. Reprezen­tac­ja Fin­landii dwukrot­nie zremisowała  (z Rumu­nią i Irlandią) i zajęła czwarte miejsce w grupie. Paulus Ara­ju­uri roze­grał oba mecze od początku do koń­ca, a także zdobył bramkę dla swo­jej reprezen­tacji po asyś­cie Kaspra Hamalaine­na. Fińs­ki pomoc­nik zagrał w tych dwóch meczach w sum­ie pon­ad pół godziny.

Jas­min Burić - Jego reprezen­tac­ja Bośni i Harce­gowiny zakończyła elim­i­nac­je na trze­ciej pozy­cji, więc zagra w barażach. Lechi­ta powołany na mecz z Wal­ią (2:0) i Cyprem (3:2) w obu spotka­ni­ach nie zmieś­cił się w kadrze meczowej.

Keb­ba Ceesay — Jako jedyny z powoły­wanych lechitów grał poza Europą. Reprezen­tac­ja Gam­bii z Ceesayem w składzie odpadła z wal­ki o Mundi­al w Rosji. Wys­tępu­ją­cy w kadrze na pozy­cji stopera lechi­ta zagrał kom­plet min­ut. Gam­bia zremisowała 1:1 z Namibią w pier­wszym meczu, lecz w rewanżu poległa już 2:1.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.