27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
54dn.10godz.57min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lechici w reprezentacjach- podsumowanie

Lechici w reprezentacjach- podsumowanie

Na październikowe zgrupowa­nia kadry powołanych zostało aż dziesię­ciu zawod­ników z pier­wszego zespołu mis­trzów Pol­s­ki. Najmłod­si grali w meczach towarzys­kich, a star­si wal­czyli o awans na wielkie turnieje. Bezpośred­ni awans wywal­czył jedynie Karol Linet­ty. W barażach zagra­ją Węgrzy- Kadar i Lovren­ci­cs, oraz Boś­ni­a­cy z powoły­wanym Buriciem.

Karol Linet­ty- zagrał dopiero w drugim spotka­niu reprezen­tacji Pol­s­ki. Dłu­go wyczeki­wany wys­tęp Linet­tego nad­szedł w meczu z Irlandią, gdzie roze­grał całkiem niezłe zawody. Miał spory udzi­ał przy drugiej bram­ce Polaków, dzię­ki której wywal­czyliśmy bezpośred­ni awans na mis­tr­zost­wa Europy, które odbędą się we Francji w przyszłym roku.

Tomasz Kędzio­ra, Daw­id Kow­nac­ki, Dar­iusz Formel­la —  Najmłod­si lechi­ci wys­tąpili w meczach towarzys­kich prze­ci­wko Izraelowi i Rumu­nii. Pol­s­ka młodzieżówka najpierw wygrała w czwartek z Izraelem (3:1 w Lublin­ie), a następ­nie zremisowała bezbramkowo z Rumu­nią. Kędzio­ra, jako kap­i­tan reprezen­tacji Pol­s­ki do lat 21 zagrał w obu spotka­ni­ach w pełnym wymi­arze cza­sowym. Daw­id Kow­nac­ki wszedł na boisko w meczu z Izraelem na 23 min­u­ty przed końcem, by z Rumu­nią roze­grać już pełne spotkanie. Dar­iusz Formel­la nato­mi­ast w obu meczach wchodz­ił z ław­ki. Zagrał w sum­ie przez 33 min­u­ty- 18 min­ut z Izraelem i 25 z Rumunią.

Tamas Kadar, Ger­go Lovrenc­sics - Węgrzy z lechi­ta­mi w składzie zagrali dwa spotka­nia w ramach grupy F elim­i­nacji do Euro2016. Madziarowie zwyciężyli 2:1 z Wys­pa­mi Owczy­mi, ale w drugim spota­niu prze­grali z Grecją (4:3) i o awans powal­czą jeszcze w barażach. Kadar pier­wsze spotkanie elim­i­na­cyjne prze­ci­wko Wyspom Owczym  roze­grał w całoś­ci i popisał się asys­tą przy wyrównu­ją­cym golu Daniela Bode. W drugim meczu z Grecją również zagrał w pełnym wymi­arze cza­sowym, nato­mi­ast dru­gi z lechitów — Lovrenc­sics prze­siedzi­ał ten mecz na ław­ce. Z Grecją zagrał już 62 min­u­ty i zdobył nawet jed­ną z bramek.

gergo lovrencsics

Paulus Ara­ju­uri, Kasper Hamalainen - Mimo braku awan­su na turniej fińs­cy lechi­ci mogą być szczęśli­wi. Reprezen­tac­ja Fin­landii dwukrot­nie zremisowała  (z Rumu­nią i Irlandią) i zajęła czwarte miejsce w grupie. Paulus Ara­ju­uri roze­grał oba mecze od początku do koń­ca, a także zdobył bramkę dla swo­jej reprezen­tacji po asyś­cie Kaspra Hamalaine­na. Fińs­ki pomoc­nik zagrał w tych dwóch meczach w sum­ie pon­ad pół godziny.

Jas­min Burić - Jego reprezen­tac­ja Bośni i Harce­gowiny zakończyła elim­i­nac­je na trze­ciej pozy­cji, więc zagra w barażach. Lechi­ta powołany na mecz z Wal­ią (2:0) i Cyprem (3:2) w obu spotka­ni­ach nie zmieś­cił się w kadrze meczowej.

Keb­ba Ceesay — Jako jedyny z powoły­wanych lechitów grał poza Europą. Reprezen­tac­ja Gam­bii z Ceesayem w składzie odpadła z wal­ki o Mundi­al w Rosji. Wys­tępu­ją­cy w kadrze na pozy­cji stopera lechi­ta zagrał kom­plet min­ut. Gam­bia zremisowała 1:1 z Namibią w pier­wszym meczu, lecz w rewanżu poległa już 2:1.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.