06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.2godz.30min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lech — Termalica: W końcu mamy z przodu potencjał

Lech — Termalica: W końcu mamy z przodu potencjał

Lech Poz­nań wygrał z Ter­mal­icą 5:2 po meczu pełnym zwrotów i niepewnoś­ci. Na początku spotka­nia mogło się wydawać, że to gospo­darz bez prob­le­mu wywal­czy 3 punk­ty, ale szy­bko okaza­ło się, że Ter­mal­i­ca jest w stanie odro­bić nawet dwubramkową przewagę. Później to już tylko przepiękny spek­takl Linet­tego, który asys­tował przy trzech bramkach. Dwie min­u­ty przed końcem pod­sta­wowego cza­su gry wszedł Kow­nac­ki, który strzelił dwie bramki.

Już od pier­wszego gwiz­d­ka było widać, że ten mecz nie będzie jed­nos­tron­ny. Obie drużyny ostro ruszyły do ataku, a żaden z obrońców nie odstaw­iał nogi. Pier­wszą sytu­ację w spotka­niu zainicjował beni­aminek. Biskup w 3. min­u­cie odd­ał strzał, a nie lada reflek­sem musi­ał popisać się Burić.

Jed­nak to Lechowi w 11. min­u­cie udało się strzelił pier­wszą bramkę w meczu. Szy­mon Pawłows­ki już od początku meczu był chęt­ny do dry­blingów i indy­wid­u­al­nych akcji. W przy­pad­ku tej konkret­nej sytu­acji zachował się nieco inaczej. Będąc w środ­kowej stre­fie boiska, zbliża­jąc się do pola karnego podał do obró­conego tyłem do bram­ki Linet­tego i od razu wysunął się na pozy­cję. Młody reprezen­tant Pol­s­ki z mały­mi prob­le­ma­mi, ale ode­grał do ide­al­nie ustaw­ionego Pawłowskiego, który bez prob­le­mu pokon­ał Pilarza.

Ter­mal­i­ca miała szy­bko okazję do wyrów­na­nia niecałe dwie min­u­ty później, jed­nak strzał Kędzio­ry trafił tylko w słu­pek bram­ki Buricia.

Nie moż­na przeoczyć w tym meczu debi­u­tan­ta, który wys­tąpił dzisi­aj w roli napast­ni­ka, mianowicie – Nick­iego Bille. Piłkarz miał wielką chęć do gry i opłaciło się to bramką w 42. min­u­cie. Akc­ja zaczęła się od raj­du Linet­tego, który pod­ciągnął piłkę kilka­dziesiąt metrów i w ide­al­nym momen­cie wypa­trzył Bil­lego. Napast­nik Lecha przyjął piłkę i zewnętrzną częś­cią stopy wpakował piłkę do siatki.

Radość z prowadzenia dwoma bramka­mi nie trwała dłu­go. Po wielkim zamiesza­niu w polu karnym na listę strzel­ców wpisał się Kędziora.

Dru­ga połowa również nie zaczęła się dobrze dla lechitów. Niecałe pięć min­ut po rozpoczę­ciu drugiej odsłony spotka­nia kole­jny raz piłkę z bram­ki musi­ał wyj­mować Burić. Kole­jny raz też zdołał go pokon­ać Kędzio­ra, który po dośrod­kowa­niu Bisku­pa z lewej strony, główką skierował fut­bolówkę w stronę bramki.

Zapał do gry pomi­mo dwóch stra­conych bramek w drużynie Lecha nie osłabł. Podopieczni tren­era Urbana dalej usil­nie próbowali ustrzelić jed­ną bramkę więcej, niż prze­ci­wnik. Udało się to dzię­ki nieby­wałej dys­pozy­cji w dzisiejszym meczu Linet­tego, który po raz trze­ci asys­tował. Lechi­ta wypa­trzył Pawłowskiego, który ide­al­nie wychodz­ił do sytu­acji sam na sam. Po otrzy­ma­niu fut­bolów­ki pomoc­nik Kole­jorza zde­cy­dował się na dry­bling bramkarza Ter­mali­ci, a po nim skierował piłkę do siatki.

W 90. min­u­cie po faulu na Jevti­ciu sędzia wskazał na wap­no. Pomi­mo początkowej kon­ster­nacji, który z zawod­ników ma wykony­wać „11”, do pił­ki pier­wszy dopadł Kow­nac­ki, który pewnie wyko­rzys­tał swo­ją szansę.

W dolic­zonym cza­sie gry piłkę do siat­ki wpakował jeszcze Kow­nac­ki, który z bard­zo niety­powej pozy­cji, mniej więcej z szes­nastego metra przelobował bramkarza z wole­ja. Pokazał tym samym, że nie odpuś­cił i ma zami­ar wal­czyć o pier­wsza jede­nastkę ze ściąg­nię­tym w zime Bille.

LECH POZNAŃTERALICA BRUK-BET NIECIECZA 5:2

Bram­ki: 11., 67. Pawłows­ki, 42. Nic­ki Bille, 90. Kow­nac­ki – 44., 49. W. Kędziora

Żółte kart­ki: Trałka

LECH: Burić – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Ara­ju­uri, Volkov – Tet­teh <77. Gajos>, Trał­ka – Lovrenc­sics <65. Jevtić>, Linet­ty, Pawłows­ki – Nic­ki Bille

TERMALICA: Pilarz – Zia­j­ka, Stano, Putivt­sev, Jarec­ki – Kupczak <85. Kupczak>, Babi­arz – Pliz­ga, Fos­z­mańczyk, Biskup <79. Juhar> – Kędziora

Wid­zowie: 17 148

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.