03.06.2023, g. 00:40
MLB
Miami Marlins vs Oakland Athletics
Do meczu pozostało:
0dn.6godz.27min.
11.58 X9.40 22.85 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bezbarwny awans Lecha

Bezbarwny awans Lecha

Lech Poz­nań zremisował spotkanie z Zagłę­biem Sos­nowiec 1:1, jed­nak ze wzglę­du na to, że był to rewanż, a pier­wszy mecz lechi­ci wygrali u siebie 1:0, to właśnie oni zagra­ją finał Pucharu Pol­s­ki w Warsza­w­ie 2 maja.

Nie moż­na powiedzieć, że był to udany mecz. Nie moż­na powiedzieć, że Lechowi dzisi­aj się cokol­wiek udawało. No, może poza jed­nym, poza wprowadze­niem Linet­tego na boiska, który zmienił diame­tral­nie obraz gry.

Początek meczu należał do Zagłębia, który już od pier­wszej min­u­ty ruszył ostro do przo­du. Druży­na gospo­darzy wyszła na boiska z wielki­mi nadzie­ja­mi i wielkim zapałem, który miał doprowadz­ić do odro­bi­enia strat pow­stałych pod­czas meczu w Poz­na­niu, a przez to zbliże­niu się do awan­su do finału Pucharu Polski.

Już w 2. min­u­cie Zagłę­bie miało szan­sę na otworze­nie wyniku. Po faulu Ara­ju­uriego blisko pola karnego do stałego frag­men­tu gry pod­szedł Dudek, który swoim strza­łem spraw­ił sporo prob­lemów Buriciowi.

Przez chwilę moż­na było się zas­tanaw­iać, która druży­na gra w niższej lidze, ponieważ przez pier­wsze kilka­dziesiąt min­ut to właśnie “Kole­jorz” musi­ał odd­alać niebez­pieczeńst­wo od włas­nej bramki.

Dopiero w 27. min­u­cie po raz pier­wszy podopieczni tren­era Urbana zagrozili bram­ce gospo­darzy. Po rzu­cie rożnym piłkę do Nielse­na strą­cił Ara­ju­uri, który swoim strza­łem skierował piłkę w słupek.

Dru­ga połowa zaczęła się iden­ty­cznie, co pier­wsza. Zawod­ni­cy z Sos­now­ca wys­zli naład­owani na Lecha i kil­ka razy zagrozili bram­ce Buricia.

Obraz gry zmieniła zmi­ana prze­cięt­nego dzisi­aj Jevti­cia na Linet­tego, który wró­cił po kon­tuzji. Reprezen­tant Pol­s­ki kil­ka razy zabłys­nął, ale dopiero jego podanie do Gajosa w 70. min­u­cie zmieniło wynik na tabl­i­cy. Maciej Gajos po wyśmien­i­tym poda­niu, ominął obrońcę Zagłębia i uderze­niem na dłuższy słu­pek pokon­ał golkipera gospodarzy.

Prze­ci­wnikom Lecha udało się jeszcze strzelić hon­orową bramkę, na którą w pełni zasłużyli. W 82. min­u­cie Bartczak podał do Palu­chowskiego na wolne pole. Zawod­nik Zagłębia mając przed sobą tylko Buri­cia pokon­ał go bez problemu.

Już jutro około godziny 20 okaże się, kto zagra z Lechem Poz­nań w finale Pucharu Pol­s­ki, jed­nak już dziś moż­na powiedzieć, że praw­ie na pewno będzie to Legia Warsza­wa. Wojskowi w pier­wszym meczu z Zaw­iszą wpakowali mu aż cztery gole i nikt nie spodziewa się, że byd­goszczanie dadzą radę prze­ci­w­staw­ić się swo­je­mu jutrze­jsze­mu rywalowi.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIECLECH POZNAŃ 1:1

Bram­ki: 70′ Gajos — 82′ Paluchowski

Żółte kart­ki: Udovi­cić; Tetteh

Zagłę­bie: Fabisi­ak — Udovi­cić, Markows­ki, Weza­łow, Sier­czyńs­ki — Matu­si­ak, Dudek — Pribuła <79. Wilk>, Fidz­iukiewicz, Ryn­dak <41. Bartczak> — Arak <79. Paluchowski>

Lech: Burić — Kędzio­ra, Ara­ju­uri, Kamińs­ki, Kadar <90. Gum­ny> — Trał­ka, Tet­teh — Lovrenc­sics, Jevtić <62. Linet­ty>, Gajos — Nielsen <74. Jóźwiak>

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.