02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
6dn.8godz.47min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nielsen: Wierzę, że nadarzy się okazja bym mogł wreszcie zagrać

Nielsen: Wierzę, że nadarzy się okazja bym mogł wreszcie zagrać

Lasse Nielsen nie ma w tym sezonie zbyt wielu szans, by grać, jed­nak jak sam mówi, wie, że będzie ciężko prze­bić się do składu.

- Wiem, że zwycięskiego składu się nie zmienia, dlat­ego trud­no będzie mi wró­cić do wyjś­ciowej jede­nast­ki, ale z drugiej strony staram się szukać innych sposobów, by pomóc drużynie. Jestem doświad­c­zonym piłkarzem i w tak mogę poma­gać młodym zawod­nikom. Cieszę się zwycięst­wa­mi, atmos­ferą i kibi­ca­mi. Wiem, że ter­mi­narz jest napię­ty, a ja muszę być zawsze gotowy do gry. Jestem cier­pli­wy i wierzę w to, że nadarzy się okaz­ja bym mógł wresz­cie zagrać.

W ostat­nich meczach znacznie popraw­iła się defen­sy­wa Kole­jorza niż miało to miejsce na początku roz­gry­wek. W trzech ostat­nich meczach podopieczni tren­era Bjel­i­cy nie stra­cili ani jed­nego gola. – Jako piłkarz nie wszys­tko widzę w czarno-białych barwach. Z jed­nej strony, gdy tra­cil­iśmy bram­ki, to gra w defen­sy­wie nie wyglą­dała źle. Ter­az wszys­tko nam wychodzi, nie tracimy tylu bramek, ale to nie znaczy, że nagle wszys­tko gwał­town­ie uległo popraw­ie. Wciąż jest wiele ele­men­tów, które należy popraw­ić – przyz­na­je Duńczyk.

Zimą z Poz­nańską Loko­mo­ty­wą pożeg­na się Paulus Ara­ju­uri, ale nie jest powiedziane, że jego miejsce w wyjś­ciowym składzie zajmie właśnie Lasse. – W zespołach tak jest, że jed­ni odchodzą inni przy­chodzą i ta rotac­ja jest non stop. Nie myślę o tym, czy jak Paulus ode­jdzie, wskoczę do składu. Możli­we, że ktoś inny do nas dołączy i to z nim będę musi­ał wal­czyć o miejsce w jedenastce.

Jutro lechi­ci zmierzą się na wyjeździe z Zagłę­biem Lubin, które­mu ostat­nio nie wiedzie się najlepiej na boiskach Ekstrak­lasy. – Patrząc na tabelę, to dzieli nas jeden punkt, więc jest to niewiel­ka różni­ca. Jestem pewny, że to będzie trud­ny, zacię­ty mecz. Na pewno nie będziemy grać o remis, tylko wal­czyć o trzy punk­ty i wiem, że nam się to uda i podtrzy­mamy dobrą passę – doda­je stoper.

Po półmetku rundy zasad­niczej Kole­jorz pla­su­je się na pią­tym miejs­cu w tabeli, ale obroń­ca jest pewien, że koniec sezonu będzie bard­zo udany. – Pol­s­ka liga jest bard­zo wyrów­nana i w każ­da druży­na w każdym spotka­niu może ode­brać punk­ty. Z drugiej strony czu­ję, że będziemy mieli dobry sezon i na końcu Lech odniesie sukces.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.