06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.23godz.10min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nielsen: Wierzę, że nadarzy się okazja bym mogł wreszcie zagrać

Nielsen: Wierzę, że nadarzy się okazja bym mogł wreszcie zagrać

Lasse Nielsen nie ma w tym sezonie zbyt wielu szans, by grać, jed­nak jak sam mówi, wie, że będzie ciężko prze­bić się do składu.

- Wiem, że zwycięskiego składu się nie zmienia, dlat­ego trud­no będzie mi wró­cić do wyjś­ciowej jede­nast­ki, ale z drugiej strony staram się szukać innych sposobów, by pomóc drużynie. Jestem doświad­c­zonym piłkarzem i w tak mogę poma­gać młodym zawod­nikom. Cieszę się zwycięst­wa­mi, atmos­ferą i kibi­ca­mi. Wiem, że ter­mi­narz jest napię­ty, a ja muszę być zawsze gotowy do gry. Jestem cier­pli­wy i wierzę w to, że nadarzy się okaz­ja bym mógł wresz­cie zagrać.

W ostat­nich meczach znacznie popraw­iła się defen­sy­wa Kole­jorza niż miało to miejsce na początku roz­gry­wek. W trzech ostat­nich meczach podopieczni tren­era Bjel­i­cy nie stra­cili ani jed­nego gola. – Jako piłkarz nie wszys­tko widzę w czarno-białych barwach. Z jed­nej strony, gdy tra­cil­iśmy bram­ki, to gra w defen­sy­wie nie wyglą­dała źle. Ter­az wszys­tko nam wychodzi, nie tracimy tylu bramek, ale to nie znaczy, że nagle wszys­tko gwał­town­ie uległo popraw­ie. Wciąż jest wiele ele­men­tów, które należy popraw­ić – przyz­na­je Duńczyk.

Zimą z Poz­nańską Loko­mo­ty­wą pożeg­na się Paulus Ara­ju­uri, ale nie jest powiedziane, że jego miejsce w wyjś­ciowym składzie zajmie właśnie Lasse. – W zespołach tak jest, że jed­ni odchodzą inni przy­chodzą i ta rotac­ja jest non stop. Nie myślę o tym, czy jak Paulus ode­jdzie, wskoczę do składu. Możli­we, że ktoś inny do nas dołączy i to z nim będę musi­ał wal­czyć o miejsce w jedenastce.

Jutro lechi­ci zmierzą się na wyjeździe z Zagłę­biem Lubin, które­mu ostat­nio nie wiedzie się najlepiej na boiskach Ekstrak­lasy. – Patrząc na tabelę, to dzieli nas jeden punkt, więc jest to niewiel­ka różni­ca. Jestem pewny, że to będzie trud­ny, zacię­ty mecz. Na pewno nie będziemy grać o remis, tylko wal­czyć o trzy punk­ty i wiem, że nam się to uda i podtrzy­mamy dobrą passę – doda­je stoper.

Po półmetku rundy zasad­niczej Kole­jorz pla­su­je się na pią­tym miejs­cu w tabeli, ale obroń­ca jest pewien, że koniec sezonu będzie bard­zo udany. – Pol­s­ka liga jest bard­zo wyrów­nana i w każ­da druży­na w każdym spotka­niu może ode­brać punk­ty. Z drugiej strony czu­ję, że będziemy mieli dobry sezon i na końcu Lech odniesie sukces.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.