01.06.2022, g. 16:00
Liga Narodów UEFA
Polska vs Walia
Do meczu pozostało:
6dn.14godz.36min.
11.75 X3.50 24.45 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Adam Nawałka zwolniony z Lecha

Adam Nawałka zwolniony z Lecha

Zarząd Lecha Poz­nań zde­cy­dował, że mecz z Koroną Kielce (0:0) był ostat­nim, w którym zespół Kole­jorza poprowadz­ił Adam Nawał­ka. 61-let­ni szkole­niowiec został odsunię­ty od pełnienia funkcji tren­era pier­wszego zespołu. Jego obow­iąz­ki co najm­niej do koń­ca sezonu prze­jmie Dar­iusz Żuraw, który do tej pory prowadz­ił trze­ci­oligowe rez­er­wy poz­nańskiego klubu.

Nawał­ka prze­jął Lecha w końców­ce listopa­da ubiegłego roku. Poprowadz­ił drużynę w 11 meczach ligowych, w których zan­otował bilans 5 zwycięstw, 1 remis i 5 porażek. Wios­ną poz­na­ni­a­cy wygrali jed­nak zaled­wie 2 z 7 roze­granych spotkań. Zarząd wraz z dyrek­torem sportowym Tomaszem Rząsą postanow­ił zareagować, rozs­ta­jąc się z byłym selekcjonerem reprezen­tacji Polski.

- Darzymy tren­era Adama Nawałkę ogrom­nym sza­cunkiem, dlat­ego ta decyz­ja była dla nas niełat­wa. Zarówno szkole­niowiec, jak i my doskonale zdawal­iśmy sobie sprawę z tego, że nie tylko wyni­ki, ale i postawa drużyny była dale­ka od naszych oczeki­wań. Dzięku­je­my tren­erowi za wielkie zaan­gażowanie i pracę jaką wykon­ał w klu­bie przez te kil­ka miesię­cy. Życzymy mu również powodzenia w dal­szej pra­cy szkole­niowej - mówi prezes Lecha Karol Klim­czak w imie­niu zarzą­du oraz dyrek­to­ra sportowego.

Doda­jmy, że wraz z Nawałką Lecha opuszcza­ją również wszyscy jego najbliżsi współpra­cown­i­cy. Pier­wszy zespół Kole­jorza co najm­niej do koń­ca sezonu poprowadzi Dar­iusz Żuraw, który pra­cow­ał w ostat­nim cza­sie z trze­ci­oligowy­mi rez­er­wa­mi klubu. W 2015 roku był z Lechem mis­trzem Pol­s­ki jako asys­tent Macie­ja Sko­rży, a jesienią ubiegłego roku poprowadz­ił lechitów w dwóch meczach jako szkole­niowiec tym­cza­sowy. Wów­czas zremisował na wyjeździe z Jagiel­lonią Białys­tok 2:2 oraz pokon­ał Wisłę Płock 2:1 na sta­dion­ie przy Buł­garskiej w Poz­na­niu. Jego asys­ten­tem będzie Karol Bartkowiak, z którym współpra­cow­ał również w drugiej drużynie Lecha. W poniedzi­ałek nowy sztab poprowadzi pier­wszy tren­ing z zespołem.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.