01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19396dn.-1godz.-49min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Amica wchodzi na globalne rynki. Tym razem została sponsorem żeńskiej sekcji jednego z klubów

Amica wchodzi na globalne rynki. Tym razem została sponsorem żeńskiej sekcji jednego z klubów

Jed­na z najbardziej znanych wielkopol­s­kich firm ponown­ie rozsz­erza swo­ją ofer­tę. Gru­pa Ami­ca współpracu­ją­ca moc­no z Lechem Poz­nań postanow­iła dotknąć nieco europe­jskiej pił­ki i została spon­sorem żeńskiej sekcji Atleti­co Madryt. Zagranicz­na mar­ka przed­siębiorstwa związa­ła się umową spon­sorską z jed­nym z najbardziej uty­tułowanych klubów w Hisz­panii do koń­ca sezonu 2023/24.

Amica działająca za granicą

Nie będzie jed­nak tak, że to Ami­ca pojawi się na koszulkach kobi­et reprezen­tu­ją­cych bar­wy ekipy ze stol­i­cy Hisz­panii. Na tryko­tach ujrzymy bowiem grupę FAGOR, która na co dzień reprezen­tu­je interesy Amicii w tym rego­nie kon­ty­nen­tu europe­jskiego. Ami­ca i wspom­ni­ana gru­pa FAGOR będzie obec­na na wspom­ni­anych już koszulkach, ale także na ban­dach w trak­cie meczów.

Zobacz także: Decyz­ja Lecha Poz­nań w tema­cie Dar­iusza Żurawia

Zasadne pozosta­je jed­nak pytanie, czy i Lech Poz­nań mógł­by rozpocząć rozwój kobiecej pił­ki? Jak może­my przeczy­tać w kilku poz­nańs­kich źródłach, “Kole­jorz” nie planu­je utworzenia takiej sekcji. Nie może to jed­nak zbyt­nio zaskaki­wać, gdyż o prze­bi­cie się nie było­by wcale tak łat­wo. Dom­i­na­torem w fut­bolu kobiecym w Wielkopolsce jest Medyk Konin, który co roku wal­czy o tytuł mis­tr­zows­ki i sprowadza czołowe zawod­nicz­ki z naszego kraju.

W samym Poz­na­niu kobieca pił­ka noż­na jest obec­na w dwóch wyda­ni­ach. Taką sekcję prowadzi Warta Poz­nań, do których dołącza­ją także drużyny AZS UAM. Każdy z tych zespołów wys­tępu­je jed­nak zaled­wie w wielkopol­skiej IV grupie ligi piłkarskiej kobiet.

 

fot.poznan.wyborcza.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

PKO BP Ekstraklasa

11/02/2023 / 01:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.