02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.17godz.4min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Arka — Lech: Mecz niewykorzystanych okazji

Arka — Lech: Mecz niewykorzystanych okazji

Mimo 22 strza­łów na bramkę rywala Kole­jorz nie zdołała wygrać meczu w Gdyni, gdzie padł bezbramkowy remis.

Od pier­wszej min­u­ty w niebiesko-białych barwach wys­tąpił dziś Lubomir Sat­ka, dla którego był to debi­ut w Ekstrak­lasie. Spotkanie rozpoczęli lechi­ci, którzy w 3. min­u­cie przeprowadzili pier­wszą groźną akcję, Z prawego skrzy­dła w pole karne dośrod­kowywał Maciej Makuszews­ki, a strzał głową odd­ał Kamil Jóżwiak, ale pił­ka prz­ele­ci­ała obok bram­ki strzeżonej przez Pavel­sa Stein­bor­sa. Chwilę późnej Darko Jevtić zagrał prostopa­dle do wspom­ni­anego Jóżwia­ka. Młody skrzy­dłowy wyszedł sam na sam z bramkarzem Arki i prze­grał poje­dynek. Kole­jorz domi­nował na boisku od pier­wszych min­ut, czego potwierdze­niem mógł być kole­jny atak na bramkę gdyn­ian. Na strzał po zie­mi sprzed pola karnego zde­cy­dował się Pedro TIba, jed­nak pił­ka po jego uderze­niu odbiła się od słup­ka. Ponown­ie przed szan­są stanął Jóżwiak lecz tym razem nie zdołał odd­ać strza­łu. W 21. min­u­cie pier­wszą groźną akcję przeprowadzi gospo­darze. Michał Nalepa dogry­wał w pole karne z rzu­tu rożnego, na szczęś­cie Djorde Crnomarković wybił piłkę poza boisko. Lechi­ci szy­bko odpowiedzieli. Najpierw Tiba, a później Jevtić ale tabli­ca wyników nadal wskazy­wała 0:0. W 29. min­u­cie świet­ną okazję zmarnował Makuszews­ki. Z prawego skrzy­dła fut­bolówkę dograł Jóźwiak, w pole karne nab­ie­gał Maki, który uderzył głową, jed­nak min­i­mal­nie niecel­nie. Pod koniec pier­wszej połowy poziom gry się wyrów­nał i obie drużyny zeszły do sztani z bezbramkowym remisem.

Lep­iej w drugą część meczu wes­zli gospo­darze, bowiem w 48. min­u­cie powin­ni wyjść na prowadze­nie. Po przepy­chance przed polem karnym pił­ka trafiła pod nogi Fabi­ana Ser­ar­ren­sa, który zde­cy­dował się na strzał, ale fut­bolówka pole­ci­ała nad poprzeczką. W 55. min­u­cie z prawego skrzy­dła uderzał Jevtić. Piił­ka skozłowała przed Stein­borsem, który fan­tasty­cznie inter­we­niował na linii bramkowej. W 70. min­u­cie sędzia poduk­tował Arkow­com rzut karny, jed­nak po dokład­nej anal­izie wyco­fał się ze swo­jej tabl­i­cy i wciąż był remis 0:0. Gola na kon­cie w 81. min­u­cie powiniec mieć kap­i­tan Kole­jorza, Jevtić uderzał z rzu­tu wol­nego z odległoś­ci około 20 metrów. Pił­ka zmierza­ła w kierunku siat­ki, ale po raz kole­jny feno­men­tal­ną obroną popisał się Stein­bors. W dolicoznym cza­sie gry fenom­e­nal­ną okazję na gola miał Paweł Tom­czyk, jed­nak ponown­ie piłkę lecącą w samo okienko wybronił golkiper Arki. Chwilę później sam na msa z van der Hartem znalazł się Kamil Antosik. Nie udało mu się trafić do bram­ki, bo swój błąd napraw­ił Volodymyr Kostevych.

Arka Gdy­nia — Lech Poz­nań 0:0

Żółte kart­ki: 67. Budz­ińs­ki, 80. Danch, 83. Nalepa — 90. Jóźwiak

Arka: Pavels Stein­bors — lOczyk, Maghoma, Danch, Hel­strup – Deja, Nalepa, Młyńs­ki (63. Antonik), Budz­ińs­ki – Jankows­ki (90. Marcini­ak), Ser­rarens (90+5. Schirtladze).

Lech: Mick­ey van der Hart — Robert Gum­ny, Lubomir Šat­ka, Djord­je Crnomarković, Volodymyr Kostevych — Maciej Makuszews­ki (63. Tymo­teusz Puchacz), Kar­lo Muhar (88. Timur Zhamaledti­nov), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak — Darko Jevtić — Chris­t­ian Gytk­jaer (76. Paweł Tomczyk).

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.