02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.12godz.25min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Arka — Lech: Nowy rok, stary Lech. Kolejorz z kolejnym remisem

Arka — Lech: Nowy rok, stary Lech. Kolejorz z kolejnym remisem

Kole­jorz czwarty raz z rzę­du zremisował bezbramkowo w meczu wyjaz­dowym. Dziś lechi­ci nie zdołali pokon­ali Arki Gdynia.

Spotkanie zaczęli piłkarze Arki lecz już w pier­wszej min­u­cie w dogod­nej sytu­acji znalazł się Chris­t­ian Gytk­jaer. Słabo jed­nak odnalazł się w polu karnym i akc­ja spal­iła na panew­ce. Po chwili do gło­su dos­zli gospo­darze, ale dobrze w obronie zachowali się lechi­ci. W 7. min­u­cie sędzia Bar­tosz Frankows­ki podyk­tował rzut wol­ny dla Kole­jorza. Do pił­ki pod­szedł Mihai Radut i zagrał w pole karne, jed­nak nie trafił w nią Emir Dilaver. Znów do ataku przys­tąpili gdy­ni­an­ie. Najpierw dobrze piłkę zgry­wał Ruben Jura­do, jed­nak Rafał Jan­ic­ki uchronił Lecha przed stratą gola. Kilka­naś­cie min­ut później o strzał pokusił się Adam Marcini­ak, zmusza­jąc Jas­mi­na Buri­cia do inter­wencji. Swoich dośrod­kowań próbowali boczni obroń­cy, ale żadne z nich nie było na tyle dobre, by pomóc zdobyć gola. W 40. min­u­cie Arkow­cy powin­ni wyjść na prowadze­nie. Lukas Zaran­dia znalazł się w dogod­nej sytu­acji, zde­cy­dował się na strzał, ale pił­ka min­i­mal­nie minęła bramkę strzeżoną przez Buri­cia. Odpowiedzieć mógł Lech po kole­jnym rzu­cie wol­nym, ale Darko Jevtić źle wykończył akcję.

Początek drugiej połowy był bard­zo spoko­jny w wyko­na­niu obu ekip. W 58. min­u­cie debi­ut w Ekstrak­lasie zal­iczył Olek­siy Khoblenko, który zmienił Gytk­jaera. Po jego wejś­ciu Kole­jorz nieco popraw­ił swo­ją grę, zaczął stwarzać sobie sytu­acje po bramką Pavel­sa Stein­bor­sa, jed­nak wciąż nie potrafił umieś­cić pił­ki w bram­ce. W 71. min­u­cie przed kap­i­tal­na szan­są na gola stanął Łukasz Trał­ka. W zamiesza­niu pod polem karnym Arki dobrze się odnalazł i moc­no uderzył, ale jeszcze lep­szą obroną popisał siię golkiper gospo­darzy. Błyskaw­icznie odpowiedzi­ała Arka. Grze­gorz Piesio zgrał do Mateusza Szwocha, a ten uderzył znów zmusza­jąc Buri­cia do obrony. W końców­ce meczu tren­er Bjel­i­ca do gry desyg­nował dwóch nowych piłkarzy, Elvi­ra Kolji­cia i Pio­tra Tomasika.

Arka Gdy­nia — Lech Poz­nań 0:0

Żółte kart­ki: 52. Mar­c­janik — 87. Janicki

Arka: Pavels Stein­bors — Dami­an Zbozień, Michał Mar­c­janik, Fred­erik Hel­strup, Adam Marcini­ak — Antoni Łukasiewicz — Lukas Zaran­dia (65. Grze­gorz Piesio), Andrii Bog­danov, Mateusz Szwoch, Patryk Kun (78. Michał Nalepa) — Ruben Jura­do (89. Michał Żebrakowski)

Lech:  Jas­min Burić — Robert Gum­ny, Rafał Jan­ic­ki, Emir Dilaver, Volodymyr Kostevych (79. Piotr Tomasik) — Łukasz Trał­ka, Maciej Gajos — Nick­las Barkroth (79. Elvir Koljić), Mihai Radut, Darko Jevtić — Chris­t­ian Gytk­jaer (58. Olek­siy Khoblenko)

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.