Awans jest nasz!

Awans jest nasz!

W prze­dostat­niej kole­jce A klasy Druży­na Wiary Lecha wal­czyła na wyjeździe z Clesce­vią Kleszczewo. Do zapewnienia sobie awan­su kibole potrze­bowali zwycięst­wa. Mimo niewyko­rzys­tanego rzu­tu karnego, mecz zakończył się wygraną 0:2 podopiecznych tren­era Dar­iusza Kus­to­nia. Strzel­ca­mi bramek byli Krys­tkowiak i Adamski.

ejberempire

Od pier­wszego gwiz­d­ka sędziego nikt z Wiary Lecha nie miał wąt­pli­woś­ci, że ten mecz należy wygrać. Widać to było po zaan­gażowa­niu i walce zawod­ników DWL. Już w 2.minucie kibole mogli otworzyć wynik spotka­nia. Z dys­tan­su uderzał Smu­ra, ale strzał odbił bramkarz gospo­darzy. Dobi­jał jeszcze główką Szer­szeń i pani sędzia tego poje­dynku zag­wiz­dała faul na napast­niku kiboli. Poszkodowany pod­szedł do jede­nast­ki, ale uderze­nie wyła­pał golkiper Clescevii.

Po dziesię­ciu min­u­tach znów z około 20. metra uderzał Smu­ra i znów piłkę wyła­pał bramkarz rywali DWL. Min­utę później ten sam zawod­nik kiboli trafił do siat­ki, ale sędzia asys­tent pod­niósł chorągiewkę wskazu­jąc spalonego. Po blisko pon­ad połowie godzinie gry dwukrot­nie mylił sie zespół tren­era Kus­to­nia. Najpierw Jan Makows­ki uderzył po rzu­cie rożnym pon­ad bramką, a następ­nie pił­ka powędrowała nad poprzeczkę po uderze­niu Smury._DSC0117

W 36. min­u­cie lewym skrzy­dłem pog­nał Surowiec i dośrod­kował w pole karne. Z początku wydawało się, że bramkarz Clesce­vii prze­jmie fut­bolówkę, ale oślepi­a­jące go słońce spraw­iło, że do pił­ki doskoczył Krys­tkowiak i wbił ją do bram­ki dając kibolom prowadze­nie. Pod­wyższyc wynik mógł jeszcze Surowiec, ale po pięknym finezyjnym strza­le pił­ka zatrzy­mała się tylko na słupku.

Dru­ga połowa to znów pokaz kon­cer­towej gry kiboli. Zespól tren­era Kus­to­nia w pełni kon­trolował prze­bieg spotka­nia zaprasza­jąc gospo­darzy na włas­ną połowę. Po kon­tra­ch bramkę mógł zdobyc kilkukrot­nie Szer­szeń, ale co nie udało się napast­nikowi DWL, udało się Adamskiemu. Rosły pomoc­nik Wiary Lecha otrzy­mał doskon­ałe podanie od napast­ni­ka i stupro­cen­tową szan­sę wyko­rzys­tał. Druży­na Wiary Lecha zwyciężyła 2:0 gwaran­tu­jąc sobie awans do V ligi.

_DSC0106

Clesce­via Kleszczewo – K.K.S. Wiara Lecha 0:2 (0:1)

Żół­ta kart­ka: 80. Górczak

Bram­ki: 36. Krys­tkowiak, 65. Adamski

DWL: Zamęc­ki- Olaszczyk (Gór­czak), Smu­niews­ki, Sł. Makows­ki- J.Makowski, Woj­ciechows­ki (Gra­jkows­ki), Smu­ra, St.Makowski- Surowiec (Adams­ki), Szer­szeń (Sta­chowiak), Krystkowiak

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress