Bakero: Każdy musi być gotowy do gry

Za nami już trzy serie spotkań w T‑Mobile Ekstrak­lasie. Na swo­ją szan­sę wys­tępu w ligowym meczu czeka jeszcze kilku piłkarzy m.in. Kamil Dry­gas czy Jacek Kiełb, którzy gdy byli zdrowi w poprzed­nim sezonie reg­u­larnie dostawali szan­sę gry. – Nie ma w tej chwili powodów, żeby dokony­wać zmi­an – oce­nia sytu­ację Jose Mari Bakero.

Wydawało się, że długą drogę powro­tu do pier­wszego zespołu będzie musi­ał prze­jść Vojo Ubi­parip, który przed początkiem sezonu został poin­for­mowany, że będzie gry­wał w Młodej Ekstrak­lasie. – Myślę, że dobrze zaak­cep­tował tę decyzję. Jego postawa jest dobra, co potwierdz­ił zdoby­wa­jąc trzy bram­ki w tych roz­gry­wkach. To nie jest niespodzian­ka, bo mówiłem, że to piłkarz z wielki­mi możli­woś­ci­a­mi – zauważa tren­er Lecha. Napast­nik pojaw­ił się na boisku w Bełcha­towie w dolic­zonym cza­sie gry.

W osiem­nastce mec­zowej są jeszcze inni piłkarze, którzy czeka­ją na szan­sę zagra­nia w tym sezonie T‑Mobile Ekstrak­lasy. – Ważne jest to, że Ci którzy nie gra­ją wychodzą w meczach ligowych mają roze­grane min­u­ty w Młodej Ekstrak­lasie i zysku­ją przez to rytm mec­zowy. Za jak­iś czas nie będzie to tak wyglą­dać, więc dobrze, że wyglą­da­ją przez to dobrze fizy­cznie. Na boisku może grać tylko jede­nas­tu piłkarzy – pod­kreśla Jose Mari Bakero.

Szkole­niowiec Lecha od zawsze pod­kreśla, że mecze wygry­wa nie jede­nas­tu, a czter­nas­tu piłkarzy, bo tylu pojaw­ia się na boisku. – 100 % z siebie muszą dać Ci, którzy rozpoczy­na­ją mecz, ale także Ci, którzy wchodzą na zmi­anę – zauważa tren­er. – Nigdy nie wiado­mo, co się wydarzy w meczu i każdy musi być gotowy do wejś­cia na boisko – kon­tynu­u­je.

Cały czas w pełnej gotowoś­ci do gry nie jest Siergiej Kri­wiec. – On jest osiem tygod­niu po oper­acji i cały czas trwa pro­ces fizy­czny jego wzmac­ni­a­nia. Powinien ter­az skupić się na dal­szej pra­cy, aby wró­cić do swo­jej dys­pozy­cji i korzys­tać z każdej min­u­ty spęd­zonej na boisku – mówi opiekun Lecha.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Legia Warszawa - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

PKO BP Ekstraklasa

23/07/2021 / 18:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress