02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
1dn.2godz.27min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bakero spróbuje pokonać Michniewicza

Czesław Mich­niewicz, tren­er naszego najbliższego prze­ci­wni­ka, mimo młodego wieku, jest już całkiem uty­tułowanym trenerem. Mis­tr­zost­wo z Zagłę­biem Lubin wybit­nie udowod­niło, że jest także bard­zo zdol­ny. Swo­ją poważną kari­erę rozpoczął jako szkole­niowiec Lecha, jed­nak już kilka­krot­nie zagrał prze­ci­wko niemu. Jakie osiągnął wyniki?

Pier­wszy mecz prze­ci­wko Lechowi zakończył się sukce­sem Mich­niewicza. Prowad­zone przez „Czesia” Zagłę­bie pokon­ało „Kole­jorza” 2:0, bram­ki padły po bramkach Michałów: Stasi­a­ka i Chałbińs­ki. Był to dopiero początek rundy, która dała Zagłębiu pier­wsze i do tej pory ostat­nie mis­tr­zost­wo kra­ju w his­torii klubu.

W następ­nym sezonie „Miedziowi” nie mieli już tak łat­wo z Lechem. Padł remis 1:1, bramkę dla Lecha strzelił Jakub Wilk, a dla Zagłębia … Manuel Arbole­da, wów­czas jeszcze gra­ją­cy w Zagłębiu Lubin. Wkrótce jed­nak Mich­niewicz został zwol­niony z Zagłębia i skończył się też jego poje­dyn­ki z Lechem na tym poziomie.

Gdy Mich­niewicz trafił do Arki, również potrafił przechytrzyć szkole­niow­ca Lecha, dzisiejszego selekcjon­era reprezen­tacji Pol­s­ki, Fran­cisz­ka Smudę. W Gdynii Arka wygrała 2:1, po dwóch bramkach Zakrzewskiego. Dla Lecha trafił wtedy Lewandows­ki. W rundzie wiosen­nej padł nato­mi­ast remis 0:0.

Mich­niewicz rywal­iza­c­je z Lechem może zatem wspom­i­nać dobrze. Dwa razy zwyciężał, a także remisował. Ani Smu­da, ani Zielińs­ki, którzy próbowali pokon­ać byłego szkole­niow­ca „Kole­jorza” nie potrafili tego dokon­ać. W niedzielę przed podob­ną szan­są stanie Bakero.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.