06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.20godz.14min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bakero: W Kielcach pewnie myślą o rewanżu

Lech w tym tygod­niu przy­go­towywał się do spotka­nia z Koroną Kielce. — Zaję­cia na boisku były lże­jsze i mam nadzieję, że tę świeżość będzie widać jutro na boisku — powiedzi­ał na kon­fer­encji pra­sowej tren­er „Kole­jorza” przed spotkaniem 15. Kole­j­ki pol­skiej Ekstraklasy.

Mis­trz Pol­s­ki do koń­ca przyszłego tygod­nia roze­gra aż trzy spotka­nia w tym bard­zo ważny mecz z Juven­tusem Turyn. — Przede wszys­tkim musimy odzyskać dobrą pozy­cję w lidze. Liga Europy to prezent, którym musimy się cieszyć, ale dla drużyny bard­zo waż­na jest liga. Mecz z Juven­tusem to przyszłość, do tego cza­su wiele może się zdarzyć, dlat­ego w meczu z Koroną na pewno zagra najlep­szy skład i przed tym spotkaniem nie będziemy myśleć o meczu z Juve — zaz­naczył Jose Mari Bakero.

W tym sezonie Korona Kielce jest niespodzianką w pozy­ty­wnym tego słowa znacze­niu i przez dłuższy czas utrzy­mu­je się w czu­bie tabeli. — Korona to dobra druży­na, która jest ze swoim trenerem od roku i ma zdefin­iowany swój styl gry, który jest dla nas korzyst­ny. Chcę już zagrać ten mecz i się nim cieszyć — kom­ple­men­tu­je prze­ci­wni­ka opiekun poz­nańskiego zespołu.

Bakero nie ukry­wa tego, jak chce zagrać w meczu prze­ci­wko drużynie tren­era Sasala. — Nie jest to wiel­ka tajem­ni­ca. Mały, ale bard­zo ład­ny sta­dion i do tego niezwyk­le ważny mecz dla obu drużyn. Korona to zespół, który się nie zamy­ka, prowadzi otwartą grę, ale jeśli my chce­my wygrać to musimy zagrać dobrze w ofen­sy­wie i defen­sy­wie — zauważył opiekun Lecha.

Szkole­niowiec Lecha uspoka­jał, że ewen­tu­al­ny wys­tęp narzeka­jącego ostat­nio na uraz Andrze­ja Niedzielana nie zmieni tak­ty­ki jego drużyny. — Gramy swo­je nieza­leżnie od tego czy on zagra czy nie. Na poziomie indy­wid­u­al­nym jest to różni­ca, bo to szy­bko zawod­nik, który w tej rundzie kocha zdoby­wać bram­ki. Zna­j­du­je się tam gdzie jest pił­ka — pod­kreśla Bakero. — Na pewno to bard­zo ważny zawod­nik, mimo tego że ostat­nio kon­tuzjowany. Trze­ba go szanować mieć w głowie, ale my musimy grać swo­je — dodał.

W ostat­nim meczu roze­granym przez Lecha w Kiel­cach goś­cie wygrali wysoko 5:0. — Mam nadzieję, że w tym roku również pad­nie taki, jak w poprzed­nim sezonie wynik. Musimy zro­bić dokład­nie to samo, co w zeszłym roku. Druży­na nie potrze­bu­je mnie, ale zna­jąc ten wynik jestem spoko­jniejszy — żar­tował tren­er. — Dobrze mieć pozy­ty­wny odnośnik z przeszłoś­ci. W Kiel­cach pewnie myślą, że oni wygrali 5:0 ostat­nio, więc ter­az pora na rewanż — kontynuował.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.