Bakero w lidze z Zielińskim jeszcze nie wygrał

Jose Mari Bakero do tej pory czterokrot­nie mierzył się z Jack­iem Zielińskim. Raz jako opiekun Polonii Warsza­wa, trzy razy prowadząc Lech. Bilans tych poje­dynków wypa­da na korzyść obec­nego tren­era „Czarnych Koszul”, który tylko raz musi­ał uznać wyżs­zość swo­jego jutrze­jszego rywala.

Do pier­wszej rywal­iza­cji pomiędzy Jack­iem Zielińskim, a Jose Mari Bakero doszło nieco pon­ad pół­to­ra roku temu, gdy Lech Poz­nań wygrał na Kon­wik­torskiej z Polonią Warsza­wa 3:0. Wtedy Lecha prowadz­ił jeszcze Jacek Zielińs­ki, który kil­ka miesię­cy później zdobył z tą drużyną Mis­tr­zost­wo Pol­s­ki. Jose Mari Bakero w Polsce pra­cow­ał od trzech miesię­cy, a osiem miesię­cy później był już szkole­niow­cem Lecha.

W tym roku doszło już do trzy poje­dynków pomiędzy tymi tren­era­mi. Dwa roze­grane zostały w ramach Pucharu Pol­s­ki, pier­wszy w Poz­na­niu wygrała Polo­nia po samobójczym trafie­niu Manuela Arbole­da, a w rewanżu lep­szy okazał się Lech i to on ostate­cznie awan­sował do ćwierć­fi­nału tych roz­gry­wek. Sie­dem miesię­cy temu Jose Mari Bakero znów uznał wyżs­zość Jac­ka Zielińskiego, z którym prze­grał tym razem 1:0, a jego Lech nie potrafił nawet zdobyć bramki.

Zresztą hisz­pańs­ki szkole­niowiec w lidze z Jack­iem Zielińskim jeszcze nie wygrał. Oba mecze, raz w roli szkole­niow­ca Lecha, raz Polonii, wygrał ten dru­gi. Jose Mari Bakero wygrał w Pucharze Pol­s­ki, ale tylko raz. Kil­ka dni wcześniej w tych roz­gry­wkach z byłym trenerem „Kole­jorza” przegrał.

JOSE MARI BAKEROJACEK ZIELIŃSKI 1:3

Polo­nia Warsza­wa — Lech Poz­nań 0:3 (28.02.2010)

Bram­ki: ‘25, ‘72 Lewandows­ki, ‘86 Mikołajczak

Lech Poz­nań — Polo­nia Warsza­wa 0:1 (20.02.2011)

Bram­ka: ‘54 Arbole­da (sam)

Polo­nia Warsza­wa — Lech Poz­nań 1:2 (02.03.2011)

Bram­ki: ‘35 Kokosz­ka — ‘3 Bosac­ki (k), ‘24 Ślusarski

Polo­nia Warsza­wa — Lech Poz­nań 1:0 (08.04.2011)

Bram­ki: ‘84 Sobiech

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress