27.01.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.17godz.54min.
13.45 X3.50 22.10 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bartosz Salamon: Chcę zdobywać z Lechem trofea

Bartosz Salamon: Chcę zdobywać z Lechem trofea

Bar­tosz Sala­m­on wró­cił do Lecha Poz­nań po praw­ie dwudziesto­let­nim poby­cie we Włoszech. W roz­mowie dla por­talu Inte­ria odpowiedzi­ał na kil­ka intere­su­ją­cych kwestii, związanych przede wszys­tkim ze swo­ją kari­erą i oczeki­wa­ni­a­mi doty­czą­cy­mi jego gry w seniorskiej drużynie Lecha.

Przede wszystkim podbój pierwszego zespołu

W kon­tekś­cie Bar­tosza Sala­m­ona sprawa gry w Lechu Poz­nań nie była tak oczy­wista, jak to ma miejsce w przy­pad­ku ter­az. Młodzi zawod­ni­cy niezwyk­le rzad­ko nie zakłada­ją niebiesko-białej koszul­ki przed zagranicznym wyjaz­dem. 29-let­ni środ­kowy obroń­ca już w wieku pięt­nas­tu lat udał się jed­nak na — jak się okaza­ło — sto­sunkowo długą przy­godę na Półwyspie Apenińskim. W roz­mowie z Inter­ią naw­iązał do tego okre­su, a także wypowiedzi­ał jas­ną deklarację co do gry w Lechu Poznań.

Przeanal­i­zowałem swo­ją sytu­ację we Włoszech. Doświad­czyłem tam chy­ba wszys­tkiego, co mogłem, ter­az pozostało mi pow­tarzać. Grałem w Serie A, wygrałem Serie B, a w Polsce mogę zro­bić coś nowego. Z kolei do Poz­na­nia nie przy­jeżdżam na sportową emery­turę. Chcę zdoby­wać z Lechem tro­fea — wal­czyć o mis­tr­zost­wo, Puchar Pol­s­ki i zagrać w jego koszulce w europe­js­kich pucharach — dodał Salamon.
Roz­mowa zeszła także na debi­ut Sala­m­ona w seniorskiej drużynie. Stop­er był oczy­wiś­cie rozczarowany wynikiem spotka­nia z Górnikiem Zabrze, aczkol­wiek zaz­naczył, iż cały zespół budu­je optymizm na resztę sezonu ligowego.

Mecz z Górnikiem Zabrze nam nie wyszedł, ale nie może­my być zała­mani. Jesteśmy pro­fesjon­al­ny­mi zawod­nika­mi, więc powin­niśmy skon­cen­trować się na tym co nas czeka. Jako zawodowiec muszę być optymistą, to jedyne racjon­alne pode­jś­cie — zakończył Salamon.

fot.lechpoznan.pl

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

27/01/2023 / 18:00

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.