10.12.2023, g. 12:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Piast Gliwice
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.5min.
11.91 X3.40 23.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bartosz Salamon: Chcę zdobywać z Lechem trofea

Bartosz Salamon: Chcę zdobywać z Lechem trofea

Bar­tosz Sala­m­on wró­cił do Lecha Poz­nań po praw­ie dwudziesto­let­nim poby­cie we Włoszech. W roz­mowie dla por­talu Inte­ria odpowiedzi­ał na kil­ka intere­su­ją­cych kwestii, związanych przede wszys­tkim ze swo­ją kari­erą i oczeki­wa­ni­a­mi doty­czą­cy­mi jego gry w seniorskiej drużynie Lecha.

Przede wszystkim podbój pierwszego zespołu

W kon­tekś­cie Bar­tosza Sala­m­ona sprawa gry w Lechu Poz­nań nie była tak oczy­wista, jak to ma miejsce w przy­pad­ku ter­az. Młodzi zawod­ni­cy niezwyk­le rzad­ko nie zakłada­ją niebiesko-białej koszul­ki przed zagranicznym wyjaz­dem. 29-let­ni środ­kowy obroń­ca już w wieku pięt­nas­tu lat udał się jed­nak na — jak się okaza­ło — sto­sunkowo długą przy­godę na Półwyspie Apenińskim. W roz­mowie z Inter­ią naw­iązał do tego okre­su, a także wypowiedzi­ał jas­ną deklarację co do gry w Lechu Poznań.

Przeanal­i­zowałem swo­ją sytu­ację we Włoszech. Doświad­czyłem tam chy­ba wszys­tkiego, co mogłem, ter­az pozostało mi pow­tarzać. Grałem w Serie A, wygrałem Serie B, a w Polsce mogę zro­bić coś nowego. Z kolei do Poz­na­nia nie przy­jeżdżam na sportową emery­turę. Chcę zdoby­wać z Lechem tro­fea — wal­czyć o mis­tr­zost­wo, Puchar Pol­s­ki i zagrać w jego koszulce w europe­js­kich pucharach — dodał Salamon.
Roz­mowa zeszła także na debi­ut Sala­m­ona w seniorskiej drużynie. Stop­er był oczy­wiś­cie rozczarowany wynikiem spotka­nia z Górnikiem Zabrze, aczkol­wiek zaz­naczył, iż cały zespół budu­je optymizm na resztę sezonu ligowego.

Mecz z Górnikiem Zabrze nam nie wyszedł, ale nie może­my być zała­mani. Jesteśmy pro­fesjon­al­ny­mi zawod­nika­mi, więc powin­niśmy skon­cen­trować się na tym co nas czeka. Jako zawodowiec muszę być optymistą, to jedyne racjon­alne pode­jś­cie — zakończył Salamon.

fot.lechpoznan.pl

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.