06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.10godz.15min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bednarek: Jesteśmy mocną ekipą ze wspaniałymi kibicami

Bednarek: Jesteśmy mocną ekipą ze wspaniałymi kibicami

W zeszłym roku finał Pucharu Pol­s­ki oglą­dał z sek­to­ra kibiców Lecha. We wtorek ma szan­sę zade­bi­u­tować na Nar­o­dowym. Jan Bednarek, bo o nim mowa opowiedzi­ał nam o atmos­ferze panu­jącej przed wtorkowym finałem. 

Jaki­mi trze­ma słowa­mi opisałbyś atmos­ferę panu­jącą na Sta­dion­ie Narodowym?

- Hałas, napię­cie, smutek.

W zeszłym roku byłeś na sek­torze kibiców Lecha. W tym roku jest duża szansa, na to, że zade­bi­u­tu­jesz na Sta­dion­ie Nar­o­dowym w finale. Jakie emoc­je ci towarzyszą?

- Myślę, że nie będzie mnie to stre­sowało. Najważniejsze, że będziemy grali w piłkę. Sądzę, że boisko będzie takie samo jak w Poz­na­niu i to nie będzie miało więk­szego wpły­wu, że jest to Sta­dion Narodowy.

Wcześniej zdobyłeś z Lechem Mis­tr­zost­wo Pol­s­ki, a ter­az masz okazję wywal­czyć Puchar Pol­s­ki. Czy jest więk­sza motywac­ja przed meczem we wtorek?

- Zawsze jest motywac­ja, kiedy wiesz, że to jest jed­no, spotkanie, które zade­cy­du­je o tym, czy wygrasz puchar czy nie. Myślę, że dodatkowa motywac­ja będzie, ale nie taka, która zwiąże nam nogi,  tylko taka, która będzie nas pchała do przo­du i będzie powodowała, że będziemy grali jeszcze lepiej.

W poprzed­nich finałach Kole­jorz rywal­i­zował z Legią, gdzie na try­bunach trady­cyjnie czuć było nien­aw­iść. Ter­az poz­na­ni­a­cy zagra­ją z Arką w atmos­ferze przy­jaźni. Czy dla zawod­ni­ka ma znacze­nie to, co dzieje się na trybunach?

- Pod­czas tego meczu nie będzie przy­jaźni, tylko będzie moc­na wal­ka o to, by puchar wró­cił do Poz­na­nia. Zda­je sobie sprawę z tego, że będziemy grali w domu, bo na pewno ok. 20 tys. naszych kibiców pojedzie do Warsza­wy i będziemy się czuć, jak­byśmy grali w domu. To jest super moment na to, by pokazać, że jesteśmy moc­ną ekipą ze wspani­ały­mi kibi­ca­mi, i żeby zdobyć ten puchar.

Czy zmi­ana tren­era w drużynie Arki ma dla was znaczenie?

- To się dla nas nie liczy. Najważniejsze jest to, co my gramy i prezen­tu­je­my. Na tym się sku­pi­amy. Przyj­mu­je­my do wiado­moś­ci, że w Arce nastąpiły zmi­any ale sku­pi­amy się tylko na sobie.

Jak radzi­cie sobie z presją przed meczem finałowym?

- Nie myślimy o tym, że wszyscy nakłada­ją na nas pres­je, że musimy wygrać. W szat­ni jesteśmy spoko­jni. Wiemy co musimy zro­bić, żeby zdobyć ten puchar i na tym tak naprawdę się sku­pi­amy. Mamy swo­ją robotę do wyko­na­nia i wiemy, że jeśli zagramy dobrze, to puchar będzie nasz.

Czy Jan Bednarek zdobędzie Puchar Pol­s­ki z Lechem?

- Miejmy nadzieję, że tak. Jestem przeko­nany o tym, ze jesteśmy moc­ną drużyną w dobrej dys­pozy­cji i ten puchar zdobędziemy. Nie wyobrażam sobie innego scenariusza.

roz­maw­iały Joan­na Szym­czak i Natalia Grygiel

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.