07.12.2023, g. 21:00
Puchar Polski
Arka Gdynia vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
4dn.3godz.9min.
14.33 X3.75 21.70 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bednarek: Udowodnić trenerowi, że zasługuję na to, by reprezentować Lecha

Bednarek: Udowodnić trenerowi, że zasługuję na to, by reprezentować Lecha

Jan Bednarek prze­bo­jem wdarł się do wyjś­ciowej jede­nast­ki. Zagrał w Biel­sku w Pucharze Pol­s­ki, a w spotka­niu z Cra­cov­ią zdobył swo­ją pier­wszą bramkę w Ekstraklasie.

- Nie czu­ję się wygranym, bo nie jesteśmy na top­ie tabeli, nie wygry­wamy w każdym meczu. Myślę, że się sytu­ac­ja polep­szyła, zagrałem dwa spotka­nia, ale do opty­mal­nej pozy­cji w mojej klu­bie jest jeszcze daleko – mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji pra­sowej, ale nie wie jeszcze, czy zagra w jutrze­jszym meczu z Ter­mal­icą. – Ja nie usta­lam składu, ale daję z siebie wszys­tko. O tym decy­du­je tren­er, ale czy zagram, dowiem się jutro rano. Czy ta bram­ka mnie zbliżyła do składu dowiem się jutro, ale mam nadzieję, że tak będzie.

Paradok­sal­nie mówiąc, odkąd Bednarek gra, Lech nie prze­gry­wa. – To, że nie grałem wtedy, gdy prze­gry­wal­iśmy, to nie znaczy, że nie przeży­wałem. Gdy wszedłem do składu, dawałem pozy­ty­wny bodziec, druży­na funkcjonowała lep­iej, oby tak dalej. W dwóch meczach udało nam się awan­sować i zdobyć trzy punk­ty. Idziemy w dobrym kierunku i miejmy nadzieje, że tak zostanie.

Jutro lechi­ci staną przed kole­jną szan­są zdoby­cia trzech punk­tów. Rywalem Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy będzie Ter­mal­i­ca Bruk-Bet Nieciecza. Jak przed meczem czu­je się młody stop­er? – Nastaw­ie­nie jest takie samo jak przed każdym meczem. Sytu­ac­ja nie jest super, mamy miejsce spad­kowe, wiec nie jest to dla nas dobre. Chce­my udowod­nić, że nasze miejsce jest na top­ie tabeli i jesteśmy na to men­tal­nie nast­wieni, by strze­lać więcej bramek i zad­owalać kibiców – przyznaje.

- Widzę Lecha co mecz takiego samego, zwycięskiego, który odd­a­je serce za drużynę tak samo będzie w Niecieczy – rozpoczy­namy marsz w górę tabeli.

Dwa ostat­nie mecze, to dwa zwycięst­wa Kole­jorza i wszyscy czeka­ją na przedłuże­nie tej pasy i zwycięstw. – Z dnia na dzień to nie nastąpi. Nie będzie super, musimy wszys­tko robić krok po korku, ciężką pracą na treningach i w meczach. To monot­on­na pra­ca, ale musimy dawać z siebie wszys­tko. To wró­ci na odpowied­nie tory i druży­na może osiągnąć wspól­ny cel.

Bednarek część zeszłego sezonu spędz­ił na wypoży­cze­niu w Górniku Łęcz­na, by latem powró­cić na Buł­garską. – Jestem tu by grać jak najwięcej, wcześniej taka była decyz­ja tren­era. Wiedzi­ałem, że będzie taki moment, że zacznę grać.  Ter­az muszę wyko­rzys­tać swo­ją szan­sę i udowad­ni­ać tren­erowi, by reprezen­tować bar­wy Lecha Poz­nań – twierdzi.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.