02.04.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Pogoń Szczecin
Do meczu pozostało:
10dn.23godz.10min.
12.06 X3.45 23.6 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bednarek: W czasie Euro być dumą dla Polski

Bednarek: W czasie Euro być dumą dla Polski

Jan Bednarek, tak samo jak Daw­id Kow­nac­ki i Tomasz Kędzio­ra wys­tąpił w dwóch meczach reprezen­tacji do lat 21, która przy­go­towu­je się do czer­w­cowych mis­tr­zostw Europy. Nieste­ty podopieczni Marci­na Dorny prze­grali z Włocha­mi i Czecha­mi po 1:2.

Prze­gral­iś­cie pod­czas tego zgrupowa­nia drugie spotkanie, cho­ci­aż wygrana w meczu z Czecha­mi była na wyciąg­nię­cie ręki. Zami­ast dobić rywala na 2:1, on dobił was. 

Nadzial­iśmy się na kon­trę w dolic­zonym cza­sie, strzał z dys­tan­su i padła bram­ka. Znowu musimy wyciągnąć wnios­ki, prze­mysleć wszys­tko i przeanal­i­zować cały mecz. Trze­ba patrzeć w przyszłość z pod­nie­sioną głową, bo nie może­my ter­az się załamy­wać z powodu dwóch porażek. Dobrze, że nasze błędy uwidoczniły się ter­az i w cza­sie Euro ich już nie popełnimy. 

To był wasz ostat­ni sprawdz­ian przed młodzieżowym Euro. Jak dużo braku­je wam do opty­mal­nej formy?

Na gorą­co trud­no ocenić co zade­cy­dowało, że prze­gral­iśmy oba mecze. Na pewno zostało jeszcze trochę cza­su i mamy okazję pozy­ty­wnie się naład­ować. Z pewnoś­cią kon­sek­wenc­ja to słowo klucz do zwycięstw i w meczach na Euro musimy być skon­cen­trowani od pier­wszej do ostat­nie minuty.

Debi­u­towałeś w kadrze Marci­na Dorny w październiku zeszłego roku (7.10.2016 w meczu z Ukrainą przyp.red.) i od tego momen­tu tren­er staw­ia na ciebie w każdym meczu. Czu­jesz się pewnym punk­tem tej drużyny?

Cieszy mnie to, że tren­er mi ufa. Chcę grać jak najwięcej, by nie zaw­ieść jego zau­fa­nia. Mamy czas, żeby dalej udowad­ni­ać w lidze tren­erowi, że zasug­u­je­my na miejsce w składzie i w cza­sie Euro być dumą dla Polski.

W grupie na Euro zagra­cie ze Szwecją, Anglią i Słowacją. Awans zapewniony na zwycięz­ca grupy i najlep­sza ekipa z drugiego miejs­ca. Jak trze­ba zagrać, by powal­czyć o medale? 

Na pewno z kon­sek­wencją i zaan­gażowaniem, by nie przy­trafi­ały nam się głupie błędy. To dla nas świet­na przy­go­da, musimy cieszyć się grą, piłką, a wtedy przyjdą też wygrane.

W kadrze jesteś ty, jest Ken­di i Kow­naś. Czu­je­cie się moc­ną, poz­nańską ekipą tej reprezentacji?

Wszyscy reg­u­larnie gramy zarówno tutaj, jak i w klu­bie i daje­my dużo tej drużynie. Fajnie jest mieć taką mini kolonię z Lecha w reprezen­tacji, ale mam nadzieję, że z cza­sem będzie nas tu jeszcze więcej. 

u21 kielce 2017

 

Ter­az przed wami trud­ny czas. W piątek ligowy mecz z Wisłą póżniej rewanż z Pogo­nią i na koniec rywal­iza­c­ja z Legią. Te mecze pokażą, czy Lech fak­ty­cznie jest w gazie i zasługu­je na miejsce w czołówce?

To są ważne mecze, ale tak samo jak ten z Górnikiem Łęcz­na czy Arką Gdy­nia. Nie może­my roz­pa­try­wać tych spotkań jako mecze ważniejsze. Wszys­tkie są o trzy punk­ty. Najważniejszy jest kole­jny mecz i sku­pi­amy się na sobie. Na pewno będzie anal­iza rywala, ale najważniejsze jest to, byśmy zagrali dobre spotkanie, a wtedy o wynik będę spokojny. 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

01/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.