06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
5dn.2godz.21min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bednarek: W czasie Euro być dumą dla Polski

Bednarek: W czasie Euro być dumą dla Polski

Jan Bednarek, tak samo jak Daw­id Kow­nac­ki i Tomasz Kędzio­ra wys­tąpił w dwóch meczach reprezen­tacji do lat 21, która przy­go­towu­je się do czer­w­cowych mis­tr­zostw Europy. Nieste­ty podopieczni Marci­na Dorny prze­grali z Włocha­mi i Czecha­mi po 1:2.

Prze­gral­iś­cie pod­czas tego zgrupowa­nia drugie spotkanie, cho­ci­aż wygrana w meczu z Czecha­mi była na wyciąg­nię­cie ręki. Zami­ast dobić rywala na 2:1, on dobił was. 

Nadzial­iśmy się na kon­trę w dolic­zonym cza­sie, strzał z dys­tan­su i padła bram­ka. Znowu musimy wyciągnąć wnios­ki, prze­mysleć wszys­tko i przeanal­i­zować cały mecz. Trze­ba patrzeć w przyszłość z pod­nie­sioną głową, bo nie może­my ter­az się załamy­wać z powodu dwóch porażek. Dobrze, że nasze błędy uwidoczniły się ter­az i w cza­sie Euro ich już nie popełnimy. 

To był wasz ostat­ni sprawdz­ian przed młodzieżowym Euro. Jak dużo braku­je wam do opty­mal­nej formy?

Na gorą­co trud­no ocenić co zade­cy­dowało, że prze­gral­iśmy oba mecze. Na pewno zostało jeszcze trochę cza­su i mamy okazję pozy­ty­wnie się naład­ować. Z pewnoś­cią kon­sek­wenc­ja to słowo klucz do zwycięstw i w meczach na Euro musimy być skon­cen­trowani od pier­wszej do ostat­nie minuty.

Debi­u­towałeś w kadrze Marci­na Dorny w październiku zeszłego roku (7.10.2016 w meczu z Ukrainą przyp.red.) i od tego momen­tu tren­er staw­ia na ciebie w każdym meczu. Czu­jesz się pewnym punk­tem tej drużyny?

Cieszy mnie to, że tren­er mi ufa. Chcę grać jak najwięcej, by nie zaw­ieść jego zau­fa­nia. Mamy czas, żeby dalej udowad­ni­ać w lidze tren­erowi, że zasug­u­je­my na miejsce w składzie i w cza­sie Euro być dumą dla Polski.

W grupie na Euro zagra­cie ze Szwecją, Anglią i Słowacją. Awans zapewniony na zwycięz­ca grupy i najlep­sza ekipa z drugiego miejs­ca. Jak trze­ba zagrać, by powal­czyć o medale? 

Na pewno z kon­sek­wencją i zaan­gażowaniem, by nie przy­trafi­ały nam się głupie błędy. To dla nas świet­na przy­go­da, musimy cieszyć się grą, piłką, a wtedy przyjdą też wygrane.

W kadrze jesteś ty, jest Ken­di i Kow­naś. Czu­je­cie się moc­ną, poz­nańską ekipą tej reprezentacji?

Wszyscy reg­u­larnie gramy zarówno tutaj, jak i w klu­bie i daje­my dużo tej drużynie. Fajnie jest mieć taką mini kolonię z Lecha w reprezen­tacji, ale mam nadzieję, że z cza­sem będzie nas tu jeszcze więcej. 

u21 kielce 2017

 

Ter­az przed wami trud­ny czas. W piątek ligowy mecz z Wisłą póżniej rewanż z Pogo­nią i na koniec rywal­iza­c­ja z Legią. Te mecze pokażą, czy Lech fak­ty­cznie jest w gazie i zasługu­je na miejsce w czołówce?

To są ważne mecze, ale tak samo jak ten z Górnikiem Łęcz­na czy Arką Gdy­nia. Nie może­my roz­pa­try­wać tych spotkań jako mecze ważniejsze. Wszys­tkie są o trzy punk­ty. Najważniejszy jest kole­jny mecz i sku­pi­amy się na sobie. Na pewno będzie anal­iza rywala, ale najważniejsze jest to, byśmy zagrali dobre spotkanie, a wtedy o wynik będę spokojny. 

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.