06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.20godz.36min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bezbarwny mecz z Koroną

Bezbarwny mecz z Koroną

Lech Poz­nań bezbramkowo zremisował z Koroną Kielce. Spotkanie było bezbar­wne w wyko­na­niu obu drużyn. Nie moż­na powiedzieć, że któraś jede­nast­ka bardziej prze­ważała na boisku, cho­ci­aż to „Kole­jorz” częś­ciej był przy piłce i miał więcej sytu­acji pod­bramkowych. Sytu­ację na boisku zmieniła czer­wona kart­ka dla Dar­iusza Dud­ki. Gra w dziesię­ciu znacznie osłabiła podopiecznych tren­era Sko­rży. Pier­wszy raz w tym sezonie lechi­ci kończą mecz bezbramkowym remisem.

Pier­wszą okazję na strze­le­nie bram­ki miał Jevtić, który pod­chodz­ił od rzu­tu wol­nego na 17 metrze. Jego uderze­nie jed­nak nie zagroz­iło bramkar­zowi Korony, ponieważ pił­ka pole­ci­ała pon­ad poprzeczkę.

W 38. min­u­cie soczystym strza­łem popisał się Lovrenc­sics, który sprint­em prze­biegł kilka­dziesiąt metrów, otrzy­mał prostopadłe podanie od Thoma­lli i z pier­wszej pił­ki huknął na bramkę. Ale piękniejsza od uderzenia była inter­wenc­ja Tre­li, który koniuszka­mi pal­ców skierował fut­bolówkę na rzut rożny.

Dru­ga połowa nie była ciekawsza od pier­wszej. Wydawać by się mogło, że tylko nielicznym piłkar­zom Lecha zależy na korzyst­nym wyniku. Jed­nym z takich zawod­ników był Lovrenc­sics. W 51. min­u­cie Węgi­er wymienił dwa szy­bkie podanie w polu karnym z Thoma­l­lą i uderzył na bramkę. Do zdoby­cia gola zabrakło niewiele. Pił­ka otarła się o słupek.

Swo­je do powiedzenia miała też Korona. W 73. min­u­cie na uderze­nie sprzed pola karnego zde­cy­dował się Cebu­la. Pił­ka była na tyle niewygod­na dla Buri­cia, że nie opanował jej i wypluł przed siebie. Do fut­bolów­ki już dob­ie­gał Przy­była, ale nie dał rady jej przyjąć.

73. Cebu­la sprzed pola karnego uderza. Buric wypluwa, ale Przy­była nie dał rady przyjąć piłki.

LECH POZNAŃKORONA KIELCE 0:0

Żółte kart­ki: Trał­ka, Kędzio­ra; Syl­westrzak, Gabovs, Kier­cz, Pylypczuk, Małkowski

Czer­wona kart­ka: Dudka

LECH: Burić – Kędzio­ra, Kamińs­ki, Dud­ka, Kadar (Ceesay), Linet­ty, Trał­ka – Lovrenc­sics, Jevtić (25. Thoma­l­la), Pawłows­ki – Robak (71. Kownacki)

KORONA: Trela – Gabovs, Dejmek, Malar­czyk, Syl­westrzak – Fer­tovs, Jovanovic – Sobolews­ki (68. Zając), Cebu­la (79. Aank­our), Pylypczuk – Try­tko (58. Przybyła)

Wid­zowie: 13 134

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.