Bezbramkowo na Cracovii

Bezbramkowo na Cracovii

Lech Poz­nań bezbramkowo zremisował z Cra­cov­ią Kraków i tym samym wywiózł tylko jeden punkt z Kałuży. Do swoich sytu­acji na przemi­an dochodz­iły obie drużyny. Najlep­szą okazją do obję­cia prowadzenia w Lechu miał Sada­jew, po którego strza­le pił­ka odbiła się od poprzecz­ki. Od początku spotka­nia zagrał nowy nabytek „Kole­jorza”, Arnaud Djoum. Lechi­ci zmarnowali szan­sę, by cho­ci­aż na dwa dni objąć fotel lidera.

Pier­wszą okazję do zdoby­cia bram­ki lechi­ci mieli już w 4. min­u­cie po błędzie golkipera Pasów. Krzysztof Pilarz po poda­niu obroń­cy nie spodziewał się agresy­wnego ataku Sada­je­wa. Pił­ka jed­nak po wśl­izgu napast­ni­ka „Kole­jorza” pole­ci­ała w trybuny.

Kole­jne min­u­ty w wyko­na­niu drużyn przy­pom­i­nały piłkarskie szachy. Opty­czną przewagę zaczęła mieć Cra­covia. Po błę­dach kole­jno Gos­tom­skiego i Ara­ju­uriego strzał na bramkę odd­ał najpierw Baubacar. Po jego uderze­niu pił­ka trafiła do Rakel­sa, który zmusił strza­łem bramkarza Lecha do wybi­cia pił­ki na rzut rożny.

Zde­cy­dowanie w drugą połowę weszły Pasy. W 50. min­u­cie ze stałego frag­men­tu gry w pole karne grał Budz­ińs­ki. Pomoc­nik Cra­covii ide­al­nie zagrał na głowę Cov­i­lo, jed­nak ten nie zdołał cel­nie trafić w bramkę „Kole­jorza”.

Gospo­darze coraz śmielej poczy­nali w polu karnym Lecha. W 54. min­u­cie po wielkim zamiesza­niu piłkę na jede­nastym metrze otrzy­mał Kapust­ka, który z pier­wszej pił­ki uderzył na bramkę. Pił­ka odbiła się od obroń­cy Lecha.

Lechi­ci prowadze­nie mogli objąć w 67. min­u­cie. W pole karne dośrod­kowywał Kędzio­ra. Piłkę uderzał głową Sada­jew, lecz jego strzał trafił tylko w poprzeczkę. Fut­bolówka odbiła się jeszcze od Hamalaine­na, jed­nak Pilarz zdołał ją zatrzy­mać przed lin­ią bramkową.

W ostat­nich min­u­tach obie drużyny na przemi­an starały się stworzyć dogod­ną sytu­ację i strzelić bramkę, lecz niko­mu się ta sztu­ka nie udała.

CRACOVIALECH 0:0

Żółte kart­ki: Sada­jew, Dou­glas – Kapust­ka, Cov­i­lo, Baubacar, Jendrisek

CRACOVIA: Pilarz – Żytko, Sreten­ović, Pol­czak – Nykiel (70. Wdowiak), Cov­i­lo, Kapust­ka (84. Dąbrows­ki), Marcini­ak – Budz­ińs­ki (60. Jen­drisek), Rakels, Baubacar

LECH: Gos­tom­s­ki – Kędzio­ra, Ara­ju­uri, Kamińs­ki, Dou­glas – Trał­ka, Djoum – Lovrenc­sics (84. Formel­la), Hamalainen (77. Kow­nac­ki), Pawłows­ki (54. Kei­ta) — Sadajew

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress