Bilans z Legią do poprawy

Mecze Lecha z Legią elek­tryzu­ją kibiców obu tych drużyn. Do tej pory oba zespoły rywal­i­zowały ze sobą 108 razy w różnych roz­gry­wkach. „Kole­jorz” wygrał 34 tych spotkań, 30 zremisował i 44 prze­grał. Strzelił 106 bramek, a stracił 149.

Najczęś­ciej te zespoły rywal­i­zowały sobie w roz­gry­wkach ligowych. Roze­gra­no 96 takich meczów. Dziewię­ciokrot­nie Lech z Legią spo­tykał się w Pucharze Pol­s­ki, raz w Super­pucharze Pol­s­ki i dwa razy w ramach Pucharu Zlo­tu (roz­gry­wanego na wzór późniejszego Pucharu Ligi).

Pier­wszy raz klu­by rywal­i­zowały ze sobą 20 czer­w­ca 1948 roku. W tam­tym spotka­niu Lech w obec­noś­ci 6 tysię­cy widzów pokon­ał Legię 5:4. Ostat­nie spotkanie odbyło się w maju tego roku, w Byd­goszczy, a Lech prze­grał w finale Pucharu Pol­s­ki po rzu­tach karnych. W reg­u­laminowym cza­sie gry było 1:1, a jede­nast­ki lep­iej wykony­wali Legion­iś­ci, którzy zwyciężyli 5:4.

Najwięcej bramek w jed­nym meczu padło w wyżej wspom­ni­anym pier­wszym spotka­niu pomiędzy tymi druży­na­mi. Dwanaś­cie razy mecz pomiędzy Lechem a Legią zakończył się bezbramkowym remisem. Piłkarze „Kole­jorza” najlep­szy wynik prze­ci­wko „Wojskowym” osiągnęli  6 czer­w­ca 1998 roku, gdy po hat-tricku Pio­tra Reis­sa wygrali 3:0. Najwięk­szą gorycz poraż­ki kibice z Poz­na­nia musieli przełknąć 19 wrześ­nia 1956 roku, gdy Legia wygrała z Lechem 6:0.

Najskuteczniejszym piłkarzem Lecha w meczach prze­ci­wko Legii jest Teodor Anioła, który dziesięć razy pokony­wał bramkarza „Wojskowych”. Z obec­nie gra­ją­cych zawod­ników Lecha tylko czterem udało się zdobyć bramkę w meczach prze­ci­wko Legii: Semir Stil­ić, Artiom Rud­nev, Dim­itri­je Injac i Siergiej Kriwiec.

W niedzielę Lechi­ci będą mogli popraw­ić nieko­rzystne statysty­ki w meczach z Legią, a także zdobyć 100 bramkę na Sta­dion­ie Miejskim w Poz­na­niu od cza­su jego renowacji.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress