01.10.2023, g. 17:30
PKO BP Ekstraklasa
Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.0min.
12.80 X3.60 22.38 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bjelica: Chcemy być mistrzem

Bjelica: Chcemy być mistrzem

Dziś o 15:30 lechi­ci powal­czą z Lechią Gdańsk i wciąż mają szan­sę na mis­tr­zost­wo Pol­s­ki, jed­nak nie zależy to już tylko od nich.

Wciąż nie milkną echa po środowej porażce z Legią w Warsza­w­ie. Lech zagrał słabo i dał Wojskowym strzelić dwie bram­ki. — Gral­iśmy słabo w Warsza­w­ie. Co mi daje nadzieje to mecz z Pogo­nią. Gral­iśmy dobrze i był to jeden z najlep­szych meczów na wios­nę. Daje mi to nadzieje, że do koń­ca będziemy grali dobrze. Legia ma moc­ną drużynę i to mówiliśmy przed meczem. Nie jest to jed­nak ali­bi. Gral­iśmy z nimi dwa dobre mecze i tez prze­gral­iśmy. Każdy kto był na boisku to wie ze to było za mało. To nie było na poziomie, na którym widzieliśmy Lecha tej wios­ny. Gramy bard­zo dobrze. Akcep­tu­je­my kry­tykę i to jest nor­malne — mówił na przed­mec­zowej kon­fer­encji tren­er Bjelica.

W środę w pier­wszym składzie wyszedł Daw­id Kow­nac­ki, a nie najlep­szy strz­elec ligi Marcin Robak, co też może nieco zas­tanaw­iać. — Całą wios­nę robimy duże rotac­je. Jak wygry­wamy to nikt nie pyta dlaczego rotu­je­my. Kiedy prze­gry­wamy wszyscy o to pyta­ją. Ja to rozu­miem. Dzień przed meczem Marcin miał mały prob­lem z mięśniem. Wcześniej widzieliśmy jak ciężko dla niego było grac 3 mecze w tygod­niu. Mamy alter­naty­wę więc zmieni­amy. Wcześniej nie było to prob­lem. Nie zmie­nil­iśmy go na Tom­czy­ka czy Kur­mi­nowskiego. To był młody reprezen­tant Pol­s­ki. Daw­id ma jakość i wszyscy oczeku­ją jego trans­feru latem. Moja decyz­ja jest moją decyzją. Nie wszys­tkie są po meczu dobry­mi. Nie może­my kry­tykować tylko Daw­i­da, czyli najmłod­szego zawod­ni­ka, który był na boisku. Wszyscy jesteśmy win­ni tej porażce.

W meczu z Legią i Pogo­nią w osiem­nastce zabrakło Szy­mona Pawłowskiego. Doświad­c­zony skrzy­dłowy w poprzed­nich sezonach był jed­nym z najlep­szych piłkarzy, ale dziś dale­ki jest od swo­jej formy. — Nie jestem zad­owolony z gry Pawłowskiego. Miał okaz­je i nie pokazał, że może pomóc drużynie. Musi dalej pra­cow­ać. On jest zawod­nikiem bard­zo ważnym dla Lecha i w ostat­nim roku nie grał na swoim poziomie. On to wie. Każdego dnia musimy pokazać, że jesteśmy gotowi do gry. Musi to zro­bić Szy­mon i zarówno każdy zawod­nik — nie krył roz­go­ryczenia opiekun lechitów.

Dziś rywalem Poz­nańskiej Loko­mo­ty­wy będzie gdańs­ka Lecha. W Trójmieś­cie wygrali gospo­darze 2:1, a niedawno w Poz­na­niu to Kole­jorz tri­um­fował 1:0. — Lechia gra bard­zo ofen­sy­wnie i efek­ty­wnie. Maja ofen­sy­wne umiejęt­noś­ci i dobrych piłkarzy. W ostat­nim roku polep­szyli się tez w defen­sy­wie. Będzie to cięż­ki mecz jak każdy do koń­ca. Zawsze mówię, że najważniejsza jest nasza druży­na. Liczy się cięż­ka pra­ca i kon­cen­trac­ja. Może­my wygrać już raz to zro­bil­iśmy u siebie i chce­my to powtórzyć.

Jeśli Lech dziś wygra, to wszys­tkie oczy zwró­cone będą na mecz pomiędzy Jagiel­lonią, a Legią. - Jestem kibicem Lecha, jedyne co to mogę, to oglą­dać mecz Jaga-Legia w telewiz­ji. Nie kibicu­ję ani Legii, ani Jagiel­lonii. Jedyne co mogę zro­bić to wygrać swój mecz. Jeśli to się stanie to oczy­wiś­cie, że lep­sza dla nas będzie wygrana Jagiel­lonii. Nie chce­my być drudzy, trze­ci czy czwar­ci — chce­my być mis­trzem — kończy.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.