02.12.2023, g. 20:00
PKO BP Ekstraklasa
Korona Kielce vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
3dn.16godz.16min.
13.80 X3.50 21.95 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Błędy bramkarzy. Rumak: Na szczęście w sparingu

Przed czwartkowym meczem z Chaz­arem Lenko­ran kibiców Lecha martwić może słab­sza for­ma dwóch bramkarzy „Kole­jorza”. Zarówno Jas­min Burić jak i Krzysztof Kotorows­ki ostat­nich tygod­ni nie mogą zal­iczyć do udanych.

Bramkę stra­cona w Azer­be­jdżanie moż­na zapisać na kon­to Boś­ni­a­ka, który zbyt pochop­nie pod­jął decyzję o wyjś­ciu z bram­ki, czego kon­sek­wencją był stra­cony gol. Dzisi­aj z kolei Jas­min Burić zbyt słabo podał do jed­nego z obrońców, piłkę prze­jął zawod­nik prze­ci­wni­ka i strza­łem pomiędzy noga­mi zdobył gola.

Nie lep­iej prezen­tu­je się Krzysztof Kotorows­ki, który już w rewanżowym meczu z Żety­su Tałdyko­r­gan prezen­tował się nierówno i dobre inter­wenc­je przeplatał słaby­mi. W poniedzi­ałkowym sparingu z Omonią Nikoz­ja popełnił z kolei fatal­ny w skutkach błąd. Proste z pozoru uderze­nie z 25 metrów spraw­iło bramkar­zowi Lecha ogromne prob­le­my i przepuś­cił je między rękawicami.

- Stra­cil­iśmy dwa kuri­ozalne gole i popełnil­iśmy błędy, które nie powin­ny się nam przy­darzyć. Na szczęś­cie stało się to w sparingu, a nie w czwartek. Nie widzi­ałbym meczu z Chaz­arem w kon­tekś­cie tych błędów. To na pewno rzeczy ciekawe do anal­izy — przyz­nał Mar­iusz Rumak. — Głów­na moja myśl po tych błę­dach była taka, że rzad­ko popeł­nia się takie błędy. Nie mam ich za złe - dodał.

Sztab szkole­niowy przed czwartkowym meczem będzie miał na pewno spory ból głowy związany z obsadą bram­ki. Krzysztof Kotorows­ki zagrał do tej pory w dwóch meczach sparingowych i dwóch spotka­ni­ach o stawkę, a także 45 min­ut w grze kon­trol­nej z Olympiakosem Nikoz­ja. Z kolei dla Jas­mi­na Buri­cia poniedzi­ałkowy wys­tęp był dopiero drugim w tym okre­sie przygotowawczym.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.