28.01.2023, g. 01:00
PKO BP Ekstraklasa
Stal Mielec vs Lech Poznań
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.28min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Błędy bramkarzy. Rumak: Na szczęście w sparingu

Przed czwartkowym meczem z Chaz­arem Lenko­ran kibiców Lecha martwić może słab­sza for­ma dwóch bramkarzy „Kole­jorza”. Zarówno Jas­min Burić jak i Krzysztof Kotorows­ki ostat­nich tygod­ni nie mogą zal­iczyć do udanych.

Bramkę stra­cona w Azer­be­jdżanie moż­na zapisać na kon­to Boś­ni­a­ka, który zbyt pochop­nie pod­jął decyzję o wyjś­ciu z bram­ki, czego kon­sek­wencją był stra­cony gol. Dzisi­aj z kolei Jas­min Burić zbyt słabo podał do jed­nego z obrońców, piłkę prze­jął zawod­nik prze­ci­wni­ka i strza­łem pomiędzy noga­mi zdobył gola.

Nie lep­iej prezen­tu­je się Krzysztof Kotorows­ki, który już w rewanżowym meczu z Żety­su Tałdyko­r­gan prezen­tował się nierówno i dobre inter­wenc­je przeplatał słaby­mi. W poniedzi­ałkowym sparingu z Omonią Nikoz­ja popełnił z kolei fatal­ny w skutkach błąd. Proste z pozoru uderze­nie z 25 metrów spraw­iło bramkar­zowi Lecha ogromne prob­le­my i przepuś­cił je między rękawicami.

- Stra­cil­iśmy dwa kuri­ozalne gole i popełnil­iśmy błędy, które nie powin­ny się nam przy­darzyć. Na szczęś­cie stało się to w sparingu, a nie w czwartek. Nie widzi­ałbym meczu z Chaz­arem w kon­tekś­cie tych błędów. To na pewno rzeczy ciekawe do anal­izy — przyz­nał Mar­iusz Rumak. — Głów­na moja myśl po tych błę­dach była taka, że rzad­ko popeł­nia się takie błędy. Nie mam ich za złe - dodał.

Sztab szkole­niowy przed czwartkowym meczem będzie miał na pewno spory ból głowy związany z obsadą bram­ki. Krzysztof Kotorows­ki zagrał do tej pory w dwóch meczach sparingowych i dwóch spotka­ni­ach o stawkę, a także 45 min­ut w grze kon­trol­nej z Olympiakosem Nikoz­ja. Z kolei dla Jas­mi­na Buri­cia poniedzi­ałkowy wys­tęp był dopiero drugim w tym okre­sie przygotowawczym.

Kursy na mecze Lecha

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Stal Mielec - Lech Poznań

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 01:00

Widzew Łódź - Pogoń Szczecin

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Lechia Gdańsk - Wisła Płock

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Legia Warszawa - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

28/01/2023 / 15:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.