06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.17godz.20min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bogusław Leśnodorski: Nie możesz mieć w drużynie 12 piłkarzy

Bogusław Leśnodorski: Nie możesz mieć w drużynie 12 piłkarzy

Bogusław Leśn­odor­s­ki w roz­mowie z por­talem sport.pl nie omieszkał wbić szpil­ki drużynie Lecha Poz­nań. Były prezes Legii Warsza­wa poza porusze­niem tem­atów związanych właśnie ze swoim ostat­nim klubem, dosyć moc­no skry­tykował poz­na­ni­aków za przy­go­towanie ekipy do tak trud­nego sezonu.

Nie możesz mieć tylu młodych piłkarzy”

W kon­tekś­cie “Kole­jorza” Bogusław Leśn­odor­s­ki zawsze nie gryzł się w język. Pod­czas wywiadu w sport.pl poprzed­ni wło­darz warsza­wskiej Legii poruszył przede wszys­tkim złe przy­go­towanie per­son­alne Lecha, zwłaszcza, że ten musi­ał mieć na uwadze grę na kilku frontach.

Zaraz będzie, że znowu czepi­am się tego Lecha. Ale no nie, nie dzi­wi mnie. Już we wrześniu mówiłem, że oni w lidze będą mieli prob­lem. Że nie pogodzą ekstrak­lasy z grą w pucharach. Nie możesz mieć w składzie aż tylu młodych piłkarzy, którzy stanow­ią o sile zespołu. Bez wzglę­du na to, jaki­mi nie byli­by koza­ka­mi, to są młodzi zawod­ni­cy, którzy nie mają doświad­czenia, nie zna­ją jeszcze na tyle swoich orga­nizmów, by temu podołać — powiedzi­ał Leśnodorski.

Zobacz również: Maciej Sko­rża ponown­ie trenerem Lecha Poznań?

Bogusław Leśn­odor­s­ki dodał także, że błę­dem poz­na­ni­aków z pewnoś­cią było tak usilne staw­ian­ie na Jaku­ba Mod­era, który pod koniec 2020 roku wyglą­dał na wyraźnie wycz­er­panie. Zawod­nik ang­iel­skiego Brighton odpoczy­wał właś­ci­wie w poje­dynczych meczach, co musi­ało się także przełożyć na wyni­ki drużyny.

Prze­cież to było jasne, że taki Kuba Mod­er zal­iczy spadek formy. Że potrze­bu­je dobrego zmi­en­ni­ka, który nie tylko będzie z nim rywal­i­zował na treningach, ale też przy okazji go trochę odciąży w trak­cie meczów. Musisz mieć w zes­pole kogoś, kto już coś widzi­ał, coś wygrał i wie, jak się zaadap­tować i jak zarządzać w takich sytu­ac­jach. A przy okazji pod­powie innym, pociąg­nie ich za sobą. W Lechu nie ma ani takich piłkarzy, ani tren­era, ani pewnie niko­go w klu­bie — zakończył Leśnodorski.

 

fot.Łukasz Grochala/Newspix

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.