06.10.2022, g. 18:45
Liga Konferencji Europy
Lech Poznań vs Hapoel Be'er Sheva
Do meczu pozostało:
4dn.18godz.40min.
11.95 X3.30 23.80 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bosacki: Kontakt z Bakero w pewnym momencie się urwał

- To nie ja zamknąłem tem­at Lecha, tylko klub to zro­bił. Przyszłość w tym klu­bie? Nie padła żad­na propozy­c­ja ze strony właś­ci­ciela. Kil­ka lat temu, kiedy roz­maw­ial­iśmy, fak­ty­cznie były różne kon­cepc­je, ale ter­az to uci­chło — mówił w roz­mowie z “Przeglą­dem Sportowym” Bar­tosz Bosac­ki, były już zawod­nik “Kole­jorza”.

Jego ode­jś­cie z Lecha było sporym zaskocze­niem, choć im bliżej było do zakończenia sezonu, tym mniej wys­tępował w wyjś­ciowym składzie. Zdaniem “Bosego” zer­wana została nić porozu­mienia, jaką na początku wypra­cow­ał z Jose Mari Bakero:

- Na początku roz­maw­iałem z nim praw­ie codzi­en­nie. Nawet wycią­gał mnie na spotka­nia poza sta­dionem. Przez cały czas mieliśmy w miarę dobry kon­takt. W pewnym momen­cie to się jed­nak urwało. Doszło bowiem do dwóch sytu­acji, w których był moc­no niezad­owolony, że go o czymś nie poin­for­mowałem. A ja nie miałem nawet za wiele do powiedzenia w tych sprawach. Wykony­wałem tylko polece­nia dyrek­to­ra Mar­ka Pogorzel­czy­ka. Kiedyś mówił, że koniecznie mam być dalej w drużynie, nie wyobrażał sobie, żebym miał ode­jść. Potem jed­nak to się nagle wszys­tko zmieniło. Zresztą już w tam­tym okre­sie nie roz­maw­ial­iśmy w ogóle — tłu­maczy były kap­i­tan Lecha.

Wszys­tko wskazu­je na to, że piłkarz zakończy kari­erę piłkarską, mimo tego, że miał wiele propozy­cji. Nadal jed­nak nie wyk­lucza tego, że zagra w piłkę na zawodowym poziomie, lecz nie w pol­skiej lidze. — Nie mam bowiem ciśnienia, żeby za wszelką cenę gdzieś grać i obniżać w ten swój wiz­erunek, wręcz nie­jako rozmieni­ać się na dobre. Jeśli będę jed­nak grał dalej, to na raczej nie w Polsce. W grę wchodzi tylko klub zagraniczny - pod­kreśla “Bosy”.

- Są prowad­zone roz­mowy. Z tego, co wiem, to były propozy­c­je z Cypru, ale zostały odrzu­cone. Z kolei w ubiegłym tygod­niu miałem być we Francji. Trochę było to jed­nak załatwiane na wari­ac­kich papier­ach - kon­tynu­u­je.

Były kap­i­tan Lecha miał kil­ka ofert z pol­s­kich klubów, jed­nak nie był zain­tere­sowany grą w nich. - Miałem tele­fony z Zagłębia Lubin, Cra­covii, Widze­wa. Byłem też tak zakrę­cony, że jak dzwonił ktoś z Arki Gdy­nia, to dopiero w trak­cie roz­mowy uświadomiłem sobie, że tego klubu nie ma już w ekstrak­lasie - zdradza obrońca.

Wiele speku­lowano na tem­at trans­feru Bosack­iego do Warty Poz­nań, jed­nak były reprezen­tant Pol­s­ki nie był zain­tere­sowany grą dla “Zielonych”. — Spotkałem się z rodz­iną Pyżal­s­kich, która rządzi w War­cie Poz­nań. Odrzu­ciłem jed­nak ich ofer­tę. Wyjaśniłem im, dlaczego nie chcę założyć zielonej koszul­ki. Nawet ostat­nio tele­fon­icznie pytali mnie, czy coś się zmieniło. Odpowiedzi­ałem, że nic się nie zmieniło — mówi.

 

Kursy na mecze Lecha

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Lech Poznań - Śląsk Wrocław

Puchar Polski

18/10/2022 / 15:00

Lech Poznań - Radomiak Radom

PKO BP Ekstraklasa

09/10/2022 / 17:30

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Miedź Legnica - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 12:30

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 15:00

Widzew Łódź - Raków Częstochowa

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 17:30

Śląsk Wrocław - Warta Poznań

PKO BP Ekstraklasa

03/10/2022 / 19:00

Piast Gliwice - Raków Częstochowa

PKO BP Ekstraklasa

06/10/2022 / 20:45

Miedź Legnica - Stal Mielec

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 12:30

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 15:00

Widzew Łódź - Raków Częstochowa

PKO BP Ekstraklasa

02/10/2022 / 17:30

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.