06.10.2023, g. 20:30
PKO BP Ekstraklasa
Lech Poznań vs Puszcza Niepołomice
Do meczu pozostało:
4dn.9godz.20min.
11.30 X5.50 212.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bramkostrzelny Lech, czyli gole zdobyte i stracone

Spotkanie z Piastem Gli­wice moc­no popraw­iło doty­chcza­sowy dorobek bramkowy Lecha Poz­nań. Ten mecz poz­wolił nie tylko popraw­ić liczbę zdoby­tych goli, ale również zachować najm­niejszą liczbę straconych.

Moż­na powiedzieć, że piłkarze Lecha Poz­nań po sied­miu ligowych meczach mają najskuteczniejszą lin­ię defen­sy­wy. W doty­chczas roze­granych meczach podopieczni Mar­iusza Ruma­ka stra­cili jedynie cztery bram­ki. To najlep­szy wynik w Ekstraklasie.

Czwarte miejsce, z dorobkiem dwu­nas­tu bramek, „Kole­jorz” zaj­mu­je z kolei w zestaw­ie­niu na najskuteczniejszą drużynę ligi. W tej statystyce lep­sze są zespoły Legii Warsza­wa (16), Górnik Zabrze (13) i Polo­nia Warsza­wa (13).

Wszys­tkie z tych drużyn w swoich kadrach mają skutecznych zawod­ników. Prowadzą­cy w klasy­fikacji strzel­ców Arka­diusz Milik jest piłkarzem Górni­ka Zabrze. Dalej w klasy­fikacji zna­j­du­ją się Dani­jel Ljubo­ja i Marek Saganows­ki z Legii Warsza­wa, Bar­tosz Ślusars­ki z Lecha Poz­nań, Paweł Wszołek z Polonii Warsza­wa i Arka­diusz Piech z Ruchu Chorzów, który zdobył aż cztery z sied­miu goli swo­jego zespołu.

W meczach z udzi­ałem Lecha padło do tej pory 16 bramek. Najm­niej goli oglą­dali kibice Jagiel­lonii — jedynie 13. Najwięcej Legii, aż 23. W meczach jedynie czterech drużyn padło mniej goli — GKS‑u Bełchatów (15), Jagiel­lonii (13), Korony (15), Lechia (15).

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.