Burić: Najtrudniej utrzymać się na pierwszym miejscu

Burić: Najtrudniej utrzymać się na pierwszym miejscu

Jas­min Burić stanął wczo­raj między słup­ka­mi w meczy przy Łazienkowskiej. Boś­ni­ak zal­iczył dobry wys­tęp, cho­ci­aż raz musi­ał wycią­gać piłkę z siat­ki. Był to dru­gi wys­tęp Jasia prze­ci­wko Legii w tym sezonie, dru­gi zakońc­zony wynikiem 2:1.

Do tej pory Lech roze­grał cztery mecze z Legią. Dwukrot­nie bronił Burić i Lech dwukrot­nie wygry­wał. Boś­ni­ak tal­iz­manem Lecha? – Ja jestem szczęśli­wy i zad­owolony, że udało się wygrać. To był dla nas bard­zo ważny mecz i ter­az to my jesteśmy lid­erem. Musimy  zachować zim­ną głowę i pra­cow­ać nad tym, by utrzy­mać tę pier­wsza pozy­cję do koń­ca – mówił po meczu.

W końców­ce meczu to legion­iś­ci coraz bardziej zaczęli atakować, ale Lech skutecznie się bronił i dow­iózł korzyst­ny wynik do koń­ca – Dla mnie naj­gorsze był rzu­ty rożne, musi­ałem nieźle wal­czyć w polu karnym. Znowu stra­cil­iśmy bramkę po stałym frag­men­cie gry, ostate­cznie jed­nak może­my się cieszyć z takiego wyniku. – przyz­na­je Jasiu.

W tym sezonie Lech roze­grał trzy ligowe mecze z Legią i nie prze­grał żad­nego – Mam już swo­je lata i jestem 6 lat w Lechu i wiem co znaczy dla Lecha, dla Wielkopol­s­ki, dla kibiców wygrana Lecha z Legią tutaj w Warsza­w­ie. My naprawdę pod­chodz­imy do tego spoko­jnie, chce­my być skon­cen­trowani i wiedzieć, że wszys­tko jest w porządku.

lechici

 

W końców­ce sezonu 2010 do bram­ki wskoczył Krzysztof Kotorows­ki, a Lech na koniec cieszył się z majs­tra. W tym sezonie taki sam los czeka Buri­cia? – Chci­ałbym, żeby stało się tak samo. Czekamy już na mis­trza sporo cza­su i nie mam nic prze­ci­wko temu. Zostało jeszcze 6 kole­jek, a każdy mecz jest dla nas bard­zo ważny, bo ter­az nie ma już łatwych prze­ci­wników. Gramy też cztery mecze w Poz­na­niu, a wszyscy wiedzą, że u siebie jesteśmy bard­zo groźni.

Kole­jorz miał już kil­ka okazji, by skoczyć na fotel lid­era. Udało się dopiero po pier­wszym meczu rundy finałowej – Cały czas powoli wal­czyliśmy o to pier­wsze miejsce i po tylu miesią­cach się udało. Ter­az mamy pole posi­tion i zobaczymy jak będzie. Wszyscy wiemy, że najtrud­niej się utrzy­mać na pier­wszym miejs­cu, ale wszys­tko jest ter­az w naszych nogach — kończy Boś­ni­ak.

Kursy na mecze Lecha

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie Ekstraklasa

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Mecze Ekstraklasy

Tabela Ekstraklasy (gr. mistrzowska)

Tabela Ekstraklasy

Strzelcy Ekstraklasy

Archiwum newsów

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress